Menu
Zavřít
 

5.3.2021 Volkswagen urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility

Strategie ACCELERATE: Volkswagen se intenzivně zabývá zásadními tématy budoucnosti – digitalizací, novými obchodními modely a autonomní jízdou. Integrace softwaru a digitální zážitky pro zákazníky se stanou klíčovými kompetencemi. Dalšími zdroji příjmů se stanou obchodní modely založené na datech. Do roku 2030 učiní Volkswagen autonomní jízdu dostupnou pro mnoho lidí. Další urychlení elektrické ofenzivy: Podíl elektromobilů na prodeji v Evropě vzroste do roku 2030 na více než 70 procent; v Číně a USA na více než 50 procent. Potvrzení finančních cílů: od roku 2023 provozní marže minimálně 6 procent, další snižování fixních nákladů a nákladů na materiál, zvyšování produktivity o 5 procent ročně. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Zvyšujeme tempo. Volkswagen projde v příštích letech dosud nevídanou proměnou. Se strategií ACCELERATE dostane nyní digitalizace další impulz.“

Další informace
 

4.3.2021 Volkswagen usiluje o vrcholné postavení v digitalizaci automobilu a v roce 2021 spustí pro modely ID. pravidelné aktualizace „Over-the-Air“

Modely ID.31 a ID.42 mohou být nyní v Evropě aktualizovány nejnovějším softwarem prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu. První aktualizace „Over-the-Air“ budou pro majitele modelů ID. k dispozici již v létě 2021. ID.Digital, nová organizační jednotka společnosti Volkswagen pro rychlou realizaci digitálních projektů, koordinuje přípravu aktualizací a jejich přenos do vozidel zákazníků.

Další informace
 

1.3.2021 Ikona slaví narozeniny: Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI „Clubsport 45“

Od roku 1976 nabízený Golf GTI slaví 45. narozeniny. Volkswagen připravil pro fanoušky speciální jubilejní edici Golf GTI „Clubsport 45“1. Základem exkluzivního modelu je verze „Clubsport“2 o výkonu 300 k. Oba modely nabízejí ještě více dynamiky díky uzávěrce předního diferenciálu, která je síťově propojená se systémem řízení jízdní dynamiky. Předprodej výjimečného modelu Golf GTI „Clubsport 45“ začíná 1. března. V konfigurátoru jej naleznete v rámci dodatečných paketů k verzi Clubsport.

Další informace
 

23.2.2021 Volkswagen rozšiřuje portfolio modelové řady ID.3 na českém trhu

Nové varianty City a Style o výkonu 110 kW nabízejí na jedno nabití dojezd cca 350 km podle metodiky WLTP. Verze City s nejmenší sadou akumulátorů (45 kWh) stojí méně než 900 000 Kč. Novinkou je také pětimístná verze Tour 5* s největší akumulátorovou baterií (77 kWh).

Další informace
 

19.2.2021 Tiguan eHybrid s elektrickým dojezdem až 50 km lze již objednávat

Volkswagen zahájil předprodej modelu Tiguan s plug-in hybridním pohonem za ceny od 1 055 900 Kč. Tiguan eHybrid nabízí sportovní dynamiku i mobilitu s nulovými emisemi. Zákazníci mají na výběr varianty výbavy Elegance a R-Line s rozsáhlou standardní výbavou.

Další informace
 

18.2.2021 Golf Variant s výhodnějším Originálním příslušenstvím Volkswagen®: „Vyladěno s 30% slevou“

Akční balíček Originálního příslušenství Volkswagen® s cenovým zvýhodněním 30 %. Set výbavy včetně kompletních zimních kol za výhodnou cenu 26 006 Kč. Praktické doplňky určené přímo pro Golf Variant zajišťují špičkovou funkčnost.

Další informace
 

16.2.2021 Všestranné SUV ID.4 lze v předprodeji pořídit za méně než milion korun

Úvodní limitovanou edici ID.4 1st střídají v předprodeji standardní modely. Druhý model z rodiny průkopnických elektromobilů ID. je na českém trhu k dispozici již od 991 900 Kč včetně DPH. Univerzální elektromobil s velkorysým vnitřním prostorem pro rodinu a volný čas.

Další informace
 

8.2.2021 Lukáš Hejlík mapuje gastronomickou scénu v České republice za volantem vozů Volkswagen

Lukáš Hejlík je novým ambasadorem značky Volkswagen. Volkswagen zajišťuje v rámci partnerství bezpečnou, komfortní a spolehlivou mobilitu. Lukáš Hejlík podniká první sérii výletů s Gastromapou za volantem vozu Arteon Shooting Brake.

