eTSI: Benzinový TSI motor s podporou elektromotoru

Naše technologie Mild-Hybrid

eTSI je označení technologie Mild-Hybrid se značkou Volkswagen

Elektrifikace našich pohonných jednotek je důležitým krokem na cestě k mobilitě bez emisí. A tak i když nechcete v budoucnosti přejít kompletně na elektromobilitu, můžete přesto projevit svůj uvědomělý postoj k ochraně klimatu. Naše technologie totiž zajišťují, že všechny typy motorů vozů Volkswagen budou hospodárnější. A s pohonem eTSI⁵ jsme vyvinuli zcela novou formu pohonné jednotky, která kombinuje výkon a efektivitu.

Naše pohony Mild-Hybrid se skládají z motoru TSI s objemem 1,5 litru, který je doplněn elektrickým systémem s napětím 48 voltů, a 7stupňové dvouspojkové převodovky DSG. Mimořádnou vlastností tohoto pohonu je, že výkon benzinového motoru je podporován startovacím generátorem s napětím 48 voltů, který je s benzinovým motorem propojen řemenem. Součástí systému je také 48V lithium-ion baterie. Model s pohonem eTSI tak může jet bez zpomalování i s vypnutým spalovacím motorem. Při zpomalování navíc dochází k rekuperaci uvolněné kinetické energie, která je ukládána do 48V baterie. Díky oběma těmto vlastnostem je pohon eTSI ve srovnání s konvenčním TSI motorem značně úspornější.

Nižší spotřeba, vyšší výkon a vyšší komfort díky využití lithium-ion baterie s napětím 48 V.

Větší úspory a více radosti

Model s pohonem eTSI³ je nejenom hospodárnější, ale jízda s ním přináší navíc i větší radost z jízdy - a to zejména v městských aglomeracích, typických častým zastavováním a rozjížděním. Každá zastávka před semaforem totiž znamená i následný rozjezd, při kterém zažijete zcela nový pocit radosti z jízdy. Důvodem je, že eTSI se 48voltovým elektrickým systémem při rozjíždění od samého počátku zrychluje dynamicky a s vysokým výkonem. Komfortnější je i opětovné nastartování motoru. Pohon eTSI Vás tak při rozjíždění díky elektrickému Boostu posouvá do nejrychlejšího jízdního pruhu.

Model Golf

Zavřít
Menu
Zavřít

Neutrální bilance emisí CO₂

Volkswagen WAY TO ZERO

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen