Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Přivítejte jaro čistými emisemi díky novému filtru DPF za výhodnou cenu

21.03.2018

Jaro je po náročném zimním období okamžikem, který pro důkladnou kontrolu technického stavu vozidla a případnou nápravu všech nedostatků využívá většina motoristů. Případné nedostatky se mohou týkat také emisního systému, který u mnoha vozů se vznětovým motorem zahrnuje mimo jiné také filtr pevných částic. Majitelé vozů Volkswagen mohou nyní realizovat výměnu tohoto důležitého komponentu za velmi výhodných podmínek a přivítat jaro čistými emisemi. Filtry pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) v kvalitě originálních dílů nebo Economy dílů, určených pro vozy Volkswagen starší 4 let, lze nyní pořídit již od 12 900 Kč.

"Provoz s nefunkčním či dokonce demontovaným filtrem pevných části je v rozporu s legislativou a zároveň vede ke zcela zbytečnému znečišťování našeho životního prostředí," říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. "V rámci našeho úsilí o maximální ochranu životního prostředí jsme prodloužili zvýhodněnou nabídku kvalitních a účinných filtrů pevných částic z našeho sortimentu originálních a Economy dílů. Majitelé osobních vozů Volkswagen se vznětovým motorem s technikou DPF tak mohou i na jaře realizovat výměnu filtru pevných částic s významnou finanční úsporou."

Po citelném snížení cen začíná zvýhodněná nabídka filtrů pevných částic již od 12 900 Kč. Uvedená cena zahrnuje daň z přidané hodnoty a platí pro DPF, používaný specifickými verzemi modelů Polo, Golf, Golf Plus, Golf Cabriolet, Jetta, Scirocco, Eos, Touran, Tiguan, Passat a Passat CC.

Majitelé vznětových verzí modelu Touran s rokem výroby 2011 až 2015 pořídí nový filtr pevných částic za 16 990 Kč. Do vozů Sharan, vyrobených v období let 2006 až 2010, se montuje filtr pevných částic nabízený za 17 990 Kč. O 90 Kč méně stojí DPF, který čistí výfukové plyny novějších modelů Golf (od roku 2013), Passat (od roku 2015), Tiguan a Touran (oba modely od roku 2016) a některých starších verzí modelů Golf, Golf Plus, Jetta, Eos a Scirocco. Vozy Touareg s rokem výroby 2011 a mladší jsou vybaveny filtrem pevných částic, jehož cena byla stanovena na 30 990 Kč.

Zákazníci autorizovaných servisů značky Volkswagen se mohou rozhodnout, zda pro výměnu filtru pevných částic zvolí originální díl, nebo cenově ještě výhodnější Economy díl. V obou případech získává zákazník záruku nejvyšší kvality, optimální funkčnosti a dlouhé životnosti, přičemž konstrukce Economy dílů je přizpůsobena požadavkům majitelů vozidel starších 4 let.

Filtr pevných částic je zásadní součástí výfukové soustavy vozidel, poháněných vznětovými motory. Pevné částice (PM) vznikají spalováním nafty a emisní normy stanovují přísné limity pro jejich obsah ve výfukových plynech vznětových motorů, protože se jedná o látky s karcinogenními účinky. Volkswagen proto používá ve svých vozech kvalitní filtry pevných částic, které pracují s vysokou účinností a nevyžadují během své dlouhé životnosti žádnou specifickou údržbu.