Další informace
 

4.2.2021 Další impulz pro elektrickou ofenzivu značky Volkswagen: Globální vůz ID.4 míří na světové trhy

V Evropě a USA začíná předprodej dalších verzí modelu ID.4​​​​​​​1. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Uvedení našeho globálního vozu na trh je pro značku důležitým strategickým milníkem“. Klaus Zellmer, člen představenstva, odpovědný za prodej: „ID.4 nadchne pro elektromobilitu ještě více lidí a dodá další impulz naší elektrické ofenzivě“.

Další informace
 

1.2.2021 Zahájení sériové výroby modelu ID.3: Skleněná manufaktura v Drážďanech se stane rodištěm elektromobilů Volkswagen ID.

Spuštění sériové výroby modelu ID.3 je milníkem nového strategického směřování. Globálně čtvrtý závod pro výrobu elektromobilů Volkswagen na základě platformy MEB. Od poradenství přes spoluúčast na výrobě až po předání vozu z rodiny modelů ID.: Středem pozornosti jsou komplexní zážitky pro zákazníky. Další těžiště: Inovační závod značky Volkswagen pro řešení v oblastech automatizace a digitalizace. Vedoucí výrobního závodu Danny Auerswald: „Jsme výrobním závodem, návštěvnickým magnetem, místem konání společenských akcí, zkušební laboratoří a centrem pro předávání vozidel zákazníkům – všechno v jednom.“

Další informace
 

27.1.2021 Elektromobily Volkswagen ID.3 jezdí ve službách příspěvkových organizací v Ústeckém kraji

Pracovníci sociálních služeb a dětských domovů v Ústeckém kraji mají od společnosti ČEZ k dispozici flotilu 13 elektromobilů ID.3. Elektromobily slouží především k přepravě klientů a dětí do zdravotnických zařízení, ale i na různé akce a soutěže. Volkswagen dodal pro tento projekt společnosti ČEZ již 20 elektromobilů včetně předchozích 7 vozů e-Golf.

Další informace
 

26.1.2021 Volkswagen sbírá medaile v soutěži flotilových vozů

ID.3 se stal Flotilovým elektroautem roku 2021 na základě hlasování odborné poroty. Modely ID.3 a Golf bodovaly druhými místy v kategoriích Ekologické vozy a Referentské vozy. Prestižní anketa o nejlepší flotilové automobily se uskutečnila již poosmé.

Další informace
 

22.1.2021 Značka Volkswagen osobní vozy splnila s velkými rezervami evropské cíle pro rok 2020 v oblasti flotilových emisí CO2

Průměrná hodnota emisí CO2 flotily nových osobních vozů v Evropě je o šest milionů gramů nižší než legislativou stanovené limity – oproti roku 2019 došlo k poklesu o 22 procent. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy: „Volkswagen je i nadále v čele transformace automobilového průmyslu.“ Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů. Elektrická ofenziva bude v roce 2021 pokračovat dalšími novými modely.

Další informace
 

13.1.2021 Značka Volkswagen ztrojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektromobilů

Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent. Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy. 68 800 objednávek v roce 2020: ID.31 byl v prosinci nejprodávanějším elektromobilem na mnoha evropských trzích. Předseda představenstva Ralf Brandstätter: „Rok 2020 byl pro elektromobilitu bodem obratu".

Další informace
 

13.1.2021 Volkswagen je partnerem soutěže pro zákazníky OMV

Hlavní cenou je zapůjčení vozu Arteon Shooting Brake na jeden rok včetně paliva. Vítězem se může stát každý, kdo používá prémiová nebo běžná paliva OMV. Avantgardní Arteon Shooting Brake spojuje praktičnost a prostornost kombi s dynamickým charakterem automobilu „gran turismo".

Další informace
 

12.1.2021 Volkswagen ID.3 postupuje do finálového kola prestižní ankety Car of the Year 2021

Mezinárodní porota složená z renomovaných motoristických novinářů vybrala sedm finalistů ankety Car of the Year 2021 a vítěze vyhlásí 1. března 2021. Revoluční Volkswagen ID.3 ukazuje cestu k trvale udržitelné mobilitě s nulovými emisemi v rámci strategie Way to Zero. V ulynulém desetiletí se evropským „Autem roku staly“ modely Polo, Golf a Passat.

Další informace
 

11.1.2021 Volkswagen zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

V České republice bylo v roce 2020 registrováno 16 767 nových osobních vozů Volkswagen. Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo. Úspěšné zahájení prodeje elektromobilu ID.3 se 101 registracemi.

Další informace
 

11.1.2021 Golf byl v roce 2020 znovu nejoblíbenějším vozem Němců i Evropanů

Golf je „mistrem Evropy“ 2020: nejprodávanějším vozem v Německu i v Evropě. Výrazný nárůst objednávek od dokončení generační obměny s osmi verzemi modelu Golf – v současnosti má každý třetí Golf hybridní pohon. Šéf Volkswagenu Ralf Brandstätter: „Golf zaujal v roce 2020 pozici, která mu náleží".

Další informace
 

24.12.2020 Konec výroby modelu e-Golf: Volkswagen připravuje Skleněnou manufakturu Drážďany na produkci ID.3

Dne 23. prosince 2020 skončila výroba modelu e-Golf2: Od března 2017 bylo v Drážďanech vyrobeno 50 401 vozů. Po rekonstrukci výrobního zařízení sjedou na konci ledna z montážní linky první vozy ID.3​​​​​​​1. Vedoucí závodu Danny Auerswald: „Volkswagen zdůrazňuje výrobou modelu ID.3 v Drážďanech význam saských závodů v koncernové elektrické ofenzivě."

Další informace
 

23.12.2020 Před 75 lety ve Wolfsburgu: Zahájení sériové výroby modelu Volkswagen Brouk

Krátce po Vánocích 1945 byla spuštěna civilní sériová výroba. Britský major Ivan Hirst umožnil výrobu vozidel v rekordně krátké době díky velké improvizaci. VW Brouk se stal symbolem „německého hospodářského zázraku“.

Další informace
 

21.12.2020 Z luxusní třídy do kompaktního segmentu: Head-up-Display s rozšířenou realitou

Složitý název, fascinující funkce: Informace se promítají do zorného pole řidiče. Šipky pro odbočování a další označení překrývají reálné okolí a přispívají k novým zážitkům z jízdy. Volkswagen zavádí novou technologii jako první mainstreamový výrobce do kompaktního segmentu ve výbavě modelů ID.3 1 a ID.4 2.Šéf vývoje Frank Welsch: „Přinášíme do kompaktní třídy opravdové inovace - právě to je pro Volkswagen typické."

Další informace
 

21.12.2020 Brouci v krabicích: Volkswagen připomíná 70 let vývozu automobilů v podobě rozložených sad CKD

„Completely Knocked Down“: Značka Volkswagen osobní vozy vyváží od roku 1950 vozidla rozložená na jednotlivé díly a v zahraničí je znovu montuje. Cílem je získávání nových trhů a propojování globální výrobní sítě Volkswagen. Ročně putuje 25 000 námořních kontejnerů do 27 montážních závodů v deseti zemích. Dodnes bylo vyvezeno 200 milionů vozidel. Náročnou logistiku v současnosti optimalizuje technicky vyspělá robotika a umělá inteligence.

Další informace
 

17.12.2020 Volkswagen přijímá objednávky na pět nových variant elektrického SUV ID.4

Pět nových verzí SUV ID.4 se sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh umožňující dojezd až 520 km (WLTP) střídá v nabídce speciální edici ID.4 1ST a ID.4 1ST Max. Pevně nakonfigurovanou výbavu lze individualizovat volbou exteriéru a interiéru, několika pakety, vybranými prvky výbavy na přání a příslušenstvím. Ceny již od 1 167 900 Kč, další varianty budou následovat v příštím roce.

Další informace
 

15.12.2020 Čisté a kultivované: Motory 2.0 TDI s novou emisní normou Euro 6d

Nejdůležitější vznětový motor značky se prezentuje v nové nejlepší formě. Twindosing: Dva katalyzátory SCR snižují emise oxidů dusíku. Široké využití v modelech, jakými jsou Golf1/2, Tiguan, Passat a Arteon.

Další informace
 

10.12.2020 Brzdění, nebo setrvačná jízda? Inteligentní koncept rekuperace modelu ID.4

Strategie se zaměřuje na maximální energetickou hospodárnost. V provozním režimu D znamená uvolnění pedálu plynu většinou setrvačnou jízdu. Rekuperace zajišťuje zpomalení až 0,13 g, při brzdění až cca 0,3 g. Výkonné třecí brzdy, vzadu s brzdovým obložením koncipovaným pro celou životnost vozu.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen