Menu
Zavřít

10.6.2021 Volkswagen investuje dalších 500 milionů EUR do trvale udržitelných aktivit v oblasti akumulátorů se společností Northvolt AB

Koncern se podílí na financování švédského výrobce akumulátorových článků v celkové výši 2,75 miliardy USD, a udržuje si tím 20% podíl ve společnosti Northvolt AB. Prostředky poslouží k rozšíření kapacit v oblastech výroby, recyklace, výzkumu a vývoje. Arno Antlitz, člen představenstva, odpovědný za finance a IT: „Potvrzujeme tím naše strategické partnerství se společností Northvolt, dodavatelem trvale udržitelně vyráběných akumulátorových článků.“

Praha - Volkswagen se podílí částkou 620 milionů USD (cca 500 milionů EUR) na dalším kole financování švédského partnerského výrobce akumulátorů Northvolt AB v celkovém objemu 2,75 miliardy USD. Koncern Volkswagen tak udržuje svůj podíl ve společnosti Northvolt AB na konstantních 20 procentech. Prostředky poslouží k rozšíření kapacit v oblastech výroby, recyklace, výzkumu a vývoje. Northvolt plánuje mimo jiné rozšíření roční kapacity závodu Northvolt Ett pro výrobu akumulátorů ve městě Skellefteå na severu Švédska ze 40 GWh na 60 GWh, a to v reakci na rostoucí poptávku zákazníků.

Arno Antlitz, člen představenstva koncernu Volkswagen, odpovědný za finance a IT, k tomu říká: "Touto investicí potvrzujeme naše strategické partnerství se společností Northvolt, dodavatelem rozsáhle recyklovatelných akumulátorových článků, vyráběných trvale udržitelně s využitím energie z obnovitelných zdrojů."

Thomas Schmall, člen představenstva koncernu Volkswagen, odpovědný za techniku, a předseda představenstva společnosti Volkswagen Group Components, dodává: "Akumulátory jsou jedním z hlavních faktorů úspěchu naší bezprecedentní elektrické ofenzivy. V rámci Německa a Evropy jsme společně průkopníky v klíčové oblasti ,,zelených" akumulátorových článků."

Budoucí závod Northvolt Ett na výrobu akumulátorových článků ve Švédsku

V červnu 2019 získal Volkswagen investicí ve výši 900 milionů EUR 20% podíl ve společnosti Northvolt a zastoupení v její dozorčí radě. Výroba prémiových akumulátorových článků koncernu Volkswagen bude ve spolupráci se společností Northvolt soustředěna do závodu Skellefteå. Spuštění produkce je plánováno na rok 2023 a pro koncern Volkswagen vyhrazený roční objem výroby postupně vzroste až na 40 GWh.

Volkswagen spustí od roku 2025 výrobu akumulátorových článků také v Salzgitteru. V tomto případě se bude jednat o unifikované akumulátorové články pro segmenty s vysokými objemy prodeje. Také v Salzgitteru se v budoucnosti počítá se zvýšením roční kapacity až na 40 GWh. Oba závody na výrobu akumulátorových článků budou používat elektrickou energii z obnovitelných zdrojů.

Volkswagen hodlá společně s partnery uvést do roku 2030 do provozu šest závodů pro výrobu akumulátorových článků, aby zajistil dostatečné dodávky těchto důležitých komponentů pro rychle rostoucí objem výroby elektricky poháněných vozů. Volkswagen v současnosti hledá vhodné lokality a partnery pro vybudování dalších výrobních závodů mimo města Skellefteå a Salzgitter.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích.  V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen