Značení zimních pneumatik

Symbol sněhové vločky

Symbol sněhové vločky, symbol vysokohorského štítu nebo symbol 3PMSF je povinný pro všechny zimní pneumatiky vyrobené od 1. ledna 2018. Pneumatiky s tímto symbolem totiž prošly srovnávacím testem brzdění na sněhu. Není však třeba panikařit - pokud již máte zimní pneumatiky, není nutné je hned měnit. Existuje přechodná fáze: Pneumatiky M+S vyrobené před 31. prosincem 2017 lze používat až do 30. září 2024.

Označení M+S

M+S nebo M/S a MS znamená bláto a sníh. Vzhledem k tomu, že pro pneumatiky s tímto označením nejsou stanovena žádná kritéria pro zimní testy, může je používat každý výrobce. Proto poskytuje pouze omezené informace o zimních vlastnostech. Doposud byl štítek dostatečným důkazem, že pneumatika splňuje požadavek na vhodné zimní pneumatiky za určitých povětrnostních podmínek. Pro pneumatiky vyrobené od 1. ledna 2018 to však již neplatí: symbol sněhové vločky je povinný.

Zavřít
Menu
Zavřít

Co ví správný řidič o pneumatikách

Víte, jak správně změřit tlak v pneumatikách a hloubku dezénu, jak číst štítek EU pro značení pneumatik, nebo kdy je čas pneumatiky vyřadit? Více informací o pneumatikách najdete zde.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen