Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Anketa „World Car of the Year 2017“: Tiguan postoupil mezi tři finalisty

12.04.2017

Nejnovější generace modelu Tiguan, která se prodává od loňského roku, navázala na úspěchy svého předchůdce. Tiguan byl nyní zvolen mezi tři finalisty letošní ankety "World Car of the Year" - Světový vůz roku. Úspěšný model přesvědčuje nejen mezinárodní odborné novináře, ale i zákazníky. Ti si od zahájení předprodeje v roce 2016 objednali již více než 300 000 vozů Tiguan.

Tiguan, který patří mezi nejdůležitější modely značky Volkswagen, symbolizuje její úspěšnou ofenzivu v kategorii SUV. První generace modelu Tiguan byla představena v roce 2007 a rychle se stala bestsellerem. Tiguan se v současnosti vyrábí ve čtyřech zemích (Čína, Mexiko, Německo a Rusko) a prodává na celkem 170 trzích. Tiguan je po deseti letech výroby, během nichž vzniklo 3,5 milionu těchto kompaktních SUV, neodmyslitelnou součástí ulic na celém světě. Volkswagen navazuje s novou generací tohoto modelu na úspěchy předchůdce a v závislosti na zemi nabízí pro každou potřebu vhodnou verzi modelu Tiguan.

Například Tiguan Allspace je novou variantou, která rozšíří nabídku v Evropě. Předprodej o 20 centimetrů delšího modelu Tiguan bude zahájen v červnu. Tiguan Allspace poskytuje mnohem více prostoru pro zavazadla a až sedm cestujících. Kromě toho nabízí pozoruhodnou variabilitu a - v porovnání s dosavadním modelem Tiguan - rozšířenou sériovou výbavu. V Číně je tamní verze modelu Tiguan Allspace již k dispozici, v Americe bude prostornější model uveden na trh ještě v letošním roce.