Menu
Zavřít
 

10.12.2019 Volkswagen osobní vozy zavádí nový koncept údržby

Golf 8 je první, všechny ostatní modely budou následovat v roce 2020. Servisní interval se v Evropě1 zdvojnásobí na 24 měsíců. Dosavadní formát bude nahrazen novou standardní servisní prohlídkou. Achim Schaible, vedoucí oddělení After Sales & Dealer Network: „Vysoká kvalita našich vozidel nám umožňuje prodloužit servisní interval v Evropě na 24 měsíců, tedy dvojnásobek. Výrazně tím zjednodušujeme náš koncept údržby. Jsme tak jednou z mála mainstreamových značek, jejíž zákazníci nebudou muset tak často do servisu.“

Další informace
 

6.12.2019 Klíčový komponent pro novou éru – akumulátorový systém

Volkswagen Group Components vyrábí vysokonapěťový akumulátorový systém pro všechny elektromobily koncernu Volkswagen na základě platformy MEB1. Sériová výroba v závodě Braunschweig již byla zahájena.

Další informace
 

5.12.2019 Výroba modelu T-Roc Cabriolet byla zahájena v Osnabrücku

Jediný kabriolet značky Volkswagen sjíždí od 4. prosince z montážní linky. Do efektivní výroby modelu T-Roc Cabriolet1 byla investována vysoká osmimístná částka v eurech. Volkswagen plánuje v Osnabrücku další investice podobného rozsahu.

Další informace
 

5.12.2019 Personální změny v designérských odděleních koncernu Volkswagen

Klaus Bischoff převezme vedení designu v rámci celého koncernu. Jozef Kabaň bude šéfdesignérem značky Volkswagen. Michael Mauer se bude moci soustředit na své úkoly na pozici šéfdesignéra značky Porsche.

Další informace
 

29.11.2019 Mobility Makers a spolujízda: Co Volkswagen plánuje pro Mistrovství Evropy ve fotbale 2020

Volkswagen je oficiálním partnerem turnaje UEFA EURO 2020™ pro mobilitu. 13 000 dobrovolníků, tzv. Volkswagen Mobility Makers, poskytne fotbalovým fanouškům v místech konání fotbalových zápasů poradenství a podporu v oblasti mobility. Fanoušci fotbalu budou moci v mnoha pořadatelských městech ME bezplatně využívat službu spolujízdy, nabízenou značkou Volkswagen.

Další informace
 

28.11.2019 Volkswagen předal zákazníkovi 100 000. vůz e-Golf

e-Golf1 byl uveden na trh v roce 2014 a v Evropě patří mezi nejúspěšnější elektromobily napájené z akumulátorů. Jubilejní vozidlo bylo vyrobeno a předáno ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech. Na podzim 2020 bude v Drážďanech zahájena montáž nového modelu ID.32. Holger B. Santel, vedoucí prodeje a marketingu pro německý trh: „V rukách mnoha zákazníků je e-Golf důležitým příspěvkem k revoluci v oblasti mobility.“

Další informace
 

20.11.2019 Světová premiéra: Studie ID. SPACE VIZZION zaujala v Los Angeles dokonalou aerodynamikou a velkorysým vnitřním prostorem

Sedmá studie rodiny ID. byla představena v předvečer autosalonu v Los Angeles. ID. SPACE VIZZION1 definuje zcela nový segment vozidel: aerodynamikou cestovního automobilu kategorie „gran turismo“ a vnitřním prostorem SUV. Zcela nové řešení s vedením vzduchu přídí a střechou přispívá k vynikající aerodynamice s hodnotou cx = 0,24. ID. SPACE VIZZION je výhledem na budoucí sériově vyráběnou verzi pro Evropu a Severní Ameriku.

Další informace
 

19.11.2019 ID.3 se bude od podzimu 2020 montovat také ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech

Volkswagen urychluje rozvoj elektromobility. Manufaktura se stane inovačním centrem s novými specializacemi. Gunnar Kilian, člen představenstva společnosti Volkswagen AG, odpovědný za personalistiku: „Výrobní závod v Sasku má zajištěnou budoucnost. Počet zaměstnanců zůstane stabilní.“

Další informace
 

19.11.2019 Nový Volkswagen e-up! lze již objednávat, prvních 50 vozů v nabídce za speciálních finančních podmínek

Modernizovaný e-up! s dojezdem až 260 km lze již objednávat. Limitovaná edice prvních 50 vozů e-up! je k dispozici za 449 000 Kč včetně DPH. Svěží design, atraktivní výbava a nová nabídka paketů.

Další informace
 

15.11.2019 Více než 200 koní ve sportovní tašce – elektrický pohon modelu Volkswagen ID.3

Volkswagen Group Components dodává elektrický pohon pro nový model ID.31. Divize komponentů vyrábí důležité díly ve vlastních závodech.

Další informace
 

15.11.2019 Nový T-Roc R s podmanivými výkony již v prodeji

Sportovní vrcholná verze poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k a maximální točivý moment 400 N.m. T-Roc R je sériově vybaven pohonem všech kol 4MOTION, 7stupňovou převodovkou DSG, progresivním řízením, sportovním podvozkem a voličem jízdních režimů. U českých prodejců je T-Roc R k dispozici za ceny od 1 042 900 Kč.

Další informace
 

13.11.2019 Dominanta nového modelu Golf: Digitální přístrojová deska

Moderní a přehledné zobrazovací a ovládací prvky nového modelu Golf mají digitální podobu a intuitivní funkčnost. Na přání dodávaný průhledový displej promítá důležité informace, například rychlost jízdy nebo navigační pokyny, do zorného pole řidiče. Novinkou je inovativní hlasové ovládání, které reaguje na povely pronášené hovorovou řečí.

Další informace
 

11.11.2019 Nový Volkswagen ID.3 oslaví na výstavě e-SALON českou premiéru

Volkswagen zve na e-SALON 2019, tisková konference startuje ve čtvrtek 14. listopadu v 10 hodin. Elektromobil ID.3 se představí krátce po zahájení sériové výroby českému publiku. V expozici značky Volkswagen na e-SALONu v Letňanech bude také modernizovaný plug-in hybridní Passat GTE.

Další informace
 

8.11.2019 Nový člen rodiny: ID. SPACE VIZZION bude představen na autosalonu v Los Angeles

Žádné emise, maximální variabilita: ID. SPACE VIZZION1 definuje zcela nový segment elektromobilů. Aerodynamický vnější design: Proudění vzduchu přídí a střechou snižuje součinitel aerodynamického odporu vzduchu a prodlužuje dojezd až na 590 km (WLTP). Sedmý člen rodiny ID.: ID. SPACE VIZZION následuje po koncepčních vozech ID.1, ID. CROZZ1, ID. BUZZ1, ID. VIZZION1, ID. BUGGY1 a ID. ROOMZZ1

Další informace
 

29.10.2019 Odpočítávání do zahájení výroby: Od roku 2018 probíhá transformace závodu Cvikov na výrobu elektromobilů

Ještě šest dnů do zahájení výroby modelu ID.31 (4. listopadu). Slavnostního aktu se zúčastní Dr. Angela Merkelová. Systémová transformace: Cvikov bude největším a nejvýkonnějším závodem na výrobu elektromobilů v Evropě.

Další informace
 

25.10.2019 Světová premiéra nového modelu Golf: Digitalizovaný, síťově propojený a inteligentní

Digitální ofenziva: Ukazatele a ovládací prvky jsou důsledně digitalizovány pro snadnou srozumitelnost a dokonalou funkčnost. Hybridní ofenziva: Nový Golf bude uveden na trh jako první Volkswagen s pěti hybridními verzemi (eTSI a externě nabíjitelný eHybrid). Bezpečnostní ofenziva: Golf je prvním modelem značky Volkswagen s komunikací Car2X v sériové výbavě.

Další informace
 

24.10.2019 Volkswagen vyrábí modely Golf ještě rychleji

Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva, odpovědný za výrobu: „Navzdory větší složitosti trvá výroba nového modelu Golf o jednu hodinu méně než u předchůdce.“ Standardizace umožnila snížit investice do zahájení výroby na polovinu. Od roku 1974 bylo ve Wolfsburgu vyrobeno více než 26 milionů vozů Golf.

Další informace
 

24.10.2019 Světová premiéra: Golf 8

Technické informace k živému přenosu.

Další informace
 

23.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf VII vsadil na lehkou konstrukci a rozmanitou nabídku pohonů

24. října 2019: Ještě jeden den do světové premiéry osmé generace Golfu. V září 2012 představený Golf VII byl o 100 kg lehčí než předchůdce. Golf VII fascinoval elektrickými, hybridními i závodními pohony.

Další informace
 

22.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf VI definoval luxus v kompaktním formátu

24. října 2019: Ještě dva dny do světové premiéry osmé generace Golfu. Golf VI přinesl bezpečnostní a komfortní systémy ze světa high-tech. Technicky progresivní Golf VI byl v roce 2009 zvolen „Světovým vozem roku“.

Další informace
 

21.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf V dosáhl dospělosti


24. října 2019: Ještě tři dny do světové premiéry osmé generace Golfu. Golf V stanovil měřítka ohledně komfortu, dynamiky a kvality. Nabídku modelové řady Golf rozšířily nové karosářské varianty.

Další informace
 

20.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf IV se stal stylovou ikonou

24. října 2019: Ještě tři dny do světové premiéry osmé generace Golfu. Čistý vzhled Golfu IV ukázal cestu pro další vývoj designu této modelové řady. První Golf s elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC a navigačním systémem.

Další informace
 

18.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf III byl průkopníkem bezpečnostních systémů

Praha - Volkswagen zahájil s třetí generací modelové řady Golf, představenou v srpnu 1991, novou éru bezpečnosti. Golf III byl jednak prvním zástupcem této modelové řady, dodávaným od roku 1992 s čelními airbagy. Za druhé vedly velké pokroky v konstrukci karoserie k výraznému zlepšení pasivní bezpečnosti. Volkswagen demokratizoval s Golfem III pasivní bezpečnost, protože vyšší úroveň ochrany se stala realitou pro velký počet motoristů.

Další informace
 

17.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf II zdokonalil úspěšný koncept

24. října 2019: Ještě sedm dnů do světové premiéry osmé generace Golfu. Druhý Golf stanovil nová technická měřítka v kompaktní třídě. Golf II pomohl k širokému uplatnění katalyzátoru a ABS.

Další informace
 

16.10.2019 Odpočítávání do premiéry nového Golfu: Golf I – průkopník

24. října 2019: Ještě osm dnů do světové premiéry osmé generace Golfu. Již 45 let slaví úspěchy na celém světě: První generace modelu Golf byla uvedena na trh v roce 1974. Do roku 1983 bylo vyrobeno 6,99 milionu vozidel první generace.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen