Menu
Zavřít

27.4.2020 Zdravotnický materiál pro lékaře a kliniky: Volkswagen daroval již více než pět milionů ochranných roušek a další pomůcky

Koncern Volkswagen daruje zdravotnický materiál v celkové hodnotě 40 milionů eur. Volkswagen objednal a dodá celkem 13 milionů roušek a 750 000 litrů dezinfekčního prostředku. Společnost kromě toho organizuje dodávky velkého počtu zdravotnických pomůcek, které objednala spolková vláda. Ministr hospodářství Dolního Saska Bernd Althusmann, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za personalistiku, Gunnar Kilian a předseda koncernové podnikové rady Bernd Osterloh převzali na hannoverském letišti další zboží z Číny.

Koncern Volkswagen organizuje od konce března v Číně nákup zdravotnických pomůcek pro lékaře, pečovatelské domy a nemocnice. Nyní přicházejí do Německa velké zásilky objednaného materiálu. Dosud bylo dodáno pět milionů ochranných roušek, z nichž mnohé byly již předány příslušným organizacím a poskytovatelům zdravotní péče. V nadcházejících dnech budou následovat další dodávky. Celkem bude odebráno 13 milionů zdravotnických pomůcek. Kromě toho bylo objednáno 750 000 litrů dezinfekčního prostředku, s jehož dodáním se počítá v květnu. Celková hodnota zboží, které koncern Volkswagen věnuje na podporu lékařských a pečovatelských zařízení, dosahuje cca 40 milionů eur. Koncern kromě toho v souladu s rámcovou dohodou se spolkovým ministerstvem zdravotnictví organizuje a dodává lékařské pomůcky, které objednala spolková vláda. V příštích týdnech se očekávají další dodávky několika milionů ochranný roušek. V neděli odpoledne přivítali dolnosaský ministr hospodářství Bernd Althusmann, člen představenstva Volkswagenu, odpovědný za personalistiku, Gunnar Kilian a předseda koncernové podnikové rady Bernd Osterloh na letišti v Hannoveru letadlo s další dodávkou zboží z Číny. Její součástí byla mimo jiné zařízení pro bezkontaktní měření teploty, která Volkswagen věnuje spolkové a dolnosaské vládě, a také ochranné roušky, objednané spolkovou vládou.

Koncern Volkswagen daruje zdravotnický materiál v hodnotě 40 milionů eur

Ministr hospodářství Dolního Saska Bernd Althusmann řekl: "Volkswagen vysílá svou podporou Dolního Saska v této výjimečné situaci jasný signál. Dostupnost zdravotnických ochranných pomůcek je důležitým faktorem v boji proti koronavirové pandemii a přispívá k udržení stability a spolehlivé funkčnosti našeho zdravotnictví i v této krizi."

Gunnar Kilian, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za personalistiku, k tomu dodal: "Boj proti koronaviru ještě neskončil. Každý jednotlivec a každá firma musí přispívat k potlačení viru. Proto má ochrana zdraví nejvyšší prioritu i při obnovení naší výroby. Lékaři a ošetřovatelé potřebují i nadále naši maximální podporu. Pro ně je nasazení proti koronaviru maratonem. Volkswagen jim v tom pomáhá svými dary. Naše týmy z oddělení nákupu, zdravotnictví, financí a logistiky dělají v tomto ohledu maximum."

Bernd Osterloh, předseda podnikové rady, k tomu uvedl: "Naši kolegové jsou hrdí na to, že Volkswagen uplatňuje své silné stránky i v této tak důležité oblasti a pomáhá stabilizovat zásobování. Volkswagen začal jako jeden z prvních globálních výrobců automobilů navazovat s Čínou kontakty již před více než 40 roky. Z tohoto mnohaletého partnerství profitujeme i nyní, ve zcela odlišném kontextu."

Kromě pěti milionů ochranných roušek, 250 000 párů ochranných rukavic a 18 000 ochranných oděvů, které již byly v rámci daru dodány, budou brzy realizovány další dodávky. Distribuci ochranných pomůcek mají na starosti veřejné instituce.

Volkswagen v uplynulých týdnech obdržel od nemocnic, lékařů a sociálních zařízení velký počet žádostí o pomoc. Společnost sama nedisponuje požadovaným množstvím zdravotnických pomůcek. Na co nejrychlejším zajištění požadovaných pomůcek úzce spolupracují odborníci z koncernových oddělení zdravotnictví, nákupu, logistiky a financí.

Týmy koncernu Volkswagen analyzovaly poptávku v Německu, vyhledaly vhodné výrobce v Číně, rychle zajistily objednávky a koordinovaly leteckou přepravu z Číny do Německa. Dezinfekční prostředek byl objednán a vyroben v Německu. Také jeho distribuce probíhá v režii veřejných institucí.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen