Konektivita

ID.5

    

VW Connect

Digitální služby VW Connect¹ promění Vaše ID.5 na automobil plně připojený do sítě. Díky integrované SIM kartě může být automobil totiž na přání kdykoli online. Aktualizace Over-the-Air, které se uskutečňují přes mobilní datové připojení Vašeho vozu ID., Vám přinášejí nové funkce a aktuální optimalizace. A díky aplikaci Volkswagen² pro Váš chytrý telefon budete mít neustále k dispozici důležitá data o Vašem modelu ID. Můžete tak např. zjistit zbývající dojezdovou vzdálenost nebo ověřit, zda jsou zavřená všechna okna a dveře. V závislosti na předpovědi počasí a stavu nabití baterie získáte prostřednictvím aplikace také doporučení, abyste předehřáli vysokonapěťovou baterii.

VW Connect Plus

Díky mobilním službám online VW Connect Plus¹ budete mít k dispozici dopravní informace téměř v reálném čase a informace o nabíjecích stanicích se stavem jejich obsazenosti, cenami i otevírací dobou. Aplikace Volkswagen² pak zajistí, že budete mít přehled o Vašem elektromobilu a Váš mobilní telefon se promění na jeho dálkové ovládání. Pohodlně tak budete moci na dálku spustit nebo ukončit proces nabíjení nebo podle Vašich individuálních preferencí nastavit klimatizaci interiéru vozu. Aplikace Volkswagen podle uložených procesů dokáže určit na základě doby odjezdu optimální čas pro úpravu teploty v interiéru vozu a také okamžik pro zahájení a ukončení nabíjecího procesu. S Vaším vozem tak budete vždy ve spojení a nezáleží na tom, zda právě jdete po silnici nebo ležíte na pohovce.

In-Car aplikace

Prostřednictvím In-Car aplikace We Charge, jež je integrovaná v infotainment systému Vašeho ID., můžete na Vašich cestách ještě pohodlněji nabíjet baterii Vašeho vozu u nabíjecí stanice jedné z největších nabíjecích sítí³ v Evropě. Pomocí aplikace můžete na mapě vyhledat nabíjecí stojany v okolí Vaší aktuální polohy a spustit k nim navigaci. K dispozici jsou také informace o dostupných typech konektorů a rychlosti nabíjení.

Přes infotainment systém Vašeho vozu ID. nyní můžete přistupovat také ke streamovacím službám Spotify⁴ a Apple Music⁵, které jsou v infotainment systému k dispozici jako In-Car aplikace. Stačí, když se pouze přihlásíte svými stávajícími přihlašovacími údaji a v průběhu jízdy si budete moci užívat tu nejlepší zábavu.

App-Connect

Chcete využívat aplikace, které máte uložené ve Vašem chytrém telefonu i v době, kdy sedíte za volantem vozu Volkswagen? Díky rozhraní App‑Connect⁶, ⁸ je to nyní snadné tak, jako nikdy v minulosti. Vybrané aplikace a obsah uložený ve Vašem mobilu jsou přeneseny na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je můžete přehledně ovládat přímo ve Vašem zorném poli. Lze tak snadno přistupovat například k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen v rámci rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení chytrého telefonu s využitím celé řady možností: Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™ od Google mohou dokonce využívat bezdrátové připojení⁷.

Pro využívání služeb VW Connect a VW Connect Plus v rodině vozů ID. je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo. Stejné přihlašovací údaje použije při přihlášení ke službám VW Connect, resp. VW Connect Plus. Dále je pro služby VW Connect, resp. VW Connect Plus nutné uzavřít separátní smlouvu se společností Volkswagen AG. Smlouva na využívání služeb VW Connect není pro modely rodiny vozů ID. omezena tříletou dobou trvání. Smlouva na využívání služeb VW Connect Plus je zpočátku omezena dobu tří let po uplynutí této doby ji lze za poplatek prodloužit. Pro bezplatné využívání služeb VW Connect Plus po celou smluvní dobu je nutné, aby zákazník do 90 dnů po převzetí vozidla provedl jeho registraci na portálu myvolkswagen.net nebo prostřednictvím aplikace Volkswagen, která je k dispozici v AppStore nebo v Google Play Store. Při pozdější registraci se zkracuje doba, po kterou mohou být služby bezplatně využívány.

Některé mobilní služby online z nabídky VW Connect / VW Connect Plus mohou být ovládány pouze prostřednictví aplikace Volkswagen. Pro využívání bezplatné aplikace je nutný chytrý mobilní telefon s podporovanou verzí operačního systému iOS nebo Android a SIM karta umožňující datové přenosy, ke které je uzavřena stávající nebo separátní smlouva s mobilním operátorem. V závislosti na tarifu podle platné smlouvy s mobilním operátorem mohou při přenosu dat z internetu - zejména v zahraničí - vznikat dodatečné náklady (např. za roaming).

Smlouva na využívání mobilních služeb online se uzavírá na dobu určitou a obsah služeb se může v průběhu trvání smlouvy měnit. Bližší informace získáte na adrese www.connect.volkswagen-we.com a/nebo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen. Vezměte prosím na vědomí také aktuální všeobecné podmínky pro digitální služby platné pro rodinu vozů ID.

Pro využívání bezplatné aplikace je nutný chytrý telefon s podporovanou verzí operačního systému iOS nebo Android a SIM karta umožňující datové přenosy, ke které je uzavřena stávající nebo separátní smlouva s mobilním operátorem. V závislosti na tarifu podle platné smlouvy s mobilním operátorem mohou při přenosu dat z internetu - zejména v zahraničí - vznikat dodatečné náklady (např. za roaming).

Více než 80 % dostupné infrastruktury veřejných nabíjecích stanic v Evropě.

Bude v nabídce později.

Apple Music / Spotify a všechny související logotypy a pohyblivé značky jsou ochranné známky společnosti Apple Inc. nebo Spotify. K používání služby Apple Music / Spotify je nutné mít uživatelský účet Apple / Spotify.

Volkswagen AG (Volkswagen) prostřednictvím těchto In-Car aplikací umožňuje přístup ke službám Apple Music / Spotify. Volkswagen nepřebírá za tyto služby žádnou odpovědnost. Apple / Spotify poskytuje streamovací služby na vlastní odpovědnost. Využívání těchto služeb se řídí Podmínkami používání a zásadami ochrany osobních údajů společnosti Apple / Spotify.

Abyste ve Vašem voze Volkswagen mohli využívat In-Car aplikace Apple Music / Spotify potřebujete mít také uživatelský účet Volkswagen ID a smlouvu na využívání služeb We Connect Plus. Náklady na datové připojení nese společnost Volkswagen AG.

Odpovědnost za obě technologie nesou společnosti Apple a Spotify. Společnost Volkswagen AG tak nemůže ovlivnit dostupnost příslušné technologie v jednotlivých zemích, která se proto může v závislosti na zemi lišit. Informace o dostupnosti služby Apple Music zjistíte na adrese https://support.apple.com/de-de/HT204411 a o dostupnosti služby Spotify na adrese https://support.spotify.com/de/article/where-spotify-is-available/. V průběhu trvání smlouvy může dojít ke změnám obsahu nebo k přerušení nabídky funkcí.

Rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení chytrého mobilního telefonu: Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Aby nebyla odváděna pozornost řidiče od řízení, je povolené spustit v průběhu jízdy pouze certifikované aplikace. Vezměte prosím na vědomí, že v této souvislosti nemusí být některé aplikace podporovány všemi třemi nabízenými rozhraními a že podpora jednotlivých technologií se může lišit v závislosti na zemi, ve které jsou využívány. Informace o kompatibilitě chytrých mobilních telefonů s rozhraním Apple CarPlay™ najdete na adrese https://www.apple.com/de/ios/carplay/, s rozhraním Android Auto™ na adrese https://www.android.com/intl/de_de/auto/ s rozhraním MirrorLink® na adrese https://mirrorlink.com/.

Jako účastník silničního provozu jste povinni dbát zvýšené opatrnosti a vzájemné ohleduplnosti. Při řízení proto neustále dbejte na to, abyste Vaše pozornost byla neustále koncentrována na dění na silnici.

V závislosti na zemi modelu telefonu a telefonním operátorovi.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.