Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen Maratonský víkend 2017 je již za dveřmi

04.05.2017

Volkswagen Maratonský víkend přivítá ve dnech 6. až 7. května 2017 světovou elitu ve vytrvalostním běhu. Prestižní sportovní a společenská akce patří mezi nejkrásnější maratonské běhy na světě a letos se uskuteční již potřiadvacáté. Dvoudenní program vyvrcholí hlavním nedělním závodem Volkswagen Maraton Praha, který je součástí běžecké ligy RunCzech. Organizátoři, podporovaní značkou Volkswagen, očekávají 10 600 běžců z celého světa a velké zástupy fanoušků, pro které připravili bohatý doprovodný program.

"Již tento víkend odstartuje tradiční Volkswagen Maraton Praha, který je od roku 2010 nejrychlejším květnovým maratonem všech dob," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Volkswagen tak pokračuje ve své dlouhodobé podpoře běžeckého sportu v České republice, kterou jsme v letošním roce rozšířili o nový projekt mentální přípravy na maraton. Díky radám legendy českého vytrvalostního běhu, ultramaratonce Miloše Škorpila, který samozřejmě nebude na Volkswagen Maratonu Praha chybět, mohou nyní i úplní začátečníci běhat chytře a dosahovat svých ambiciózních cílů. Všem účastníkům víkendových maratonských běhů přeji mnoho úspěchů při překonávání vlastních limitů a fanouškům skvělou podívanou!"

Volkswagen Maratonský víkend je tradičně největší běžeckou akcí v České republice. Startovní výstřel pro hlavní závod běžeckého víkendu, Volkswagen Maraton Praha, zazní v neděli 7. května 2017 v 9 hodin na Staroměstském náměstí. Na trať, vedoucí malebnými pražskými uličkami a po břehu Vltavy, se vydá více než 10 000 vytrvalostních běžců z celého světa. Cílem je opět Staroměstské náměstí, kde nejlepší vytrvalci protnou cílovou pásku nedlouho po jedenácté hodině. Pro účastníky je připraveno prvotřídní zázemí a skvělý servis, který dokládá prestižní zlatá známka IAAF.

Volkswagen podporuje pořadatele celé akce svými osobními a užitkovými vozy. V čele maratonu pojede dvojice elektromobilů Volkswagen e-Golf, které zastanou prestižní funkci automobilů vezoucích oficiální časomíru závodu. Nový Volkswagen e-Golf je čerstvou novinkou na českém trhu a v porovnání s předchůdcem nabízí o téměř 20 % vyšší výkon (100kW/136 k) a o 50 %delší dojezd, který byl prodloužen až na 300 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů. Nový e-Golf tak nyní na jedno nabití dokáže urazit maratonskou trať až 7x za sebou a běžcům, kteří jej budou následovat, za sebou zanechá vzduch zcela bez emisí. Volkswagen tímto inovativním vozem otvírá brány pro trvale udržitelnou mobilitu s elektrickým pohonem.

Volkswagen Maratonský víkend 2017 má na programu celou řadu dalších běhů. Již v sobotu od 15 h čeká ve Stromovce rodiče a děti dm rodinný minimaraton s délkou 3 nebo 5 km a o dvě hodiny dříve se majitelé čtyřnohých mazlíčků vydají tamtéž na "Procházku se psy" o délce 4,5 km. Kulturní rozměr dodá sportovní akci atraktivní doprovodný program, který zahrnuje mimo jiné Maraton Music Festival, který je nedílnou součástí všech závodů RunCzech, Maratonský koncert - Pražské jaro, Pasta Party s nabídkou nejlepších těstovin a ostatních zdravých pochoutek a především sportovní veletrh Sport Expo. Volkswagen v rámci své expozice představuje nový model Golf široké veřejnosti, děti i dospělí se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěží a zábavních i sportovních aktivit, ale také se zde můžete setkat s ambasadory značky, Milošem Škorpilem nebo Petrem Koukalem, kteří budou připraveni předat návštěvníkům své zkušenosti a rady v oblasti mentální přípravy i sportu obecně. Veletrh Sport Expo otevře své brány dnes na pražském Výstavišti.

Velká pozornost bude věnována také prezentaci nového projektu "Mentální příprava na maraton. Běhejte chytře.". Volkswagen spojil své síly s ultramaratoncem Milošem Škorpilem, propagátorem běžeckého sportu, a pro širokou běžeckou veřejnost sestavil mentální trénink na maraton, který vychází z principů chytrých technologií značky Volkswagen a chytrého přístupu Miloše Škorpila k běhání.

Volkswagen je již od roku 2003 hlavním partnerem běžecké ligy RunCzech a titulárním partnerem květnového závodu Volkswagen Maraton Praha. Jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí pro širokou veřejnost v hlavním městě České republiky je zároveň spojena s řadou souvisejících charitativních aktivit. Volkswagen je také hrdým partnerem Běžecké školy Miloše Škorpila (www.bezeckaskola.cz), v níž dvaašedesátiletý specialista na dlouhé běhy předává své bohaté zkušenosti začátečníkům i zkušeným běžcům se zájmem o zdravý životní styl spojený s pohybovými aktivitami. Chytrý přístup k běhání v podání Miloše Škorpila a značky Volkswagen pak objevíte na speciálních webových stránkách www.mentalnipriprava.cz.