Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Odpočítávání do listopadové modernizace Golfu: Šestý Golf – průkopník v oblasti bezpečnosti

07.11.2016

Odpočítávání se blíží ke konci, protože již za pouhé tři dny představí Volkswagen ve Wolfsburgu rozsáhle modernizovaný model Golf. Na start se pak postaví znovu Golf, který demokratizuje pokrok. Tento přístup má od představení prvního Golfu před 42 lety tradici. Od debutu šesté generace modelové řady Golf (2008) proniká z vyšší třídy do segmentu kompaktních vozů stále více asistenčních systémů - tím začala nenápadná revoluce automobilové bezpečnosti.

V roce 2008 byl Barack Obama zvolen 44. prezidentem USA. Španělský národní tým porazil Německo ve finále mistrovství Evropy ve fotbale, Angličanka Amy Winehouse převzala v Los Angeles hned pět ocenění Grammy a Volkswagen obohatil události roku o premiéru šesté generace bestselleru, modelu Golf.

Později zvolený "Světový vůz roku 2009" (World Car of the Year) byl do té doby nejpokrokovějším Golfem díky novým asistenčním systémům, mezi něž patřil adaptivní tempomat ACC, parkovací asistent Park Assist s automatickým řízením, asistent dálkových světlometů Light Assist a asistent pro rozjezd do kopce. Šestý Golf navíc nabídl celou řadu dalších technických inovací, včetně adaptivní regulace podvozku DCC. A nejen to: Poté, co byl v roce 2012 nahrazen, vstoupil Golf VI - díky svým četným asistenčním systémům, až devíti airbagům (včetně kolenního airbagu) a suverénním pěti hvězdičkám v testech bezpečnosti Euro NCAP - do historie značky Volkswagen jako jeden z nejbezpečnějších kompaktních vozů své doby.