Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Prodejce Auto Jarov umožňuje nejmodernější rychlonabíjení elektricky poháněných vozů

06.09.2016

Auto Jarov, autorizovaný prodejce vozů značky Volkswagen, nabízí ve svém areálu v Praze-Jarově i Kunraticích, ve spolupráci s Elektromobilitou ČEZ, novou veřejně přístupnou rychlonabíjecí stanici pro majitele vozidel s elektrickým pohonem. Jedná se o dvě z pěti nejnovějších nabíjecích stanic Elektromobilita ČEZ, které byly v poslední době zprovozněny v České republice. Tuto službu mohou využívat desítky řidičů elektricky poháněných vozů Volkswagen, registrovaných již v České republice. Volkswagen aktuálně nabízí na českém trhu čtyři modely s elektrifikovaným pohonem.

"Elektrický pohon je základem trvale udržitelné mobility budoucnosti, na které značka Volkswagen usilovně pracuje," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Na českém trhu nabízíme již dva elektromobily e-up! a e-Golf a dva modely s hybridním pohonem a možností externího nabíjení - Golf GTE a Passat GTE. Pro naše zákazníky, kteří již dnes využívají všech výhod elektrické mobility, je proto skvělou zprávou, že mohou přímo u našeho obchodního a servisního partnera Auto Jarov nabíjet akumulátory svých ekologických vozů na nejmodernější rychlonabíjecí stanici."

Nové rychlonabíjecí stanice Elektromobilita ČEZ byly vybudovány v areálu prodejce značky Volkswagen Auto Jarov: ulice Osiková 2, Praha 3 stejně jako v Praze-Kunraticích na adrese Vídeňská 126, Praha 4. Jsou to dvě z pěti nejmodernějších nabíjecích stanic pro elektricky poháněná vozidla v České republice.

Nové rychlonabíjecí stanice v areálu prodejce Auto Jarov je standardně vybavena konektory DC dle nabíjecích standardů CHAdeMO a CCS, které umožňují proces nabíjení s výkonem až 50 kW. Dále je k dispozici nabíjení AC (střídavým proudem) se standardním konektorem (zásuvkou) Mennekes, který zvládne nabíjení s výkonem až 22 kW. Nabíjení stejnosměrným proudem pomocí konektorů DC zajistí dosažení 80 % kapacity akumulátoru elektromobilu za 20 až 30 minut.

Elektromobilita ČEZ buduje síť rychlonabíjecích stanic v České republice od roku 2012 a v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť zařízení pro veřejné nabíjení elektromobilů. Kromě 23 rychlonabíjecích stanic mají řidiči ekologicky poháněných vozidel k dispozici i 50 stanic tzv. normálního nabíjení. Nabíjení je zpoplatněno na bázi paušálních plateb a při využívání celé sítě nabíjecích stanic Elektromobilita ČEZ se uživatel před nabíjením identifikuje kartou RFID.

Volkswagen patří mezi nejúspěšnější značky v segmentu elektromobilů na českém trhu. V roce 2015 bylo v České republice registrováno celkem 91 nových osobních vozů Volkswagen s elektrickým pohonem. Kromě modelů e-up a e-Golf s čistě elektrickým pohonem, napájeným ze sady akumulátorů Li-Ion, nabízí značka Volkswagen také hybridní modely Golf GTE a Passat GTE s možností externího nabíjení. Jejich lithium-iontový akumulátor má výrazně vyšší kapacitu než u konvenčních hybridních vozů a po úplném nabití umožňuje překonat vzdálenost až několika desítek kilometrů s tichým elektrickým pohonem a nulovými emisemi.