Menu
Zavřít

Servis pro
elektromobily

Máte zájem o koupi elektromobilu nebo plug-in hybridu od společnosti Volkswagen, nebo již nějaký vlastníte? Na této stránce najdete důležité informace o servisních intervalech, rozsahu kontrol nebo o našem příslušenství. A pokud máte ještě nějaké otázky, na které neznáte odpověď, naše často kladené otázky vám poskytnou další pomoc.

Užijte si bezstarostnou jízdu se službami na míru pro váš elektromobil. Zjistěte vše, co potřebujete vědět o servisu Volkswagen pro elektromobily a hybridní modely, např. intervaly prohlídek, produkty příslušenství a mnoho dalšího.

 

Kontrola vašeho elektromobilu

Rychlejší a snadnější servis pro vaši bezpečnost

Elektromobilita je nejen vzrušující a inteligentní koncept, ale také nám usnadňuje život. Díky tomu je například údržba vašeho elektromobilu mnohem pohodlnější. To znamená: Méně návštěv v servisu a nižší náklady na údržbu.

Zjistěte více

Údržba a kontrola

Kdy má být provedena další servisní prohlídka mého elektromobilu?

Tuto otázku lze snáze zodpovědět u elektromobilů než u vozidel se spalovacím motorem. Sestavili jsme pro vás servisní intervaly pro e-Golf, e-up!, ID., Golf GTE, Passat GTE nebo jiné plug-in hybridy.

Zjistěte více

Pokud si nejste jisti, kdy vás čeká další servisní prohlídka, pomůže vám ukazatel servisního intervalu. Najdete jej na displeji sdružených přístrojů a v systému infotainmentu.

Zjistěte, kdy vás čeká další servisní prohlídka

Upgradujte nyní

Přizpůsobte si své vozidlo – s naším originálním příslušenstvím. Aby odpovídalo vašemu životnímu stylu: Získejte ještě větší flexibilitu, například s naším střešním boxem nebo nosičem lyží a snowboardů. Objevte nyní naše produkty příslušenství.

Trvalá ochrana díky našim zárukám mobility

Nezáleží na tom, jestli jezdíte plně elektrickým nebo benzinovým či naftovým vozidlem - náš tým je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby vám poskytl pomoc, když se váš vůz porouchá nebo dojde k nehodě. V takovém případě vám pomůžeme zůstat mobilní. Více informací o službách zahrnutých v zárukách mobility pro nová a ojetá vozidla najdete zde.

Zjistěte více

Často kladené otázky: Servis Volkswagen pro váš elektromobil

Máte ještě nějaké nezodpovězené otázky týkající se servisu vašeho elektromobilu Volkswagen? Odpověď jistě najdete v našich často kladených otázkách.

Musím se dostavit do autorizovaného servisu?

Obecně platí, že každý partner Volkswagen vám může pomoci s jakýmkoli problémem. Opravy nebo služby, které nesouvisejí s vysokonapěťovým systémem vašeho elektromobilu, jako je například výměna pneumatiky, může provádět i běžný pracovník servisu. Naši partneři Volkswagen však dnes již disponují také speciálně vyškolenými zaměstnanci, kteří dokáží například otevřít vysokonapěťový akumulátor ve vašem vozidle.

Jak dlouho vydrží můj akumulátor?

Výdrž pohonného akumulátoru závisí mimo jiné na tom, jak často se nabíjí a vybíjí. Garantujeme, že do osmi let stáří nebo 160 000 km* bude mít akumulátor minimálně 70 % zbytkové kapacity (platí pouze pro plně elektrická vozidla, nikoliv pro plug-in hybrid).

* V závislosti na tom, co nastane dříve.

Proč je prohlídka elektromobilu levnější?

Elektromobil má samozřejmě také opotřebitelné díly, jako jsou pneumatiky a brzdy. Nicméně údržba je obecně jednodušší. Menší počet součástí znamená menší opotřebení a menší potřebu oprav. U vozidla poháněného akumulátorem nejsou nutné ani dodatečné kontroly, které jsou spojeny s dodatečnými náklady, jako je například emisní test. Elektromobily se proto lépe udržují a mají nižší náklady na údržbu.

Vyžaduje nabíjecí vedení nějakou zvláštní pozornost?
  • Opatrné zacházení s nabíjecím vedením: Nepřekládejte je a neohýbejte přes ostré hrany.
  • Neponořujte je do kapaliny.
  • Nevystavujte je silnému slunečnímu záření (vnější teplota nesmí být vyšší než 50 °C).
  • Neupouštějte je na zem.
  • Zabraňte znečištění nabíjecího vedení.
  • Nikdy nepoužívejte poškozené nabíjecí zástrčky a nabíjecí vedení - před každým použitím zkontrolujte, zda nejsou poškozené nebo znečištěné.
Má rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (na nabíječkách CCS) vliv na akumulátor?

Doporučujeme elektromobil nabíjet především střídavým proudem (wallbox, síťové nabíjecí vedení nebo veřejné nabíječky na střídavý proud). Časté nabíjení stejnosměrným proudem (rychlonabíjení) může vést k trvalému snížení kapacity vysokonapěťového akumulátoru.

Musím doma upravit přípojky napájení pro wallbox?

Bezpečnost je u značky Volkswagen vždy na prvním místě. Proto doporučujeme nechat si instalaci doma zkontrolovat certifikovaným elektrikářem ještě před prvním nabíjením. Ne všechny domy a elektrické přípojky jsou vhodné pro nepřetržité nabíjení vozidel. Poskytujeme také informace o nabídkách systémových partnerů, například o místní instalaci wallboxu v domácnosti (včetně kontroly "Home Check").

Co mám dělat po dokončení nabíjení?

Při odpojování nabíjecího vedení od vozidla a napájecího zdroje tahejte pouze za zástrčky, nikoli za vedení. Po vyjmutí zástrčky jednoduše nasaďte ochrannou krytku nabíjecího vedení.

Co mám dělat s nabíjecí zástrčkou wallboxu po dokončení nabíjení?

Wallbox je podle typu vybaven držákem nabíjecího konektoru nebo celého kabelu, na který je možné konektor zasunout, resp. umístit nabíjecí kabel.

Musím vozidlo odpojit od elektrické sítě, jakmile je akumulátor plně nabitý?

Ne, vozidlo samo rozpozná stav nabití akumulátoru. Vůz automaticky reguluje dodávku energie a zastaví ji, jakmile je akumulátor plně nabitý.

Mohu si u společnosti Volkswagen zakoupit nabíjecí vedení?

Ano, nabíjecí vedení Mode 2 a Mode 3 jsou součástí příslušenství Volkswagen - buď jako náhradní vedení, nebo pro dodatečnou montáž. Nabíjecí vedení dostupná v rámci originálního příslušenství Volkswagen byla vyvinuta speciálně pro vozidla Volkswagen a umožňují využívat různé možnosti nabíjení v České republice. V případě závady nebo ztráty je naše povinnost pojistného krytí zárukou, že se postaráme o náhradu. Proto doporučujeme nakupovat nabíjecí vedení výhradně u nás.

Vyhledejte svého partnera Volkswagen

Co mám dělat, když se mi v elektromobilu stane porucha nebo nehoda?

Pokud budete věnovat pozornost informacím na displeji vozidla, je téměř vyloučeno, že byste po poruše zůstali na suchu, protože elektromobil vás opakovaně upozorní, že zásoba energie je téměř prázdná. Vůz se pak automaticky přepne do úsporného režimu. Pokud však přesto budete na cestách potřebovat podporu, jednoduše se obraťte na naši asistenční službu jako obvykle. Poté vyšleme pracovníky s příslušným školením pro vaše vozidlo, aby vám pomohli. Tísňová linka Volkswagen je 800 123 000 nebo 261 104 363 v zahraničí. S existující  zárukou mobility vám asistenční služba Volkswagen poskytne pomoc bez dodatečných nákladů.

Naše nabíjecí vedení pro každou situaci

Ať už se jedná o e-up!, e-Golf, Golf GTE nebo ID.3: S naším nabíjecím vedením můžete svůj elektromobil nabíjet doma přes osobní wallbox, nebo přes domácí zásuvku, pokud máte trochu více času. Na cestách stačí nabíjet na veřejné nabíječce.

Vyhledejte svého partnera Volkswagen

Zjistěte více


Aktualizace softwaru ID.3


Nyní k dispozici zdarma: ohlášená aktualizace softwaru pro ID.3! Zjistěte vše, co potřebujete vědět o nejnovější aktualizaci softwaru. Jakmile budete kontaktováni, navštivte svého partnera Volkswagen, abyste aktualizovali svůj elektromobil a mohli tak těžit z výhod aktualizace softwaru.

Originální pneumatiky Volkswagen +Tyres

Optimalizovaný valivý odpor pro energeticky úspornější jízdu - profitovat z našich pneumatik +Tyres budou zejména elektromobily, jako je ID.3, e-up!, e-Golf nebo naše vozy GTE. Nižší valivý odpor a aerodynamická bočnice pneumatiky zvyšují dojezd. Tyto kvalitní pneumatiky, speciálně vyvinuté a testované pro modely Volkswagen ve spolupráci s předními výrobci pneumatik, podávají na silnici ještě lepší výkon. Proto je váš vůz ID.3 vybaven pneumatikami +Tyres již z výroby. Znaménko plus na boční straně pneumatiky označuje, že ji vyrobil výrobce.

Zjistěte více

We
Charge

Nabíjení elektromobilu je ještě jednodušší: S aplikací We Charge můžete nabíjet svůj vůz kdykoli a kdekoli potřebujete, vyhledat nabíječky v okolí a pomocí aplikace sledovat průběh nabíjení. Více informací naleznete zde.

Zjistěte více

Jste připraveni na elektromobilitu?

Aplikace Volkswagen EV Check
Použijte naši aplikaci: Analyzujte a porovnávejte své chování při řízení. Mohli jste ujet každou vzdálenost na elektřinu? Kolik stojí vaše současné jízdní návyky v porovnání s elektrickými modely? Ukážeme vám také, který elektromobil je pro vás nejvhodnější. Stáhněte si aplikaci.

Přejít do Play Store

Přejít do App Store

Vyhledat prodejce

Vlastníte elektromobil, například e-Golf, e-up!, e-load up! nebo ID.3? Pak se obraťte právě na nás - staráme se o všechny modely Volkswagen, které lze nabíjet prostřednictvím zástrčky. Jsme také tím správným partnerem, pokud jde o váš plug-in hybrid, jako je Golf GTE, Passat GTE nebo Passat Estate GTE. Jednoduše vyhledejte kompetentní servisní partnery Volkswagen ve svém okolí.

Servisní partner Volkswagen

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen