Vidíte i to, co je skryto ve tmě

Systém „Night Vision“

Noční vidění. Srážku s divočákem nebo srnou nechce při nočních jízdách zažít nikdo. Díky systému Night vision teď vozy Volkswagen chrání nejen zvěř, ale i lidi, ať už jde o posádku, či chodce.

Každý řidič to někdy zažil. Jedete noční krajinou či lesem a najednou jen tak tak míjíte člověka v tmavém oblečení u krajnice. Nebo srnku. Velkým pomocníkem v těchto situacích je asistent nočního vidění Night Vision prvně představený v současné generaci modelu Touareg. Systém je vybaven citlivou termokamerou zaznamenávající infračervené paprsky, které vyzařují živé organismy. Pokud před vozem rozpozná člověka nebo zvíře, varuje řidiče, aby mohl včas zareagovat.¹

Koho systém "vidí"?
Kamera v infračerveném spektru dokáže zaregistrovat objekty, jako jsou stojící lidé, cyklisté a větší zvířata, pokud nejsou schovaní za stromem či jinou překážkou. Systém je dokáže odhalit v rozmezí zhruba 10 až 130 metrů před vozidlem.¹ Asistent objekty sleduje a analyzuje jejich pohyb. Jakmile se dostanou do potenciální dráhy vozu, nebo když lze předpokládat, že do ní vstoupí, systém upozorní řidiče na digitálním přístrojovém panelu Digital Cockpit.

Jak varování vypadá?
Infračervený systém generuje černobílý obraz, který se promítá na virtuálním přístrojovém panelu. Jakmile zaregistruje člověka nebo zvíře, kteří jsou zatím mimo rizikový koridor, označí je žlutým rámečkem. Pokud objekty překročí definovanou bezpečnou hranici, označí je červeně. Zazní také akustické upozornění, a pokud je vůz vybaven volitelným head-up displejem, zobrazí se i na něm varovný červený symbol. Současně je do pohotovostního režimu uveden brzdový systém, který je tak připraven na nouzové brzdění.

Bdí, i když není zapnutý
Systém nočního vidění Night Vision hlídá prostor před vozidlem, i když zobrazování na digitálním panelu není aktivované. Pokud asistent zjistí potenciálně nebezpečnou situaci při rychlostech nad 50 km/h, automaticky obraz spustí a lidi či zvířata červeně označí. Pokud vůz jede pomaleji, na přístrojovém panelu ukáže jen varovný symbol.

Upozorní i světly
Asistent nočního vidění Night Vision však jde ještě dál. Pokud je vůz vybaven moderními světlomety IQ.LIGHT s technologií LED Matrix, člověka či zvíře na krajnici krátce aktivně osvětlí. Jde o rychlý záblesk, který dotyčné neoslní, řidiče ale jasně upozorní, aniž by odváděl jeho pozornost. Osvětlení funguje při rychlostech nad 60 km/h a pouze mimo obytné zóny.

Start Video

V rámci možností daných systémem.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít

Touareg
Výprodej skladu

Touareg
Výprodej skladu

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.