Menu
Zavřít

18.3.2020 Značka Volkswagen osobní vozy začne od čtvrtka omezovat výrobu kvůli koronavirové krizi

Montážní závody značky Volkswagen osobní vozy přeruší výrobu na dva týdny. Opatření se týká také výrobních závodů Volkswagen Group Components. Jako první přijmou opatření výrobní provozy ve Wolfsburgu, Emdenu, Drážďanech, Osnabrücku, Cvikově, Bratislavě (Slovensko), Pamploně (Španělsko), Palmele (Portugalsko), ale také závody na výrobu komponentů v Braunschweigu, Saské Kamenici, Hannoveru, Kasselu a Salzgitteru, jakož i společnost SITECH. Volkswagen reaguje především na stále rychlejší šíření infekce koronavirem a z toho vyplývající přerušení dodavatelských řetězců i dramatický pokles poptávky na automobilových trzích. Společnost realizuje další opatření na ochranu zaměstnanců.

Značka Volkswagen osobní vozy postupně omezí výrobu ve svých evropských montážních závodech. Opatření se týká také výrobních závodů Volkswagen Group Components. Značka tím reaguje na počínající propad poptávky na automobilových trzích. Zvyšují se rovněž rizika v dodavatelských řetězcích dodavatelů. Důvodem jsou výrazné nárůsty počtů infekčních onemocnění koronavirem a z toho vyplývající opatření přijímaná úřady. Volkswagen se proto v rámci realizace opatření na ochranu zdraví rozhodl uzavřít výrobní závody, v prvním kroku pravděpodobně na dva týdny. Pro dotčené montážní závody v Německu bude opatření realizováno od čtvrtka s ukončením večerní směny.

Ralf Brandstätter, provozní ředitel značky Volkswagen osobní vozy, říká: "Rozšíření koronaviru v Evropě má ve stále větší míře negativní vliv na poptávku. Současně je stále náročnější zajistit zásobování našich výrobních závodů díly od dodavatelů. Proto jsme se rozhodli, že od konce čtvrteční večerní směny koordinovaně přerušíme výrobu. Jsme přesvědčeni o tom, že je to i v zájmu zaměstnanců, kteří se stále více obávají šíření koronaviru."

Gunnar Kilian, člen představenstva koncernu Volkswagen, odpovědný za personalistiku, zdůrazňuje: "Současně jsme ještě více zpřísnili a rozšířili naše rozsáhlá opatření pro ochranu zdraví. Máme pochopení pro obavy našich zaměstnanců. Proto již od začátku koronavirové epidemie v Číně důsledně postupujeme podle pravidla, že zdraví je na prvním místě. Na to se mohou naši zaměstnanci spolehnout."

Předseda podnikové rady Bernd Osterloh přerušení výroby uvítal: "V době, kdy lidé nesmí na stadiony, koncerty, do kostela nebo večer do restaurace, ani automobily již nemohou kupovat a Volkswagen má problémy s dodavateli, nemůže výroba běžet dál, jako by se nic nedělo. Pro nyní přijaté rozhodnutí o přerušení činnosti našich zaměstnanců ve výrobě proto nyní neexistuje žádná alternativa. Všechny další otevřené otázky budou vyjasněny mezi společností a podnikovou radou."

Volkswagen realizuje další opatření proti šíření koronaviru, aby chránil své zaměstnance. Od úterý jsou uzavřeny podnikové restaurace, samoobsluhy, samoobslužné restaurace, bistra, kantýny a cateringové provozy, konference jsou uskutečňovány zásadně prostřednictvím služby Skype nebo v podobě videokonferencí, velké akce jsou bez výjimky zrušeny.

Mimořádná ochrana kromě toho platí pro zdravotně oslabené zaměstnance v důsledku předchozích a současných onemocnění, postihujících mimo jiné srdce, plíce nebo oslabený imunitní systém.

Zaměstnanci, kteří se vracejí od 14. března ze zahraničí, mají po dobu inkubační doby 14 dnů zakázán vstup do provozních areálů a budov společnosti Volkswagen AG.

Pro minimalizaci rizika přenosu viru se zaměstnanci mají dalekosáhle vyhýbat vzájemným kontaktům. U vedoucích pracovníků a dalších zaměstnanců se zvažují možnosti práce z domova, kterou mohou vykonávat až pět dnů týdně.

Mezi opatření patří také všeobecný zákaz služebních cest - pro všechny výrobní závody i zahraničí. Týká se to rovněž cest mezi jednotlivými závody. Interní letecké linky mezi jednotlivými závody byly již přerušeny.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen