Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Z Wolfsburgu do Norska: Volkswagen předal zákazníkovi vozidlo s pořadovým číslem 150 000 000

20.10.2017

Praha, 20. října 2017 - Na norských silnicích bude jezdit 150miliontý Volkswagen. Jubilejní vůz, Golf GTE, sjel z montážní linky závodu Wolfsburg letos v srpnu. Volkswagen jej nyní předal zákaznici z norského města Lier nedaleko Osla. Dr. Wolf-Stefan Specht, vedoucí evropského prodeje značky Volkswagen, k tomu říká: "150miliontý Volkswagen je symbolem dlouhé tradice značky. Hybridní Golf GTE s možností externího nabíjení zároveň poskytuje výhled do budoucnosti mobility v podání značky Volkswagen. Proto máme radost, že byl tento vůz GTE dodán právě do Norska, průkopnické země pro elektrickou mobilitu v Evropě."

Nová majitelka jubilejního vozu, Turid Sedahl Knutsen, se rozhodla pro Golf s hybridním pohonem a možností externího nabíjení záměrně: "Golf GTE je skvělou alternativou pro ochranu klimatu. Kromě toho je velmi sportovní a řídit ho je jednoduše zábavné. Jsem nadšená jeho novou technikou." Knutsen může nyní absolvovat cestu do práce s čistě elektrickým pohonem. Na dlouhých trasách, například při cestování na dovolenou, se na pohonu vozidla podílí také úsporný motor TSI. Pro Turid Sedahl Knutsen je to již šestý Golf - kromě nich byla navíc majitelkou také dvou vozů Passat, jednoho modelu Polo a jednoho vozu Caravelle.

Norsko je průkopnickým trhem pro elektrickou mobilitu v Evropě. Společným a odhodlaným přístupem státu a obcí, dodavatelů elektrické energie a výrobců vozidel se podařilo dosáhnout vysoké obliby automobilů s elektrickým pohonem u zákazníků. V období od ledna do září 2017 měla v Norsku vozidla s čistě elektrickým pohonem nebo s hybridním pohonem a možností externího nabíjení podíl 37 procent na všech nově registrovaných vozidlech v této zemi. Nejprodávanějším modelem na norském trhu je Volkswagen e-Golf2

 

1)   Golf GTE: Spotřeba paliva v l/100 km: 1,8-1,6 (kombinovaná); spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 12,0-11,4 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 40-36 (kombinované); třída hospodárnosti: A+.

2)   e-Golf (100 kW/136 k): Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 12,7 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0 (kombinované); třída hospodárnosti: A+.