Menu
Zavřít

11.11.2019 Nový Volkswagen ID.3 oslaví na výstavě e-SALON českou premiéru

Volkswagen zve na e-SALON 2019, tisková konference startuje ve čtvrtek 14. listopadu v 10 hodin. Elektromobil ID.3 se představí krátce po zahájení sériové výroby českému publiku. V expozici značky Volkswagen na e-SALONu v Letňanech bude také modernizovaný plug-in hybridní Passat GTE.

Praha - Volkswagen představí na autosalonu e-SALON, který se koná ve dnech od 14. do 17. listopadu 2019 na výstavišti PVA Expo Letňany, nový elektromobil ID.3, jehož sériová výroba byla zahájena 4. listopadu v německém Cvikově. Největší evropský výrobce automobilů tím spouští další fázi své rozsáhlé elektrické ofenzivy, která v nadcházejících letech přinese elektricky poháněné modely do všech významných segmentů trhu. Volkswagen vystaví ve své expozici na e-SALONu také modernizovanou verzi hybridního modelu Passat GTE s možností externího nabíjení v praktické verzi Variant.

Nový Volkswagen ID.3 bude mít na e-SALONu českou výstavní premiéru

"Nadcházející víkend bude patřit české výstavní premiéře našeho nového elektromobilu ID.3," říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Všichni fanoušci elektromobility jsou proto srdečně zváni do expozice značky Volkswagen na výstavě e-SALON v pražských Letňanech, v níž se mohou důkladně seznámit s prvním členem revoluční rodiny modelů ID. necelé dva týdny po zahájení jeho sériové výroby."

Volkswagen činí s modelem ID.3 razantní kroky k dosažení ambiciózního cíle klimaticky neutrální mobility, která bude cenově dostupná, bezpečná, komfortní a prakticky využitelná. První model na základě platformy MEB pro elektromobily má neutrální bilanci emisí CO2, ohromí vysokou úrovní jízdní dynamiky, která je pro elektromobily charakteristická, je kompletně síťově propojený a v závislosti na zvolené sadě akumulátorů nabízí dojezd 330 až 550 km na jedno nabití (podle metodiky WLTP). Volkswagen bude poskytovat záruku na akumulátory modelu ID.3 po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů.

V expozici značky Volkswagen na e-SALONu bude modelu ID.3 dělat společnost Passat GTE (zde v provedení Variant), který byl v září uveden na český trh v modernizované podobě. Nový Passat GTE, nabízený v obou karosářských verzích, Limuzína i Variant, je díky hybridnímu pohonu s možností externího nabíjení ideálním automobilem pro ekologický každodenní provoz ve městě i pro komfortní a rychlé cestování na dlouhé vzdálenosti. Passat GTE používá k pohonu jak zážehový motor 1.4 TSI, tak elektromotor, napájený sadou lithium-iontových akumulátorů. Její kapacita umožňuje ujet s nulovými lokálními emisemi až 57 km (WLTP) v režimu výhradně elektrického pohonu. S nejvyšším výkonem hybridní soustavy 160 kW (218 k) nabízí Passat GTE také potěšení z dynamické sportovní jízdy.

Výstava e-SALON na výstavišti PVA Expo Letňany je zaměřena na osobní a užitkové automobily i jednostopá vozidla s alternativními pohony, nabíjecí infrastrukturu, autonomní mobilitu, chytrá města, jakož i doplňky a služby související s mobilitou. Letošní druhý ročník e-SALONu nabídne ještě větší výstavní plochu a zajímavý doprovodný program pro odbornou i širokou veřejnost. Letošní veletrh čisté mobility e-SALON bude pro veřejnost otevřen od pátku 15. listopadu do neděle 17. listopadu 2019, pro odbornou veřejnost pak již 14.11.2019 od 9 hod. První ročník e-SALONu přivítal téměř 23 tisíc návštěvníků a 174 akreditovaných novinářů.

Tisková konference značky Volkswagen se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu od 10 hodin a povede ji ředitel divize Volkswagen osobní vozy Jiří Štoček. Všechny tímto srdečně zveme do expozice značky Volkswagen.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen