Volkswagen podporuje Global Battery Alliance

Global Battery Alliance je globální platforma, která byla spuštěna v roce 2017 z iniciativy Světového ekonomického fóra. Spojuje veřejné a soukromé subjekty s cílem zachovat trvalou udržitelnost dodavatelského řetězce baterií, a to ze sociálního, environmentálního i ekonomického hlediska.  

Hlavní cíle Global Battery Alliance: 

  1. Těžba surovin přijatelná ze sociálního i z ekologického pohledu
  2. Změna směrem k oběhové ekonomice založené na opětovném použití a recyklaci 
  3. Podpora inovací v dodavatelském řetězci

Dalšími důležitými partnery Global Battery Alliance jsou kromě společnosti Volkswagen také společnosti BASF, Google, African Development Bank, Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (Německá společnost pro mezinárodní spolupráci) a Nadace Climate Works Foundation. Další informace naleznete na adrese www.weforum.org/global-battery-alliance

Zavřít
Menu
Zavřít

Získávání surovin pro elektromobilitu

Elektrická mobilita má všechny předpoklady pro efektivní a trvale udržitelnou budoucnost, zároveň nám však přináší další výzvy, a to od těžby surovin až po recyklaci vozů. Volkswagen přijímá svou odpovědnost a pracuje na komplexních řešeních pro lidi i pro životní prostředí.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen