Menu
Zavřít

5.12.2019 Personální změny v designérských odděleních koncernu Volkswagen

Klaus Bischoff převezme vedení designu v rámci celého koncernu. Jozef Kabaň bude šéfdesignérem značky Volkswagen. Michael Mauer se bude moci soustředit na své úkoly na pozici šéfdesignéra značky Porsche.

Praha - Koncern Volkswagen uskuteční personální změny ve vedení svých designérských oddělení. Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen osobní vozy, převezme od 1. dubna 2020 odpovědnost za design v rámci celého koncernu. Zpočátku bude vykonávat souběžně obě funkce. Od 1. července 2020 bude za design značky Volkswagen osobní vozy odpovídat Jozef Kabaň. Michael Mauer, dosud vedoucí designu celého koncernu a vedoucí designérského oddělení ve společnosti Porsche, se bude po této změně znovu soustředit na své úkoly u značky Porsche.

Jozef Kabaň (46) je držitelem titulu Master of Arts a svou profesionální dráhu zahájil v roce 1993 v oddělení vnějšího designu ve společnosti Volkswagen. V něm se vypracoval až na vedoucího týmu a od roku 1998 souběžně vedl také oddělení vnějšího designu ve společnosti Bugatti. V roce 2003 přešel ke značce Audi a od roku 2006 měl na starosti oddělení vnějšího designu v Ingolstadtu. V letech 2008 až 2017 odpovídal Kabaň za design značky Škoda. V roce 2017 přešel k BMW na pozici šéfdesignéra a od roku 2019 vykonával tuto funkci ve společnosti Rolls-Royce.

Klaus Bischoff (57) je diplomovaný designér a ve společnosti Volkswagen pracuje od roku 1989. Svou kariéru začal v oddělení vnitřního designu ve Wolfsburgu. V roce 1996 se stal vedoucím designérských konceptů. Po dalších odpovědných funkcích, například vedoucí interiérů osobních vozů, vedoucí vnějšího designu a vedoucí celkového designu vozidla, bylo v roce 2006 Bischoffovi svěřeno vedení designérského centra ve Wolfsburgu. V roce 2007 byl jmenován šéfdesignérem značky Volkswagen osobní vozy.

Michael Mauer (57) vystudoval automobilový design a v roce 1986 nastoupil do společnosti Mercedes-Benz, v níž do roku 2000 zastával různé funkce s odpovědností za design. V roce 2000 přešel na pozici výkonného ředitele, odpovědného za design, ve společnosti Saab a od roku 2003 vedl také oddělení Advanced Design společnosti General Motors Europe. Mauer je od roku 2004 vedoucím designu ve společnosti Porsche AG. Od roku 2016 souběžně vykonává také funkci vedoucího designu v rámci celého koncernu Volkswagen.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen