Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Polo a T-Roc s nejvyšší bezpečností: 5 hvězdiček Euro NCAP pro nejnovější modely Volkswagen

09.11.2017

Nové modely Polo a T-Roc obdržely v rámci nárazových testů Euro NCAP pět hvězdiček, nejvyšší dosažitelné hodnocení. Ve všech důležitých oblastech - "dospělí cestující", "ochrana dětí", "chodci" a "asistenční systémy" - dosáhly oba nejnovější modely značky Volkswagen velmi dobrých výsledků. Dr. Frank Welsch, člen představenstva značky Volkswagen, zodpovědný za vývoj, k tomu říká: "Volkswagen již po mnoho desetiletí demokratizuje bezpečnost. Vynikající hodnocení modelů Polo a T-Roc organizací Euro NCAP znovu dokládá, že i řidičům malých a kompaktních vozů poskytujeme nejvyšší úroveň bezpečnosti." Na českém trhu lze model Polo pořídit za ceny již od 292 900 Kč, T-Roc stojí od 452 900 Kč. Jak Polo, tak i T-Roc mají již v sériové výbavě šest airbagů, ESC včetně podpory řízení v případě smyku, multikolizní brzdu a systém pro sledování překážek "Front Assist" s funkcemi nouzového brzdění City a rozpoznávání chodců. T-Roc je navíc sériově vybaven asistentem pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist".

Polo v testech Euro NCAP: Nové Polo bylo organizací Euro NCAP ("European New Car Assessment Programme") testováno ve třídě "malých vozů". Euro NCAP mimo jiné zkoumá, jakým zatížením jsou "dospělí cestující" vystaveni v různých druzích nehod. Polo dosáhlo v těchto kritériích 96 procent (z maximálně 100 procent), což je v této třídě velmi dobrý výsledek.

Také při bočním nárazu, který je velmi náročný na konstrukci vozidla, protože je zde deformační zóna menší než v oblasti přídě nebo zádě, získalo Polo přesvědčivé hodnocení. Při bočním nárazu jak do bariéry, tak do sloupu "je ochrana všech kritických částí těla velmi dobrá; a Polo dosáhlo maximálního počtu bodů", jak uvádí komentář organizace Euro NCAP. V oblasti "ochrany dětí" ohodnotila organizace Euro NCAP model Polo 85 procenty, což je nový rekord v tomto segmentu. Rovněž v oblastech "ochrany chodců" (76 procent) a "asistenčních systémů" (59 procent) vyniká nový kompaktní model nad konkurenty příkladnými výsledky.

T-Roc v testech Euro NCAP: Nejlepšího hodnocení dosáhl také nový model T-Roc, první kompaktní SUV značky Volkswagen. T-Roc byl zařazen do segmentu "kompaktních SUV", do něhož náleží také výrazně větší SUV. Výsledky modelu T-Roc jsou po všech stránkách přesvědčivé. Například v oblasti "dospělých cestujících" bylo SUV ohodnoceno 96 procenty.

T-Roc si velmi dobře vedl také v hodnocení "ochrany dětí" s výsledkem 87 procent. V tomto případě jsou nárazové testy realizovány s figurínami v dětských sedačkách. Organizace Euro NCAP k výsledkům čelního nárazu s přesazením a bočního nárazu uvedla: "V testu čelního nárazu s přesazením byla ochrana všech kritických částí těla obou dětských figurín velmi dobrá. Podobně byla dobrá ochrana všech kritických částí těla i při testu bočního nárazu." Kromě toho vedly poddajné prvky čelní partie a sériově dodávaná funkce rozpoznávání chodců k ohodnocení 79 procenty v oblasti "ochrany chodců", což je mezi konkurenty pozoruhodný výsledek. Nový T-Roc obdržel se 71 procenty vynikající hodnocení také v oblasti "asistenčních systémů".

"The European New Car Assessment Programme": Euro NCAP je nezávislá mezinárodní organizace, založená vládami a nestátními organizacemi. Hlavní sídlo organizace Euro NCAP se nachází v blízkosti Bruselu (Belgie). Cílem organizace Euro NCAP je včasné poskytování informací o bezpečnosti nejoblíbenějších vozidel, prodávaných v Evropě.