Menu
Zavřít

17.4.2020 Celosvětový úspěch: Tiguan překonal hranici šesti milionů prodaných vozů

Jasná jednička: Tiguan se stal nejúspěšnějším modelem koncernu Volkswagen a nejprodávanějším SUV v Evropě. Neustále rostoucí poptávka: Volkswagen zvýšil od debutu modelu Tiguan v roce 2007 výrobu ze 120 000 na téměř 911 000 vozidel ročně. 2495 vozů denně: V uplynulém roce vyjel z bran výrobních závodů v Německu, Rusku, Číně a Mexiku jeden nový Tiguan každých 35 sekund.

Volkswagen Tiguan překonal letos na jaře hranici šesti milionů vyrobených vozů. Světový bestseller tak slaví nový rekord. Jen v roce 2019 bylo vyrobeno 910 926 těchto SUV (Sport Utility Vehicle). Tiguan se díky tomu stal nejprodávanějším automobilem značky i celého koncernu. Všestranný model je nabízen v 80 procentech všech zemí světa. V Evropě je nejúspěšnějším SUV na trhu. Na celém světě patří Tiguan mezi tři nejžádanější modely kategorie SUV. Volkswagen vyrábí tento úspěšný model ve čtyřech časových zónách na třech kontinentech.

Celkem bylo vyrobeno již 6 milionů vozů Tiguan

V loňském roce sjel z montážních linek výrobních závodů, v nichž univerzální bestseller přichází na svět, v průměru jeden Tiguan každých 35 sekund. Rychlý takt výroby je výsledkem razantního vývoje této modelové řady. První generace SUV byla ve světové premiéře představena v roce 2007 na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Tiguan byl ještě téhož roku uveden na trh. Nový model se od tohoto okamžiku ubíral jen jedním směrem: vzhůru! Již v roce 2008 vyrobil Volkswagen více než 150 000 vozů Tiguan, nabízených s pohonem předních nebo všech kol. V Německu si okamžitě vydobyl postavení nejúspěšnějšího SUV. Nový model se od začátku těší velké poptávce také na celém světě. Volkswagen tímto víceúčelovým modelem s vynikajícími jízdními vlastnostmi očividně splnil požadavky zákazníků na moderní kompaktní SUV. V roce 2011 debutovala rozsáhle modernizovaná verze bestselleru a okamžitě slavila přesvědčivé úspěchy. V následujícím období překonal objem ročního prodeje poprvé hranici 500 000 exemplářů.

V dubnu 2016 byla na trh uvedena druhá generace modelu Tiguan. Technický základ pro nové SUV poskytla modulární platforma MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. A tím se změnilo vše. Designéři vytvořili autentické a dynamické SUV s velmi atraktivními proporcemi. Interiér nabízí díky prodlouženému rozvoru výrazně více prostoru. Nové asistenční systémy zásadním způsobem vylepšují aktivní bezpečnost.

Význam modelové řady ještě vzrostl v roce 2017 debutem druhého modelu Tiguan - verze Allspace s rozvorem prodlouženým o 110 mm, až sedmimístným interiérem a individualizovaným designem. Nová karosářská verze přinesla této modelové řadě další výrazné prodejní úspěchy. V současnosti sjíždí z montážních linek 55 procent všech vozů Tiguan Allspace s dlouhým rozvorem. V Americe nabízí Volkswagen druhou generaci modelu Tiguan výhradně v dlouhé verzi. Na evropských trzích a v mnoha dalších zemích je model s prodlouženým rozvorem k dispozici pod označením Tiguan Allspace. V Číně se "verze XL" úspěšně prodává jako Tiguan L1. V říjnu 2019 rozšířil Volkswagen nabídku motorů pro čínský model Tiguan L o externě nabíjitelný hybridní pohon1.

Tiguan je v současnosti vyráběn ve čtyřech výrobních závodech Volkswagen. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé výrobní závody nacházejí v různých časových zónách, probíhá výroba všestranného modelu prakticky nepřetržitě. V hlavním výrobním závodě značky Volkswagen v německém Wolfsburgu vzniká SUV s normálním rozvorem (NWB - Normal Wheel Base) pro trhy v Evropě, Africe, Asii a Oceánii. Závod Kaluga, 170 kilometrů jihozápadně od Moskvy, vyrábí vozy Tiguan NWB1 pro ruský trh a pro sousední země ve střední Asii. V Šanghaji vyrábí Volkswagen v Číně nabízený model Tiguan L s dlouhým rozvorem (LWB - Long Wheel Base). Mexický závod Puebla produkuje model Tiguan ve verzi LWB1 pro Severní a Jižní Ameriku a pro trhy v Evropě, Africe, Asii a Oceánii.

Modelu Tiguan stačily dvě generace k tomu, aby se stal jedním z nejúspěšnějších vozidel kategorie SUV (Sport Utility Vehicle) na světě. Tím se zařadil mezi nosné produktové pilíře značky i celého koncernu. Volkswagen začne v roce 2020 psát další kapitolu v úspěšném příběhu modelu Tiguan představením inovované verze s rozsáhle modernizovanou technikou a designem. Mezi hlavní novinky bude patřit nová varianta s externě nabíjitelným hybridním pohonem2 (PHEV) pro Evropu. Odpočítávání do premiéry již začalo.

 

1 - Vozidlo se v Německu neprodává.
2 - Vozidlo je studií blízkou sériové výrobě.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen