Volkswagen Nový Tiguan: Bez­pečnost & kom­fort

 

Součástí sériové výbavy pro řidiče a spolujezdce jsou čelní, boční a hlavové airbagy a také kolenní airbag na straně řidiče. Na přání je pak možné získat boční a hlavové airbagy pro zadní sedadla.

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", který je rovněž součástí sériové výbavy, varuje řidiče v rámci daných možností prostřednictvím protipohybu volantu v případě, že automobil začne neúmyslně opouštět jízdní pruh.

K sériové výbavě vozu Tiguan patří také asistent nouzového brzdění "Front Assist" s předvídavým rozpoznáváním chodců. V případě, že systém vyhodnotí situaci, při které odstup od překážky před vozem poklesne pod kritickou mez, pomůže Vám zkrátit brzdnou dráhu.

Inteligentním řešením, které zvyšuje bezpečnost je také proaktivní systém ochrany cestujících, jenž je součástí výbavy na přání a který v rámci daných možností rozpozná nebezpečné situace a automaticky zajistí preventivní opatření, ke kterým mimo jiné patří napnutí bezpečnostních pásů řidiče a spolujezdce.

Při jízdách na dlouhé vzdálenosti systém sledování únavy řidiče v rámci daných možností upozorní řidiče na nebezpečí únavy. Principem činnosti systému je algoritmus, který od rychlosti 65 km/h vyhodnocuje různé faktory, jako jsou úhlové změny natočení volantu a používání pedálů, ale také denní doba a délka trvání jízdy. V případě, že systém zjistí odchylky v chování řidiče, upozorní prostřednictvím akustického a optického signálu na možnou únavu a pomocí zobrazení příslušného symbolu doporučí přestávku na odpočinek.

 

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím