Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen spouští speciální projekt s Milošem Škorpilem

13.04.2017

Volkswagen rozšiřuje podporu běžeckého sportu v České republice navázáním rozsáhlé spolupráce se známým ultramaratoncem Milošem Škorpilem. Na principech chytrých technologií značky Volkswagen a chytrého přístupu Miloše Škorpila k běhání vznikl nevšední projekt Mentální příprava na maraton. Nová dlouhodobá spolupráce byla symbolicky odstartována předáním klíčků od nového modelu Touran s výbavou Highline a motorem 2.0 TDI.

"Usednout za volant, spustit motor a můžeme se rozjet. Za tím, co vypadá z pohledu uživatele tak jednoduše, že nad tím vůbec nepřemýšlí, stojí u značky Volkswagen obrovské úsilí vývojových i výrobních týmů s cílem rozšířit cestování automobilem o zcela nový rozměr pomocí chytrých technologií," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "A podobné je to s běháním. Postačuje pouze sportovně se obléct, nazout dobré boty a vyběhnout z domovních dveří? Na první pohled ano, ale má-li mít běhání skutečně dobré přínosy po všech stránkách a v dlouhodobém horizontu, má-li člověka posouvat v jeho vývoji dál, je zapotřebí začít se systematickým tréninkem a věnovat se celé řadě témat, která by člověka normálně ani nenapadla. Tato skutečnost byla pro nás impulsem, abychom spojili síly s nestorem českého běhání Milošem Škorpilem. Výsledkem našeho společného úsilí je projekt mentální přípravy, abychom běhali chytře."

"Mentální příprava na maraton. Běhejte chytře." - s touto výzvou se obrací Volkswagen společně s Milošem Škorpilem jako garantem a mentorem celého projektu na širokou běžeckou veřejnost, která bude mít na všech akcích běžecké ligy RunCzech a na speciálních webových stránkách možnost osvojit si chytrý přístup k běhání. Svůj plán mentální přípravy si každý běžec může udělat na webu www.mentalnipriprava.cz

"Každý úspěch vzniká nejprve v hlavě," říká k novému projektu dvaašedesátiletý maratonec a běžecký trenér Miloš Škorpil. "A to platí i pro něco tak prostého, jako je běhání. Rádi bychom v rámci našeho nového projektu naučili všechny zájemce o běhání chytrému přístupu, který zahrnuje efektivní metody, jak se správně koncentrovat, jak se uvolnit, aby člověk na nic nemyslel, jak se správně vyspat, abychom měli sílu do závodu, jak správně pojmout trénink, aby nás po několika dnech chuť do běhání neopustila, ale naopak se ještě vystupňovala, a tak dále. S běháním je spojena celá řada fascinujících témat, kterým bychom se postupně rádi důkladně věnovali."

Miloš Škorpil hned při spuštění speciálního projektu převzal od českého importéra vozů Volkswagen klíčky k modelu Touran, který mu bude pomáhat ve všech jeho aktivitách spjatých s běžeckým sportem. Nestor vytrvalostního běhání, který mimo jiné založil a provozuje běžeckou školu, si vybral rodinné MPV v metalickém laku hnědá "Nutshell" s výbavou linií Highline a celou řadou nadstandardních prvků. Touran, poháněný vznětovým motorem 2.0 TDI o výkonu 110 kW/150 k ve spojení s šestistupňovou mechanickou převodovkou, je důkazem, že i prostorný a variabilní automobil s vysokou užitnou hodnotou může svému řidiči poskytovat mimořádné potěšení z dynamické jízdy v kombinaci s příkladným komfortem. A to vše při maximální hospodárnosti.

Až sedmimístný Volkswagen Touran, v loňském roce nejprodávanější MPV v Evropě, nabízí ve své druhé generaci nejen všestranně využitelný a mimořádně prostorný interiér, ale také inovativní asistenční, informační a zábavní systémy ve spojení s chytrými technologiemi v oblasti konektivity. Pětimístná verze poskytuje zavazadlový prostor se základním objemem 743 litrů, který lze složením zadních sedadel zvětšit až na 1980 litrů - to jsou rekordní hodnoty v tomto segmentu. Mezi další výjimečné prvky ideálního rodinného vozu patří technicky vyspělé systémy, jako je adaptivní tempomat ACC včetně systému sledování okolí vozidla Front Assist a funkce nouzového brzdění City, třízónová automatická klimatizace Climatronic (vysoká kvalita vzduchu díky aktivnímu biogennímu filtru) nebo kamerový systém "Car-Net Cam Connect", který usnadňuje dohled rodičů nad dětmi na sedadlech vzadu.

Volkswagen je dlouholetým titulárním partnerem společnosti Prague International Marathon, běžecké ligy RunCzech a tradičního květnového podniku Volkswagen Maraton Praha, který patří mezi nejkrásnější maratony na světě s účastí více než 10 000 běžců z celého světa. Běh patří mezi tři nejrozšířenější sporty v České republice a jeho popularita v posledních letech ještě více roste.
Miloš Škorpil, ultramaratonec a propagátor běžeckého sportu, je legendou českého běhání a ve svém věku 62 let se může pochlubit neuvěřitelnou kondicí. Volkswagen je nyní hrdým partnerem Běžecké školy Miloše Škorpila, v níž se specialista na dlouhé běhy věnuje tréninku zkušených běžců i úplných začátečníků. Vloni mohli televizní diváci sledovat Miloše Škorpila v dokumentárním seriálu Parta Maraton, v němž propagátor běhu připravoval šest lidí různého věku, povolání i životních příběhů během osmi měsíců na květnový Volkswagen Maraton Praha. Miloš Škorpil předává své bohaté zkušenosti všem zájemcům o běh a zdravý životní styl spojený s pohybovými aktivitami také na webových stránkách www.bezeckaskola.cz.