Menu
Zavřít

Jedeme v tom společně

Volkswagen & Zoo Praha

Volkswagen & Zoo Praha

Jedeme v tom společně

Volkswagen & Zoo Praha

Jsme hrdým partnerem Zoo Praha

Jako značka jsme se zavázali, že budeme dlouhodobě pečovat o ochranu životního prostředí. A to nejen kvůli dopadům na lidi, ale na všechny žijící tvory. I proto jsme navázali partnerství se Zoo Praha, která patří k vyhledávaným místům pro rodiny s dětmi, ale především se výrazně zasazuje o záchranu ohrožených druhů a tím i o zachování přírodní rozmanitosti. V péči o planetu prostě jedeme společně.

Co nového v zoo najdete?


Od roku 2022 se značka Volkswagen podílí na přípravě zázemí pro rodiny v pražské zoo. V naší společné režii tak jsou nové odpočinkové zóny, vozíky a kočárky pro nejmenší návštěvníky i speciální akce pro veřejnost - od dětských dnů přes křty až po slavnostní otevírání nových pavilonů. V neposlední řadě Volkswagen poskytuje zoo vozy, které slouží nejen pro pracovní účely vedení zoologické zahrady, ale i při potřebném transportu zvířat.

Záchrana ohrožených druhů
v pražské zoo


Největší česká zoo se snaží nejen seznamovat veřejnost s vzácnými a ohroženými druhy zvířat, ale také jim pomáhá přežívat v místě jejich přirozeného výskytu.
 

Návrat koně Převalského

Poslední žijící druh divokého koně byl v přírodě vyhuben v 60. letech 20. století. Pražská zoo však od roku 1959 vede plemennou knihu tohoto druhu a od roku 2011 ho pomáhá navracet do mongolských stepí. Krom toho se materiálně i finančně podílí na podpoře chráněných oblastí Velká Gobi, kde zároveň podporuje strážce a místní komunity.

Ochrana goril v Africe

V důsledku pytláctví, kácení pralesů a nemocí se gorila nížinná dostala ve střední Africe do stavu ohrožení. Přímo v Kamerunu tak zoo pomáhá vzdělávat kamerunské děti s myšlenkou udržitelného využívání pralesa a ukazovat jim gorily jako fascinující zvířecí druh, nikoliv jako maso na talíři. Krom toho zoo materiálně podporuje strážce biosférické rezervace Dja, kteří dbají a aktivní ochranu nejen goril, ale i dalších vzácných druhů, jako jsou sloni pralesní nebo luskouni.

 

Další aktivity

Pražská zoo se dále zasazuje také v ochraně gaviálů v severní Indii, pomáhá chránit supa mrchožravého v jižní Evropě nebo se podílela na pomoci v požáry poničené Austrálii. V poslední době zase pomáhala ukrajinským zoo postiženým válkou. A podílí se i na mnoha dalších aktivitách.

Více o projektech pražské zoo


"Žijeme v době, kdy každý den mizí ze světa nenahraditelné živočišné druhy. Moderní zoologické zahrady by se měly snažit zastávat roli ochránců posledních ostrovů divoké přírody a jejich obyvatel.
"

 

- Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Čtěte více v rozhovoru s ředitelem

 

 

Volkswagen a ochrana přírody

Na cestě za mobilitou bez emisí se počítá každý krok. Proto pracujeme na snižování emisí v celém dodavatelském řetězci a vytváření nových standardů jak pro lidi, tak pro životní prostředí. V našich továrnách tak zvyšujeme podíl energie z obnovitelných zdrojů, v kompenzačních projektech podporujeme projekty pro biodiverzitu a krok za krokem se přibližujeme k cíli stát se společností s neutrální bilancí emisí CO2.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen