Asistent pro změnu jízdního pruhu
Side Assist

Od varianty výbavy Life můžete mít k dispozici asistenta Side Assist, který Vás při změně jízdního pruhu upozorňuje na nebezpečí. Prostřednictvím LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku Vás varuje před vozidly, která se nacházejí v tzv. "mrtvém úhlu" nebo se rychle přibližují zezadu.¹ Jestliže zapnete směrovku a chystáte se změnit jízdní pruh, systém na základě vzájemné pozice a rychlosti vypočítá, zda tento manévr představuje nebezpečí a v případě, že ano, začne LED signalizace nápadně blikat a upozorňuje Vás na potenciální hrozbu.

V kombinaci se systémem pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist Vás systém navíc podporuje také protipohybem volantu.¹ ²

Funkce systému Side Assist je demonstrována na voze ID.5.

V rámci možností daných systémem.

Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.