Menu
Zavřít

30.5.2022 Volkswagen představil na akci „Star Wars Celebration“ dva koncepční vozy ID. Buzz inspirované seriálem „Obi-Wan Kenobi“

Dva jedinečné vozy ID. Buzz1 jsou součástí letošní akce „Star Wars Celebration“ v USA. Vozy ID. Buzz „Light Side Edition“ a „Dark Side Edition“ byly představeny na premiéře nového seriálu „Obi-Wan Kenobi“. Jedinečné koncepční vozy společně navrhli designéři značky Volkswagen a filmové produkční společnosti Lucasfilm.

Praha - Dva naprosto výjimečné vozy Volkswagen ID. Buzz, inspirované novým seriálem "Obi-Wan Kenobi", byly součástí letošní akce "Star Wars Celebration" v kalifornském Anaheimu (26. až 29. května 2022). Koncepční vozy "ID. Buzz Light Side Edition" a "ID. Buzz Dark Side Edition" ztělesňují světlou a tmavou stranu moci nápadným vzhledem, z něhož budou fanoušci Star Wars nadšení. Oba vozy jsou výsledkem probíhající spolupráce značky Volkswagen s novým seriálem "Obi-Wan Kenobi", který se začal vysílat na Disney+ 27. května.

Dva jedinečné koncepční vozy ID. Buzz inspirované novým seriálem Star Wars "Obi-Wan Kenobi".

Obě vozidla obohatila premiéru seriálu "Obi-Wan Kenobi", jíž se zúčastnil také Ewan McGregor, ambasador značky Volkswagen a hlavní představitel seriálu.

První spolupráce designérů značky Volkswagen a filmové produkční společnosti Lucasfilm

Vozy prostřednictvím speciální fólie na karoserii reprezentují obě strany moci. Designéři se přitom nechali inspirovat především dvěma ikonickými postavami Obi-wana Kenobiho a Dartha Vadera z nového seriálu. Na speciálním projektu poprvé vzájemně spolupracovali designéři společností Lucasfilm a Volkswagen.

"Příležitost ztvárnit 'Obi-wana Kenobiho' a značku Volkswagen na jednom voze byla velkolepá. Motivy 'dobra' a 'zla', 'světla' a 'temna', nejsou zrovna koncepty, které bychom používali u automobilů. Spolupráce na vozech ID. Buzz nabídla jedinečnou možnost vytvořit automobily, v nichž se graficky zrcadlí dvě ikonické postavy," říká Doug Chaing, viceprezident a výkonný kreativní ředitel společnosti Lucasfilm.

"V úzké spolupráci se společností Lucasfilm jsme zkombinovali nadčasový a funkční design modelu ID. Buzz se světem seriálu Obi-Wan Kenobi, který fascinuje svými detaily," vysvětluje šéfdesignér značky Volkswagen Jozef Kabaň. Na základě této filozofie vznikly také nápisy ID. Buzz na zádi obou vozů, které jsou realizovány klasickým písmem "Aurebesh" ze Star Wars místo obvyklého písma známého ze sériově vyráběných modelů značky Volkswagen. Další nápisy inspirované seriálem Star Wars se nacházejí na blatnících.

ID. Buzz "Light Side Edition"

Barva spodní části karoserie koncepčního vozu "Light Side Edition" na základě modelu ID. Buzz je béžová, inspirovaná barevným odstínem tuniky, kterou nosí Obi-Wan Kenobi. Lesklý chrom v horní části poukazuje na design kosmických lodí a droidů z vesmíru Star Wars. Modrá linie na boku, která sahá až do světlometů na přídi modelu ID. Buzz a navazuje na světelný pruh, symbolizuje Obi-Wanův modrý světelný meč. Prosklené plochy elektromobilu ID. Buzz mají transparentní modrou barvu, a dokonale doplňují speciálně vyvinuté osvětlení spodní části vozu. Loga Aliance rebelů jsou umístěna na bočních oknech a krytech nábojů kol. Na jedinečný design celého vozu navazují individualizovaná 21" kola.

ID. Buzz "Dark Side Edition"

Jako základ pro koncepční vůz ID. Buzz "Dark Side Edition" posloužil model ID. Buzz Cargo2. Stranu temna ztělesňují pochmurné odstíny černé a červené. Na spodní části vozidla je leskle černá fólie, zatímco horní část modelu ID. Buzz je matně černá. Boční linie, světlomety, světelné lišty a plochy oken jsou výrazně červené, inspirované světelným mečem Dartha Vadera. Kontrast červené a černé umocňuje červené osvětlení spodní části vozu. Kryty nábojů speciálně tvarovaných 21" kol nesou loga Impéria, která se nacházejí také na karoserii elektromobilu ID. Buzz.

Spolupráce mezi značkou Volkswagen a seriálem Obi-Wan Kenobi

Premiéra těchto jedinečných koncepčních vozů je dalším společným krokem na oslavu kampaně spuštěné minulý týden. "Chtěli jsme dát dohromady dvě ikony," říká Jozef Kabaň. "'Obi-Wan Kenobi' je návratem ikonických postav ze Star Wars a bezesporu propojí generace na celém světě - stejně jako legendární VW Bus, který vstoupí do nové éry elektromobility v podobě modelu ID. Buzz."

Volkswagen se navíc v rámci nového partnerství zaměřuje na posílení emocí v souvislosti s vnímáním své značky na trhu, čímž hodlá ještě více podpořit realizaci své ambiciózní globální elektrifikační strategie. Široce koncipovaná kampaň "Obi-Wan Kenobi" odstartovala reklamním spotem z vlastní produkce, který vznikl ve spolupráci se společnostmi Lucasfilm a Industrial Light & Magic. Kromě známých postav ze Star Wars v ní hlavní roli hraje ID. Buzz.

Nový seriál "Obi-Wan Kenobi" navazující na Star Wars je od dnešního dne, 27. května, k dispozici v nabídce streamovací služby Disney+. Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo mohou zákazníci na evropských trzích již objednávat.

1) ID. Buzz Pro - Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 18,9 (EU), 21,7-20,6 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+++

2) ID. Buzz Cargo - Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 22,2-20,4 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+++

Společnost Disney+

Disney+ je streamovací službou, která se specializuje na filmy, televizní pořady a seriály z produkce společností Disney, Pixar a Marvel, filmy Star Wars a pořady National Geographic, ale také seriál "Simpsonovi" a mnoho dalších pořadů. Na vybraných mezinárodních trzích zahrnuje Disney+ pod značkou Star velký počet běžných zábavních pořadů. Úspěšná streamovací služba Disney+ je v nabídce společnosti Disney součástí segmentu Media & Entertainment Distribution a zahrnuje mnoho exkluzivních originálů celovečerních filmů, filmových dokumentů, hraných i animovaných seriálů a krátkých filmů. Kromě dosud nevídaného přístupu k neuvěřitelnému archivu klasických filmů a televizní zábavy z produkce společnosti Disney je streamovací služba exkluzivním poskytovatelem nejnovějších filmů společnosti The Walt Disney Studios.

Uživatelé musejí mít předplatné Disney+, které je určeno pro osoby ve věku od 18 let.

Seriál Obi-Wan Kenobi

"Obi-Wan Kenobi", nový originální seriál společnosti Lucasfilm na platformě Disney+, je od 27. května exkluzivně k dispozici na Disney+. Hlavní roli ztvárnil Ewan McGregor, který znovu ztělesňuje ikonického mistra Jedi. Seriál začíná deset let po dramatických událostech z filmu "Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů", v němž Obi-Wan Kenobi musel čelit své největší porážce - pádu a zkáze svého nejlepšího přítele a učedníka Jedi Anakina Skywalkera, který se jako zlý sithský lord Darth Vader přiklonil na stranu temna. Do seriálu se v roli Dartha Vadera vrací také Hayden Christensen. V seriálu hrají rovněž Moses Ingramová, Joel Edgerton, Bonnie Piesseová, Kumail Nanjiani, Indira Varmaová, Rupert Friend, O'Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessellová a Benny Safdie.  Režisérkou seriálu "Obi-Wan Kenobi" je Deborah Chowová, produkci řídili Kathleen Kennedyová, Michelle Rejwanová, Chowová, Ewan McGregor a Joby Harold.

Společnost Lucasfilm Ltd.

Lucasfilm Ltd. je stoprocentní dceřiná firma společnosti The Walt Disney Company a patří mezi globální lídry v oblastech filmové, televizní a digitální zábavy. Kromě produkce celovečerních filmů a televizních seriálů zahrnuje nabídka společnosti také speciální a vizuální efekty, zvukovou postprodukci, nejmodernější digitální animace, interaktivní zábavní software a management globálních obchodních aktivit v souvislosti s licencemi na zábavní pořady, především na legendární franšízy STAR WARS a INDIANA JONES. Hlavní sídlo společnosti Lucasfilm Ltd. je v severní Kalifornii.

STAR WARS a související témata podléhající licenci jsou v USA a dalších zemích ochranné známky společnosti Lucasfilm Ltd. a/nebo jejích dceřiných firem nebo jsou chráněny autorskými právy. TM & © 2022 Lucasfilm Ltd. Všechna práva vyhrazena.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2020 vyrobil Volkswagen 5,3 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles-/

Twitter: http://twitter.com/VWCV_official

YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured

Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/

Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen