Menu
Zavřít

7.7.2023 Volkswagen představuje nový T-Cross: Velká modernizace úspěšného kompaktního SUV

První fotografie a fakta o zdokonalené generaci, která bude uvedena na trh na začátku roku 2024. Kvalitnější materiály v interiéru, vnitřní design a technické prvky jsou reakcí na požadavky zákazníků. Na přání dodávaný asistenční systém „Travel Assist“ umožňuje částečně automatizovanou jízdu.

Praha - Volkswagen zveřejňuje první fakta o novém modelu T-Cross ½ včetně fotografií. Oblíbené kompaktní SUV bude zákazníkům dodáváno s vylepšeným designem, rozšířenou sériovou výbavou, novými technickými prvky a nově koncipovaným, velmi kvalitním interiérem. Zahájení předprodeje je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2023. Za pouhé čtyři roky si T-Cross vydobyl přední místo mezi kompaktními SUV: tento všestranný Volkswagen si vybralo již zhruba 1,2 milionu lidí. Každý rok je vyrobeno v průměru 300 000 vozů. T-Cross, který je mimo Evropu nabízen také pod názvem Tacqua a Taigun, se tak řadí mezi aktuálně globálně nejúspěšnější modely značky Volkswagen.

 První pohled na nový T-Cross.

Imelda Labbéová, členka představenstva společnosti Volkswagen odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby, k tomu říká: "Naslouchali jsme přáním našich zákazníků, a důsledně jsme rozšířili silné stránky modelu T-Cross. Vylepšený design spolu s novým informačním a zábavním systémem a kompletně kvalitnějším interiérem snese porovnání s vozy o stupeň vyššího segmentu. Naše kompaktní SUV navíc nabízí velkorysý prostor pro pětičlennou rodinu, velký počet odkládacích prostorů, hospodárné motory a vysokou úroveň bezpečnosti."

Moderní vnější design a svěží barvy. Zvenku lze T-Cross okamžitě rozpoznat podle nově tvarované přední a zadní partie. Jejích nedílnou součástí jsou nové světlomety, světla pro denní svícení a zadní svítilny s LED technologií. Volkswagen navíc vyvinul zcela nové "světlomety IQ.LIGHT LED Matrix", které budou pro model T-Cross nabízeny poprvé. Paletu barev obohatily tři nové, svěží odstíny: nemetalický lak "Grape Yellow" (zářivá žlutá ve sportovním stylu), metalický lak "Clear Blue" (příjemný, ušlechtilý světle modrý odstín) a metalický lak "Kings Red" (čistá, zářivá červená).

Nová generace informačního a zábavního systému a velmi kvalitní interiér. Výrazným a ústředním prvkem v interiéru nového modelu T-Cross je do prostoru umístěn displej informačního a zábavního systému. Sériově dodávaný dotykový displej má úhlopříčku o rozměru rozměru 8". U navigace Discover Pro bude displej o rozměru 9,2" za příplatek.

Všechny verze pětimístného čtyřdveřového modelu jsou navíc nově sériově vybaveny digitálním panelem sdružených přístrojů. Zcela nově navržena byla také přístrojová deska modelu T-Cross. Stejně jako ve větších modelech značky Volkswagen se přístrojová deska vyznačuje měkčenými povrchovými materiály výrazně vyšší kvality. To samé platí i pro výplně předních dveří ve verzích "Style" a "R-Line". T-Cross má v sériové výbavě manuální klimatizaci, na přání bude k dispozici automatická klimatizace ("Air Care Climatronic") s podsvícenými dotykovými posuvníky.

Promyšlený variabilní interiér umožňuje nyní bezproblémovou přepravu elektrokol. Interiér modelu T-Cross patří v segmentu kompaktních SUV od začátku mezi nejprostornější a nejvariabilnější. Boduje přitom zdokonaleným ovládáním, vyváženou nabídkou prostoru pro až pět osob, zadními sedadly podélně posuvnými v rozsahu 140 mm a maximálně variabilním zavazadlovým prostorem. Jsou-li všechna sedadla obsazena, nabízí T-Cross zavazadlový prostor o objemu 385 až 455 litrů, měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po sklopení zadních sedadel (dělených v poměru 60:40) vznikne rovná ložná plocha a nad ní prostor pro zavazadla o objemu až 1281 litrů (do výšky opěradel předních sedadel). Od výbavové linie "Life" se navíc sériově dodává sklopné opěradlo sedadla spolujezdce vpředu. Na ložné ploše o délce 2398 mm lze pak přepravit cokoli od surfového prkna až po padák pro paragliding.

Volkswagen u modelu T-Cross výrazně zvětšil také nejvyšší přípustné zatížení tažného zařízení z 55 na 75 kg. O 20 kg se tak zvýšila maximální hmotnost, která může seshora působit na tažné zařízení (výbava na přání). Nový T-Cross tak na jedné straně nabízí větší rezervy pro jízdu s těžkým přívěsem. Současně se zvětšila nejvyšší přípustná hmotnost jízdních kol, která si může posádka vzít na cestu s sebou na nosiči připevněném k tažnému zařízení - to je důležité především při přepravě elektrických jízdních kol.

"Travel Assist"3 nabízí výrazné zvýšení komfortu. T-Cross může být jako jeden z mála modelů této třídy na globálním trhu na přání vybaven asistenčním systémem "Travel Assist", který zajišťuje asistované řízení vozidla v podélném i příčném směru. V závislosti na vpředu jedoucích vozidlech a nejvyšší povolené rychlosti dokáže T-Cross upravovat rychlost jízdy automatickým zrychlováním3 a zpomalováním3. "Travel Assist" přitom dokáže, v rámci systémových limitů3, zohledňovat při své funkci také omezení rychlosti jízdy, zatáčky a kruhové objezdy. Volkswagen je současně udržován ve svém jízdním pruhu systémem "Lane Assist". Je-li nový T-Cross vybaven převodovkou DSG, může automaticky absolvovat také jízdu v dopravní koloně s častými rozjezdy a zastaveními.

LED světlomety a zadní LED plus svítilny a "Digital Cockpit" v sériové výbavě. Již základní verze "T-Cross" má výrazně rozšířenou sériovou výbavu, která zahrnuje mimo jiné nové LED světlomety (nahrazují halogenové), nové zadní LED svítilny, multifunkční kameru, rozpoznávání dopravních značek, "Digital Cockpit" a nový displej informačního a zábavního systému, který ve všech verzích vyčnívá do prostoru nad přístrojovou deskou. O stupeň výš stojí verze "Life", mimo jiné s novými 16" koly z lehké slitiny a multifunkčním koženým volantem. Jako vrcholné verze jsou k dispozici výbavové linie "Style" (elegantnější styl) a "R-Line" (se sportovními prvky). Nový model T-Cross je poháněn osvědčenými, hospodárnými motory TSI společnosti Volkswagen.

Dostupnost nového modelu T-Cross. Zahájení předprodeje a spuštění on-line konfigurátoru je plánováno na čtvrté čtvrtletí 2023. Uvedení na trh u prodejců proběhne v prvním čtvrtletí 2024. Navzdory rozsáhlému zvýšení kvality a rozšíření výbavy bude i nový T-Cross nabízen za velmi atraktivní základní cenu.

Aktuální verze bestselleru pro rok 2023 je na mnoha evropských trzích již vyprodaná a v Německu bude nabízena už jen po krátkou dobu. Nové vozy, které si zákazníci nakonfigurují a objednají po ukončení prodeje na základě současného modelu, budou při jejich předání v prvním čtvrtletí 2024 patřit již k nové generaci modelu T-Cross. Volkswagen proto poskytuje zákazníkům i zástupcům médií první informace o velké modernizaci modelu T-Cross s časovým předstihem.

1) T-Cross - studie v podobě blízké sériově vyráběnému vozu.

2) Veškeré údaje o výbavě, ceny (včetně 19 % DPH) a údaje o výkonu platí pro modelovou řadu nabízenou v Německu.

3) V rámci systémových limitů: Řidič musí být připraven zasáhnout kdykoli do řízení asistenčního systému. Není zbaven odpovědnosti za bezpečné řízení svého vozu.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen