Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Techno Classica 2018: Volkswagen vystavuje výjimečné studie z více než 60 let výzkumu a vývoje

23.03.2018

Hudba budoucnosti zní ve společnosti Volkswagen již více než 60 let. "Orchestrem" je výzkum a vývoj, který patří mezi nejnapínavější a nejpestřejší oblasti automobilového průmyslu. V tomto oboru neexistuje stagnace, a během desetiletí tak vzniklo mnoho progresivních konceptů pro mobilitu zítřka, ztělesněných fascinujícími prototypy a studiemi. Malou, ale mimořádně kvalitní ukázku z historie výzkumu značky Volkswagen mohou ve dnech 21. až 25. března 2018 obdivovat návštěvníci veletrhu klasických vozů Techno Classica v Essenu.

Studie IRVW Futura (1989)
Studie ESVW I (1972)

Výstižné označení: studie "IRVW Futura" ze světa high-tech
"Automobil zítřka - dnes již realita" - tak zněl slogan ke studii Integrated Research Volkswagen (IRVW) Futura, kterou mohou návštěvníci veletrhu Techno Classica obdivovat v expozici značky Volkswagen. Studie ze světa high-tech byla hvězdou mezinárodního autosalonu IAA 1989. A nebyly to jen ohromující křídlové dveře, které tehdy nadchly návštěvníky autosalonu i odborné novináře. Futura je chrámem techniky na kolech, který byl již před 29 roky vybaven funkcemi současných sériově vyráběných modelů. Mezi ně patří například adaptivní tempomat s radarovým senzorem, parkovací asistent, brzdový asistent, navigační systém, palubní počítač, elektrická parkovací brzda a další funkce.

Sázka na bezpečnost: studie ESVW I
Dalším exponátem, zapůjčeným Nadací AutoMuseum, je "Experimental Safety Volkswagen" (ESVW I). Volkswagen představil v roce 1972 jako první evropský výrobce automobilů výzkumné vozidlo, které nejen překonávalo veškeré americké bezpečnostní požadavky, ale také bylo vhodné pro každodenní provoz. Základem sedanu o délce 4,73 metru byl velmi odolný bezpečnostní skelet karoserie rozdělený do tří zón. K bezpečnosti cestujících navíc přispívaly boční výztuhy dveří, zcela automatický systém bezpečnostních pásů s předpínači, ramenní a kolenní bezpečnostní pásy a speciální bezpečnostní sedadla - a to vše již před 46 roky.

Další veletržní atrakce: fotografická akce a Transporter s currywurstem
Ani na letošním veletrhu Techno Classica nechybí tradiční a návštěvníky oblíbená fotografická akce. Kdo si chce odnést trvalou vzpomínku na veletrh Techno Classica 2018, může se nechat bezplatně zvěčnit fotografem oddělení Volkswagen Classic s exponátem dle svého výběru. Volkswagen se samozřejmě postará i o tělesné blaho. Na volné ploše výstaviště je z currywurstového Transporteru podáváno hostům oblíbené občerstvení, které v roce 2018 slaví své 45. narozeniny - Volkswagen Currywurst.

Volkswagen se třemi tematickými světy na výstavě Techno Classica
Organizátoři letošní výstavy Techno Classica očekávají 190 000 návštěvníků, kteří naleznou na stánku značky Volkswagen mnoho atraktivních exponátů. Kromě tematického souboru "Modely budoucnosti" s výzkumnými vozidly Futura a ESVW I lákají v zóně "Automobily snů" exkluzivní prototypy kabrioletů ze sbírky společnosti Karmann z Osnabrücku. Fanoušci motoristického sportu se mohou těšit na dvoumotorový Golf "Pikes Peak" o výkonu 479 kW (652 k), s nímž se oddělení Volkswagen Motorsport postavilo v roce 1987 na start stejnojmenného závodu do vrchu v USA. Návštěva haly 7.0 se tedy v každém případě vyplatí, protože si v ní každý najde objekt svého zájmu.