Jak pracuje tepelné čerpadlo?

ID.5 GTX

Udržitelná mobilita má prioritu: Kromě dodání modelu ID.5 GTX s neutrální bilancí¹ produkovaných emisí CO₂ přebírá Volkswagen odpovědnost za ochranu klimatu i v případě volby náplně tepelného čerpadla, kde se využívá chladivo R744. To ve srovnání s chladivem na bázi fluoridů mnohem méně zatěžuje životní prostředí a díky svému vysokému stupni účinnosti představuje energeticky efektivní způsob vytápění vozidla při nízkých venkovních teplotách.

Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem nevzniká při provozu elektromobilu v jeho pohonu dostatek odpadního tepla, které by se dalo využít pro vytápění interiéru vozu. Řešením je proto tepelné čerpadlo s vysokou účinností, které pod vysokým tlakem stlačuje chladivo. Vzniká přitom teplo, jež se využívá pro ohřátí chladného proudícího vzduchu. Oproti vysokonapěťovému vytápění je z baterie využíváno méně energie, kterou lze využít pro pohon vozidla. Elektromobily s tepelným čerpadlem tak mají ve srovnání s vozidly bez něj delší dojezdovou vzdálenost.

Všude, kde je to možné, jsou emise CO₂ eliminovány a snižovány přímo v provozech společnosti Volkswagen. Odpovídajícím způsobem jsou ke snižování emisí zavázáni také všichni naši dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat nebo snížit, jak v továrnách Volkswagen, tak i prostřednictvím odpovídajících závazků v dodavatelském řetězci, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít

Elektrické SUV kupé s pohonem všech kol
ID.5 GTX

Elektrické SUV kupé s pohonem všech kol
ID.5 GTX

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.