Menu
Zavřít
 

26.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: Nový hybridní Touareg R

Hybridní pohon s možností externího nabíjení: Touareg R* o výkonu 340 kW (462 k) je novým hospodárným vrcholným modelem značky Volkswagen a první hybridní verzí v řadě modelů R. Částečně bez emisí: Touareg R dosahuje s elektrickým pohonem nejvyšší rychlosti 140 km/h a obvyklé vzdálenosti při dojíždění překonává s nulovými emisemi. Velmi praktický: Touareg R je připraven na každou výzvu díky nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu 3,5 tuny a trvalému pohonu všech kol (4MOTION). Touareg R je prvním vozem značky Volkswagen, jehož Travel Assist umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h – a je navíc také prvním hybridním SUV s asistentem pro manévrování s přívěsem Trailer Assist.

Další informace
 

21.2.2020 Osmá generace ikony: Světová premiéra nového modelu Golf GTI se uskuteční v Ženevě

Design GTI: Otevřený přední nárazník s aerodynamickými prvky GTI a voštinovou mřížkou, na přání osvětlená horizontální lišta na masce chladiče, difuzor GTI s koncovkami výfukové soustavy na levé a pravé straně. GTI nové doby: „Digital Cockpit“, nový kůží obšitý, multifunkční, sportovní volant s dotykovým ovládáním, dekorační osvětlení s 32 barvami včetně specifického režimu GT. Časový plán GTI: Po světové premiéře v Ženevě uvede Volkswagen nový model Golf GTI na trh ve druhé polovině roku.

Další informace
 

17.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: První pohled na Golf GTD

Motor nového modelu Golf GTD kombinuje vysoký výkon s maximální hospodárností. Emise NOx enormně snižuje systém Twindosing se dvěma katalyzátory SCR. Charismatický design nového modelu Golf GTD vyzařuje dynamiku a suverenitu.

Další informace
 

13.2.2020 Volkswagen Passat zvítězil v kategorii manažerských vozů v prestižní fleetové anketě

Passat uspěl v hlasování flotilových manažerů o nejlepší manažerský automobil. Volkswagen e-Golf se umístil na druhém místě v anketě o „Flotilové elektroauto roku 2020“ na základě hlasování nezávislé odborné poroty.

Další informace
 

27.1.2020 Petr Čech ambasadorem značky Volkswagen

Výrazné fotbalové osobnosti spojily své jméno se značkou Volkswagen. Petra Čecha v pozici ambasadora značky pro blížící se evropský šampionát doplní aktivní členové české fotbalové reprezentace: Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a David Pavelka, kteří se stanou dlouhodobými tvářemi značky Volkswagen v Česku.

Další informace
 

17.1.2020 „Je mi zima“ – Nový Golf reaguje inteligentním řízením klimatizace

V novém menu „Smart Climate“ se aktivují funkce klimatizace, jakými jsou například „Zahřátí rukou“ nebo „Čerstvý vzduch“. „Smart Climate“ je součástí třízónové automatické klimatizace „Air Care Climatronic“ s filtrem alergenů, která se dodává pro nový Golf na přání. Klimatizační funkce lze v Golfu aktivovat také pomocí intuitivního hlasového ovládání, u něhož stačí vyslovit věty, jakými jsou například „je mi zima“ nebo „je mi horko“.

Další informace
 

14.1.2020 Nový Golf 8 lze již objednávat, ceny začínají od 479 900 Kč

Nová generace bestselleru sází na digitalizaci, konektivitu a intuitivní ovládání. Čtyři nové varianty výbavy s rozsáhlými možnostmi individualizace. Zpočátku jsou k dispozici čtyři motory, další verze budou následovat. Golf 1.5 TSI 130 k s výbavou Life je k dispozici již od 548 900 Kč, vstupní verze Golf stojí 479 900 Kč.

Další informace
 

9.1.2020 Zkušební úsek na dálnici A39 zprovozněn: Volkswagen sbírá anonymizovaná data pro autonomní jízdu

Sledování dopravy na sedmikilometrovém zkušebním úseku dálnice A39. Volkswagen profituje z části provozované Německým centrem pro letectví a kosmonautiku. Pro řidiče je důležité, že všechna zaznamenávaná data jsou anonymizována.

Další informace
 

20.12.2019 Touareg míří na legendární Rallye Dakar 2020

Proslulá dálková soutěž se přesouvá z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie. Sériový Touareg čeká 9000 kilometrů v nejnáročnějších podmínkách. Touareg s přezdívkou „Vašek“ poveze reportážní tým Barth Racing.

Další informace
 

19.12.2019 Nejlepší známka pro nový Golf: Pět hvězd v testech Euro NCAP

Vynikající jednotlivá hodnocení ve všech zkušebních kategoriích. Nový Golf poskytuje nejvyšší možnou ochranu dospělým cestujícím i dětem. Velký počet asistenčních systémů v sériové výbavě.

Další informace
 

13.12.2019 Zvuk elektromobility: ID.3 na sebe upozorňuje specifickým zvukem

Volkswagen poprvé představuje zvuk jedoucího vozu ID.31 v berlínském komplexu DRIVE.Volkswagen Group Forum. Modely ID. budou vybaveny generátorem zvuku pro jízdu rychlostí až 30 km/h. Na zvukovém projevu pro ID.3 spolupracovali designéři značky Volkswagen a skladatel Leslie Mándoki.

Další informace
 

11.12.2019 Prodejci Volkswagen již přijímají objednávky na nový model T-Roc Cabriolet

Volkswagen navazuje s novým modelem T-Roc Cabriolet na dlouhou tradici otevřených kompaktních vozů pro potěšení z jízdy s větrem ve vlasech. Lifestylové SUV se skládací střechou se vyrábí v německém závodě Osnabrück, rodišti legendárních modelů Karmann Ghia a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet lze již objednávat za ceny od 699 900 Kč.

Další informace
 

10.12.2019 Volkswagen osobní vozy zavádí nový koncept údržby

Golf 8 je první, všechny ostatní modely budou následovat v roce 2020. Servisní interval se v Evropě1 zdvojnásobí na 24 měsíců. Dosavadní formát bude nahrazen novou standardní servisní prohlídkou. Achim Schaible, vedoucí oddělení After Sales & Dealer Network: „Vysoká kvalita našich vozidel nám umožňuje prodloužit servisní interval v Evropě na 24 měsíců, tedy dvojnásobek. Výrazně tím zjednodušujeme náš koncept údržby. Jsme tak jednou z mála mainstreamových značek, jejíž zákazníci nebudou muset tak často do servisu.“

Další informace
 

6.12.2019 Klíčový komponent pro novou éru – akumulátorový systém

Volkswagen Group Components vyrábí vysokonapěťový akumulátorový systém pro všechny elektromobily koncernu Volkswagen na základě platformy MEB1. Sériová výroba v závodě Braunschweig již byla zahájena.

Další informace
 

5.12.2019 Výroba modelu T-Roc Cabriolet byla zahájena v Osnabrücku

Jediný kabriolet značky Volkswagen sjíždí od 4. prosince z montážní linky. Do efektivní výroby modelu T-Roc Cabriolet1 byla investována vysoká osmimístná částka v eurech. Volkswagen plánuje v Osnabrücku další investice podobného rozsahu.

Další informace
 

5.12.2019 Personální změny v designérských odděleních koncernu Volkswagen

Klaus Bischoff převezme vedení designu v rámci celého koncernu. Jozef Kabaň bude šéfdesignérem značky Volkswagen. Michael Mauer se bude moci soustředit na své úkoly na pozici šéfdesignéra značky Porsche.

Další informace
 

29.11.2019 Mobility Makers a spolujízda: Co Volkswagen plánuje pro Mistrovství Evropy ve fotbale 2020

Volkswagen je oficiálním partnerem turnaje UEFA EURO 2020™ pro mobilitu. 13 000 dobrovolníků, tzv. Volkswagen Mobility Makers, poskytne fotbalovým fanouškům v místech konání fotbalových zápasů poradenství a podporu v oblasti mobility. Fanoušci fotbalu budou moci v mnoha pořadatelských městech ME bezplatně využívat službu spolujízdy, nabízenou značkou Volkswagen.

Další informace
 

28.11.2019 Volkswagen předal zákazníkovi 100 000. vůz e-Golf

e-Golf1 byl uveden na trh v roce 2014 a v Evropě patří mezi nejúspěšnější elektromobily napájené z akumulátorů. Jubilejní vozidlo bylo vyrobeno a předáno ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech. Na podzim 2020 bude v Drážďanech zahájena montáž nového modelu ID.32. Holger B. Santel, vedoucí prodeje a marketingu pro německý trh: „V rukách mnoha zákazníků je e-Golf důležitým příspěvkem k revoluci v oblasti mobility.“

Další informace
 

20.11.2019 Světová premiéra: Studie ID. SPACE VIZZION zaujala v Los Angeles dokonalou aerodynamikou a velkorysým vnitřním prostorem

Sedmá studie rodiny ID. byla představena v předvečer autosalonu v Los Angeles. ID. SPACE VIZZION1 definuje zcela nový segment vozidel: aerodynamikou cestovního automobilu kategorie „gran turismo“ a vnitřním prostorem SUV. Zcela nové řešení s vedením vzduchu přídí a střechou přispívá k vynikající aerodynamice s hodnotou cx = 0,24. ID. SPACE VIZZION je výhledem na budoucí sériově vyráběnou verzi pro Evropu a Severní Ameriku.

Další informace
 

19.11.2019 Nový Volkswagen e-up! lze již objednávat, prvních 50 vozů v nabídce za speciálních finančních podmínek

Modernizovaný e-up! s dojezdem až 260 km lze již objednávat. Limitovaná edice prvních 50 vozů e-up! je k dispozici za 449 000 Kč včetně DPH. Svěží design, atraktivní výbava a nová nabídka paketů.

Další informace
 

19.11.2019 ID.3 se bude od podzimu 2020 montovat také ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech

Volkswagen urychluje rozvoj elektromobility. Manufaktura se stane inovačním centrem s novými specializacemi. Gunnar Kilian, člen představenstva společnosti Volkswagen AG, odpovědný za personalistiku: „Výrobní závod v Sasku má zajištěnou budoucnost. Počet zaměstnanců zůstane stabilní.“

Další informace
 

15.11.2019 Nový T-Roc R s podmanivými výkony již v prodeji

Sportovní vrcholná verze poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k a maximální točivý moment 400 N.m. T-Roc R je sériově vybaven pohonem všech kol 4MOTION, 7stupňovou převodovkou DSG, progresivním řízením, sportovním podvozkem a voličem jízdních režimů. U českých prodejců je T-Roc R k dispozici za ceny od 1 042 900 Kč.

Další informace
 

15.11.2019 Více než 200 koní ve sportovní tašce – elektrický pohon modelu Volkswagen ID.3

Volkswagen Group Components dodává elektrický pohon pro nový model ID.31. Divize komponentů vyrábí důležité díly ve vlastních závodech.

Další informace
 

13.11.2019 Dominanta nového modelu Golf: Digitální přístrojová deska

Moderní a přehledné zobrazovací a ovládací prvky nového modelu Golf mají digitální podobu a intuitivní funkčnost. Na přání dodávaný průhledový displej promítá důležité informace, například rychlost jízdy nebo navigační pokyny, do zorného pole řidiče. Novinkou je inovativní hlasové ovládání, které reaguje na povely pronášené hovorovou řečí.

Další informace
 

11.11.2019 Nový Volkswagen ID.3 oslaví na výstavě e-SALON českou premiéru

Volkswagen zve na e-SALON 2019, tisková konference startuje ve čtvrtek 14. listopadu v 10 hodin. Elektromobil ID.3 se představí krátce po zahájení sériové výroby českému publiku. V expozici značky Volkswagen na e-SALONu v Letňanech bude také modernizovaný plug-in hybridní Passat GTE.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen