Menu
Zavřít

Jedeme v tom společně

Volkswagen & Zoo Praha

Volkswagen & Zoo Praha

Jedeme v tom společně

Volkswagen & Zoo Praha

Jsme hrdým partnerem Zoo Praha

Jako značka jsme se zavázali, že budeme dlouhodobě pečovat o ochranu životního prostředí. A to nejen kvůli dopadům na lidi, ale na všechny žijící tvory. I proto jsme navázali partnerství se Zoo Praha, která patří k vyhledávaným místům pro rodiny s dětmi, ale především se výrazně zasazuje o záchranu ohrožených druhů a tím i o zachování přírodní rozmanitosti. V péči o planetu prostě jedeme společně.

Co nového v zoo najdete?


Od roku 2022 se značka Volkswagen osobní vozy podílí na přípravě zázemí pro rodiny v pražské zoo. V naší společné režii tak budou nové odpočinkové zóny i speciální akce pro veřejnost - od dětských dnů přes křty až po slavnostní otevírání nových pavilonů. V neposlední řadě Volkswagen poskytne zoo osobní vozy, které budou sloužit nejen pro pracovní účely vedení zoologické zahrady, ale vybaveny speciálním přívěsem jsou připraveny pomáhat také při potřebném transportu zvířat. Chceme tím navázat na naše mnohaleté aktivity pro zdravý životní styl, ať už jde o podporu běhání v partnerství s RunCzech, nebo spolupráci s fotbalovou školou Petra Čecha.

Jedeme v tom společně


Jako značka jsme se zavázali, že budeme dlouhodobě pečovat o ochranu životního prostředí. I proto jsme navázali partnerství se Zoo Praha, která se výrazně zasazuje o záchranu ohrožených druhů a tím i o zachování přírodní rozmanitosti. V péči o planetu prostě jedeme společně.

Číst celý článek

 

 


"Z partnerství se Zoo Praha mám opravdu velkou radost. Je založeno na společném zájmu ochrany naší planety a veškerého života, jak ho zde představují fantastické expozice a pavilony.
"

 

- Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy

 

Záchrana ohrožených druhů v pražské zoo


Největší česká zoo se snaží nejen seznamovat veřejnost s vzácnými a ohroženými druhy zvířat, ale také jim pomáhá přežívat v místě jejich přirozeného výskytu.
 

Návrat koně Převalského

Poslední žijící druh divokého koně byl v přírodě vyhuben v 60. letech 20. století. Pražská zoo však od roku 1959 vede plemennou knihu tohoto druhu a od roku 2011 ho pomáhá navracet do mongolských stepí. Krom toho se materiálně i finančně podílí na podpoře chráněných oblastí Velká Gobi, kde zároveň podporuje strážce a místní komunity.

Ochrana goril v Africe

V důsledku pytláctví, kácení pralesů a nemocí se gorila nížinná dostala ve střední Africe do stavu ohrožení. Přímo v Kamerunu tak zoo pomáhá vzdělávat kamerunské děti s myšlenkou udržitelného využívání pralesa a ukazovat jim gorily jako fascinující zvířecí druh, nikoliv jako maso na talíři. Krom toho zoo materiálně podporuje strážce biosférické rezervace Dja, kteří dbají a aktivní ochranu nejen goril, ale i dalších vzácných druhů, jako jsou sloni pralesní nebo luskouni.

 

Další aktivity

Pražská zoo se dále zasazuje také v ochraně gaviálů v severní Indii, pomáhá chránit supa mrchožravého v jižní Evropě nebo se podílela na pomoci v požáry poničené Austrálii. V poslední době zase pomáhala ukrajinským zoo postiženým válkou. A podílí se i na mnoha dalších aktivitách.

Více o projektech pražské zoo


"Žijeme v době, kdy každý den mizí ze světa nenahraditelné živočišné druhy. Moderní zoologické zahrady by se měly snažit zastávat roli ochránců posledních ostrovů divoké přírody a jejich obyvatel.
"

 

- Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Čtěte více v rozhovoru s ředitelem

 

 

Volkswagen a ochrana přírody

Na cestě za mobilitou bez emisí se počítá každý krok. Proto pracujeme na snižování emisí v celém dodavatelském řetězci a vytváření nových standardů jak pro lidi, tak pro životní prostředí. V našich továrnách tak zvyšujeme podíl energie z obnovitelných zdrojů, v kompenzačních projektech podporujeme projekty pro biodiverzitu a krok za krokem se přibližujeme k cíli stát se společností s neutrální bilancí emisí CO2.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen