Jak pracuje tepelné čerpadlo?

ID.5 GTX

Díky volitelnému tepelnému čerpadlu lze interiér Vašeho modelu ID. vyhřívat s menší spotřebou energie než při klasickém vytápění. To může mít pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost.

Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem nevzniká při provozu elektromobilu v jeho pohonu dostatek odpadního tepla, které by se dalo využít pro vytápění interiéru vozu. Řešením je proto tepelné čerpadlo s vysokou účinností, které pod vysokým tlakem stlačuje chladivo. Vzniká přitom teplo, jež se využívá pro ohřátí chladného proudícího vzduchu. Oproti vysokonapěťovému vytápění je přitom z baterie odebíráno méně energie, kterou lze využít pro pohon vozidla. Elektromobily s tepelným čerpadlem tak mají ve srovnání s vozidly bez něj delší dojezdovou vzdálenost.

Tepelné čerpadlo používá výrazně méně chladiva R744 (ve srovnání s chladivem na bázi fluoridů), které mnohem méně zatěžuje životní prostředí. Díky své vynikající účinnosti  představuje energeticky efektivní způsob vytápění vozidla při nízkých venkovních teplotách.

Všude, kde je to možné, jsou emise CO₂ eliminovány a snižovány přímo v provozech společnosti Volkswagen. Odpovídajícím způsobem jsou ke snižování emisí zavázáni také všichni naši dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat nebo snížit, jak v továrnách Volkswagen, tak i prostřednictvím odpovídajících závazků v dodavatelském řetězci, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.