Efektivní zdroj tepla

Tepelné čerpadlo ve voze ID.3

Pomocí volitelného tepelného čerpadla je možné interiér Vašeho ID.3 vyhřát s nižší spotřebou energie než s využitím běžného topení. To má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost.

Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem nevzniká při provozu elektromobilu v jeho pohonu dostatek odpadního tepla, které by se dalo využít pro vytápění interiéru vozu. Řešením je proto tepelné čerpadlo s vysokou účinností, které pod vysokým tlakem stlačuje chladivo. Vzniká přitom teplo, jež se využívá pro ohřátí chladného proudícího vzduchu. Oproti vysokonapěťovému vytápění je přitom z baterie odebíráno méně energie, kterou lze využít pro pohon vozidla. Elektromobily s tepelným čerpadlem tak mají ve srovnání s vozidly bez něj delší dojezdovou vzdálenost.

Pro náplň tepelného čerpadla se využívá chladivo R744, které podstatně méně zatěžuje životní prostředí (ve srovnání s chladivem na bázi fluoridů) a díky svému vysokému stupni účinnosti představuje energeticky efektivní způsob vytápění vozidla při nízkých venkovních teplotách.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.