Menu
Zavřít

29.11.2019 Mobility Makers a spolujízda: Co Volkswagen plánuje pro Mistrovství Evropy ve fotbale 2020

Volkswagen je oficiálním partnerem turnaje UEFA EURO 2020™ pro mobilitu. 13 000 dobrovolníků, tzv. Volkswagen Mobility Makers, poskytne fotbalovým fanouškům v místech konání fotbalových zápasů poradenství a podporu v oblasti mobility. Fanoušci fotbalu budou moci v mnoha pořadatelských městech ME bezplatně využívat službu spolujízdy, nabízenou značkou Volkswagen.

Praha - Zraky fotbalových fanoušků budou tuto sobotu upřeny do Bukurešti. V hlavním městě Rumunska bude vylosováno šest základních skupin Mistrovství Evropy ve fotbale 2020. Volkswagen se jako oficiální partner mobility tohoto turnaje, který se bude poprvé konat napříč kontinentem, již nemůže dočkat.

"Od samého začátku jsme uvítali nápad mistrovství Evropy bez hranic. Tento turnaj má pro Volkswagen obrovskou symbolickou hodnotu: Tři čtvrtiny našich zaměstnanců žijí v Evropě. Proto má pro nás sjednocená Evropa s volným obchodem nesmírnou důležitost," říká Jürgen Stackmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za prodej a marketing.

Výrobce automobilů využije mistrovství Evropy nejen k propagaci všech aspektů elektromobility, ale nabídne i samotnou mobilitu. Například v místech konání fotbalových zápasů bude k dispozici 13 000 dobrovolníků, tzv. Volkswagen Mobility Makers. Dobrovolníci budou snadno rozpoznatelní podle svého oblečení. Kromě toho budou velmi dobře znát příslušná velkoměsta a všem návštěvníkům odpoví na jejich dotazy o mobilitě. Například jaká trasa metra vede ke stadionu, kde je umístěna nejbližší autobusová zastávka, nebo jak se nejrychleji dostat pěšky do hotelu. "Naším dlouhodobým cílem je dosáhnout takového stavu, aby fanouškům, pokud jde o mobilitu, vytanul na mysli jako první Volkswagen," vysvětluje Stackmann. Volkswagen Mobility Makers budou přítomni na všech místech s velkou koncentrací fanoušků, například na letištích, v centrech měst nebo u významných pamětihodností.

Volkswagen bude navíc nabízet službu spolujízdy ve většině z dvanácti velkoměst, pořádajících mistrovství Evropy. Oficiální aplikace UEFA EURO 2020 umožní fanouškům a hostům rezervaci bezplatných jízd ve vyhrazených zónách městských center. Speciální algoritmus nabídne vozidla pro spolujízdu fanouškům, směřujícím do podobných cílů, jako je zóna pro fanoušky, nádraží nebo čtvrť s hospodami a bary. V ideálním případě bude jedno vozidlo sdílet několik cestujících, což přispěje ke zmírnění dopravní situace v již tak přetížených centrech měst během významných sportovních akcí.

Následující video ukazuje, jak se hráčům německé reprezentace líbí myšlenka mistrovství Evropy ve fotbale s neomezenými možnostmi: https://youtu.be/zRpOycUAxoM

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen