Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

WhatsApp pro všechny fanoušky rallye - Volkswagen nabízí inovativní informační služby

16.08.2016

 WhatsApp od mistrů světa: Volkswagen nabídne všem fanouškům mistrovství světa v rallye (FIA WRC) od domácí soutěže v Německu inovativní a informační služby. Během soutěží budou příznivci motoristického sportu neustále informováni o aktuálním dění zprávami, výsledky, fotografiemi, videi nebo zvukovými záznamy rozhovorů. Chatová síť WhatsApp má od začátku roku 2016 více než jednu miliardu uživatelů a každý den je prostřednictvím služby WhatsApp zasíláno více než 40 miliard zpráv. Volkswagen nabízel od poloviny letošního roku své služby, které zahrnují platformy WhatsApp, Instagram a Telegram, nejprve novinářům a obdržel na ně velmi pozitivní reakce.


Ve druhé fázi mají nyní i fanoušci možnost přihlásit se k odběru informačních služeb (WhatsApp, Instagram a Telegram) prostřednictvím internetových stránek Volkswagen Motorsport (www.volkswagen-motorsport.com), které se automaticky přizpůsobují všem běžným koncovým zařízením, včetně chytrých telefonů. Nekomplikované přihlášení zajistí příslušný průvodce. Příjem zpráv lze přímo ovládat odesláním příkazů "Start" nebo "Stop" z aplikace WhatsApp pro chytré telefony. Uživatelé zůstávají při příjmu zpravodajství vždy v anonymitě, mohou však prostřednictvím individuálního chatu navázat přímý kontakt s týmem Volkswagen Motorsport.

Komunikace v soukromí - přibližně každý desátý chatuje s mistry světa

Individuální chaty jsou kromě extrémně rychlého poskytování informací ve stylu krátkých zpráv zvláštností této služby. Fanoušci a novináři mají přitom možnost obracet se přímo na tým. Komunikace zůstává vždy anonymní. Na rozdíl od sociálních sítí, jako je Twitter nebo Facebook, není tedy vedena veřejně, ale v soukromí. Tomu odpovídá také vysoká míra zapojení uživatelů. V současnosti využívá tuto možnost přibližně každý desátý uživatel.

Volný výběr pro fanoušky - k dispozici jsou tři libovolně kombinovatelné informační služby

Fanoušci si mohou při registraci libovolně zkombinovat tři informační služby. Jak u platformy WhatsApp, tak i u platforem Instagram a Telegram nabízí Volkswagen výběr mezi informačními službami "Essential", "Emotional" a "Additional". "Essential" poskytuje po každé rychlostní zkoušce v soutěži mistrovství světa v rallye krátký přehled o výsledcích, celkové pořadí, zvukové soubory s citáty továrních jezdců Sébastiena Ogiera, Jariho-Mattiho Latvaly a Andrease Mikkelsena a zajímavé statistiky. "Emotional" zasílá fotografie a videa přímo na chytrý telefon. "Additional" informuje o zajímavých článcích a zprávách ze světa mistrovství světa v rallye. Každý uživatel má tak možnost nakonfigurovat si svou vlastní zpravodajskou službu - a kdykoli si ji může přizpůsobit.

Inovace jako tradice: Volkswagen je technickým průkopníkem

Volkswagen Motorsport je v motoristickém sportu jedním z prvních poskytovatelů přímého zpravodajství prostřednictvím služeb WhatsApp, Instagram a Telegram. Pro sportovní oddělení značky Volkswagen jsou totiž inovace tradicí. Volkswagen patřil mimo jiné mezi první značky, které nabídly specializovanou aplikaci pro chytré telefony a webové stránky přizpůsobené různým koncovým zařízením ("responsive design").


Volkswagen Motorsport naleznete na následujících sociálních sítích:
Facebook        www.facebook.com/volkswagenmotorsport
Instagram       www.instagram.com/volkswagenmotorsport
Twitter            www.twitter.com/volkswagenrally
Soundcloud     www.soundcloud.com/user-893519563