Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Think New – Volkswagen míří do budoucnosti

30.09.2016

Volkswagen zahájil světovou premiérou vizionářské studie I.D. na Pařížském autosalonu odpočítávání začátku budoucnosti. I.D. je elektromobilem s vysokým stupněm autonomie, který na jedno nabití akumulátorů překoná vzdálenost 400 až 600 kilometrů. V roce 2020 má být na trh uvedena sériová verze I.D. v cenové úrovni srovnatelně výkonného a dobře vybaveného modelu Golf. Volkswagen však se studií I.D. hledí do ještě vzdálenější budoucnosti. V režimu "I.D. Pilot" jezdí tento elektromobil zcela autonomně. Od roku 2025 má být i tato technologie připravena pro sériovou výrobu. Rovněž pro rok 2025 si Volkswagen stanovil cíl prodávat ročně jeden milion elektricky poháněných vozidel. K jeho dosažení přispěje rozhodujícím způsobem právě sériová verze studie I.D., která způsobí průlom v oblasti elektrické mobility.

Studie I.D. spojuje digitálně propojený svět s elektricky poháněným automobilem, schopným na přání řidiče zcela autonomní jízdy. Uvedené koncepci odpovídá vizionářský design pro budoucí elektromobily, který je pozitivní, upřímný a fascinující, se zaměřením na člověka. Volkswagen tímto novým designérským stylem kompletně zviditelňuje elektrickou a zcela autonomní jízdu, což jsou parametry, které zcela změní mobilitu. A to i v interiéru. V něm se klasické pracoviště řidiče proměnilo v interaktivní centrum zasazené do mobilního, maximálně variabilního a otevřeného obývacího prostoru s atmosférou salonku. Mimořádná rozlehlost tohoto prostoru a intuitivní, snadno srozumitelné ovládání všech funkcí vedou k novým zážitkům z mobility.

Splynutí přítomnosti a budoucnosti. I.D. reprezentuje svět "po-zítří". Již "zítra" bude na trh uvedena nejnovější generace modelu e-Golf s nulovými emisemi, dojezdem až 300 kilometrů a novým ovládáním gesty.

Svět "dneška" ztělesňují velmi moderní modely Volkswagen, jako je nový Tiguan, které zahájily digitalizaci interiéru panelem přístrojů Active Info Display a průhledovým displejem. Společná přítomnost modelů Tiguan, e-Golf a studie I.D. v expozici značky Volkswagen tak vzájemně spojuje hned tři epochy, které ukazují cestu z přítomnosti do budoucnosti.

Cestování automobilem v letech 2020 a 2025. I.D. poprvé ukazuje zcela nový designérský styl značky Volkswagen pro elektromobily kompaktní třídy. Jasný, ikonický a v každém ohledu na člověka zaměřený design exteriéru a interiéru odráží společně s pohonem s nulovými emisemi podobu mobility v roce 2020. I.D. je sice ještě studií, ale během následujících čtyř let bude připraven pro sériovou výrobu. Funkce zcela autonomní jízdy dokonce otvírá výhled až do roku 2025. I.D. je tak automobilovým protagonistou progresivní strategie Volkswagenu "Think New". Základ této strategie tvoří čtyři hlavní inovační oblasti, které se zásadním způsobem zrcadlí také v novém směřování designu značky Volkswagen pro elektromobily, a tím i ve studii I.D.:

•    Chytrá trvalá udržitelnost - Volkswagen urychluje vývoj inovativních elektromobilů pro velkosériovou výrobu
•    Autonomní jízda - Volkswagen zvýší bezpečnost a komfort svých automobilů funkcí autonomní jízdy
•    Intuitivní používání - Volkswagen sází na vozidla s intuitivním ovládáním založeným na nových konceptech ovládání a zobrazování
•    Propojená komunita - Volkswagen v budoucnosti vzájemně propojí lidi, automobily a jejich okolí prostřednictvím uživatelského profilu "Volkswagen ID".