Důvody pro zavedení WLTP

Spotřeba automobilu se může odlišovat od hodnot udávaných výrobcem. Vypovídající schopnost hodnot získaných na základě měření podle Nového evropského jízdního cyklu NEFZ byla vždy předmětem kritiky. Důvodem je, že skutečná spotřeba paliva enormně závisí na stylu jízdy a výbavě automobilu. Například na tom, zda automobil jezdí převážně v městském provozu, na silnicích mimo město nebo po dálnicích. Pro zohlednění těchto odlišností byla přijata úprava teoretických podmínek jízdního cyklu NEFZ tak, aby vycházela z dynamičtějšího jízdního profilu. Na základě výsledků statistického výzkumu a vyhodnocení průměrného uživatelského jízdního chování, zahrnuje tento profil větší zrychlení, vyšší průměrnou rychlost i vyšší maximální rychlost. Místo kombinace simulovaného městského a mimoměstského provozu je nyní automobil testován ve čtyřech různých rychlostních intervalech.

Od 1. září 2017 musejí být pro všechny nově schválené modely osobních automobilů a motory uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí podle standardu WLTP. Platí to pro Evropu i mnoho další zemí po celém světě.

Uváděné ceny jsou pouze orientační, doporučené importérem značky Volkswagen (Porsche Česká republika s.r.o.), včetně DPH a nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Aktuální cenu a specifikaci vybraného modelu Vám na požádání sdělí Váš autorizovaný prodejce vozů Volkswagen. Fotografie a videa jsou pouze ilustrativní a vyobrazené modely mohou obsahovat prvky příplatkové nebo aktuálně nedostupné výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít

WLTP: Nové standardy pro spotřebu

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen