Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Zietlowův tým uskutečnil s vozem Volkswagen Touareg čtvrtou rekordní jízdu

28.07.2016

Rainer Zietlow se chtěl se svým týmem po třech úspěšných rekordních jízdách se stejným vozem Touareg opět přesvědčit o mimořádných schopnostech tohoto modelu. Tentokrát si našli novou výzvu na euroasijském kontinentu a za pouhých 6,5 dne dojeli z města Magadan ve východním Rusku do portugalského hlavního města Lisabonu. Zietlow tak se svým vozem Touareg V6 TDI stanovil další světový rekord. Jeho tým s tímto vozidlem již absolvoval jízdy z Ohňové země na Aljašku po silnici "Panamericana" za 11 dní a 17 hodin, z Melbourne do Petrohradu ("Russtralia") za 17 dní a 11 hodin a z Jižní Afriky do Norska ("Cape to Cape 2.0") za 9 dní a 4 hodiny.

Tým, jehož členy byli Rainer Zietlow, kameraman Marius Biela a ruský novinář Petr Bakanov, absolvoval závod s časem Ruskem a Evropou na ose východ-západ. Start byl 1. července v 6:20 ráno v Magadanu, přístavním městě na pobřeží Ochotského moře v magadanské oblasti. Magadan je nejvýchodnějším městem Ruska, které je napojeno na silniční síť.

Nejtěžším úsekem z celé trasy bylo hned prvních 3000 kilometrů po částečně nezpevněné silnici "Kolyma". Tato cesta je proslulá nepředvídatelnými povětrnostními a provozními podmínkami - nebo jak říkají místní obyvatelé: "Může se stát všechno, nebo také nic."

Cesta dál vedla přes Jakutsk, Ulan-Ude, podél Bajkalského jezera a přes Ural do Minsku, čímž se Zietlowův tým dostal na své rekordní jízdě po více než 4 dnech do Evropy.

Pro překonání zbývající části cesty Polskem, Německem, Francií, Španělskem a Portugalskem potřebovali rekordmani jen o něco více než jeden den a 7. července 2016 přesně v šest hodin ráno dojeli do Lisabonu. Zietlow tak ujel celou trasu o délce 15 145 kilometrů za pouhých šest dní a devět hodin. Tím stanovil nový světový rekord, přičemž stávající rekord překonal o více než dva dny.

Volkswagen Touareg V6 TDI Rainera Zietlowa je sériově vyrobeným vozidlem, které bylo na tak extrémní zatížení samozřejmě připraveno. Vozidlo je například vybaveno dvěma přídavnými nádržemi, které umožňují dojezd až 3000 kilometrů. Vzhledem k vyšší hmotnosti bylo zesíleno odpružení a na kola byly namontovány terénní pneumatiky. Několik přídavným světlometů navíc zajišťovalo potřebnou viditelnost během nočních etap.

Tým podával zprávy o svých zážitcích z rekordní jízdy každý den na webových stránkách www.touareg-eurasia.com a navíc o každé denní etapě informoval na blogu s fotografiemi a krátkým videem. Kromě toho se na virtuální mapě zobrazovala každých 30 minut aktuální poloha Touaregu.

Stejně jako při všech svých projektech s vozidly Volkswagen od roku 2005 daroval Rainer Zietlow i při této rekordní jízdě prostředky mezinárodní organizaci "Dětské vesničky SOS". Deset eurocentů za ujetý kilometr, tedy celkem 1515 eur, bylo předáno dětské vesničce SOS "Marina Gorka" nedaleko Minsku, kterou Zietlow při své průzkumné jízdě v červnu 2016 osobně navštívil.