Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Servisy Volkswagen otvírají dveře nové sezoně

09.04.2018

Sezonní kampaň Volkswagen Service Jaro 2018 je pro všechny majitele osobních vozů Volkswagen skvělou příležitostí, jak si za výhodných podmínek zajistit profesionální přípravu vozidla pro všechny nástrahy hlavní motoristické sezony. Návštěva autorizovaného servisu se vyplatí i majitelům starších vozů, kteří mohou využít zvýhodněných cen dílů a servisních úkonů i mnoha dalších na míru střižených nabídek. Jarní servisní kampaň zahrnuje kromě jarní servisní prohlídky také výměnu stíracích lišt nebo skla čelního okna s bonusem, přípravu klimatizace na letní sezonu, slevovou knížku Plus plán, program Volkswagen STK Service a široký sortiment originálních dílů a příslušenství. Nabídka je rozdělena pro zánovní vozy a vozy starší 5 let.

"Komplexní zákaznické služby autorizovaných servisů Volkswagen jsou založeny na celoročním kontaktu se zákazníkem, jehož spokojenost je pro nás prioritou číslo jedna," říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. "Aby majitelé osobních vozů Volkswagen dojeli při svých cestách bezpečně a spolehlivě i do toho nejvzdálenějšího cíle, připravili jsme pro ně rozsáhlou nabídku servisních služeb a příslušenství za velmi výhodných podmínek. Profesionální péče autorizovaných servisů Volkswagen se přitom vyplatí i majitelům starších vozů."

Jarní servis Volkswagen začíná jarní servisní prohlídkou za výhodných 299 Kč. Důkladně školení servisní technici při ní zaměří pozornost na všechny důležité komponenty vozidla. Kontrolní seznam zahrnuje například brzdovou soustavu, výfukovou soustavu, kola a pneumatiky, stěrače a ostřikovače, akumulátor, klínový/rozvodový řemen, klimatizaci, provozní kapaliny, chladicí soustavu a světlomety včetně správného nastavení.

Jarní servisní prohlídka tak pomůže odhalit nejen zjevné, ale i skryté závady, které by mohly způsobit poruchu vozidla v nejméně vhodný okamžik, například při cestě s plně naloženým vozidlem a celou rodinou na dovolenou. Tomu lze předejít profesionální opravou, kterou lze v autorizovaném servisu realizovat obvykle okamžitě po zjištění technických nedostatků.

Nabídka servisních služeb autorizovaných servisů Volkswagen přitom zohledňuje odlišné požadavky majitelů zánovních vozů (do stáří 4 let) a starších vozů (5 let a více), vyplývající z odlišné časové hodnoty jejich automobilů. Pro druhou skupinu zákazníků jsou připraveny nejen Výměnné a Economy díly Volkswagen s velmi výhodnou cenou při zachování nejvyšší úrovně funkčnosti, kvality a spolehlivosti, ale také program Volkswagen kompletní ceny, v nichž jsou započteny ceny použitého materiálu i práce se zvýhodněnou hodinovou sazbou. Například výměna brzdové kapaliny u modelu Golf VI z roku 2010 vyjde na pouhých 970 Kč. Více informací o tomto programu je k dispozici na: www.vw-service.cz/kompletniceny.

Na vrcholu nabídky náhradních dílů pro osobní vozy Volkswagen stojí Originální díly Volkswagen®. Tyto díly se vyznačují nejvyšší úrovní kvality, dlouhou životností a maximální spolehlivostí i bezpečností. Dobrou alternativou pro majitele starších vozů jsou Economy díly Volkswagen, které splňují přísné standardy koncernu Volkswagen, ale od Originálních dílů Volkswagen® se odlišují konstrukčními detaily, materiály i menším počtem dostupných variant při zachování maximální bezpečnosti a funkčnosti. Průměrná cenová výhoda Economy dílů Volkswagen pro zákazníka je 25 %. V mnoha případech lze s úspěchem a s ještě vyšší úsporou - v průměru 40% v porovnání s novými originálními díly - využít také Originální výměnné díly Volkswagen®. Jedná se především o komponenty motoru, , převodovky, náprav, řízení a elektrického systému vozidla. Kvalita těchto průmyslově renovovaných dílů odpovídá sériové výrobě, což umožňuje autorizovaným servisům Volkswagen poskytovat na výměnné díly dvouletou záruku.

Přívod čistého vzduchu do interiéru, zbaveného alergenů, nepříjemných pachů a dalších nežádoucích látek, zajistí vložky prachových a pylových filtrů z nabídky Originálních dílů Volkswagen®. Vložka s vrstvou aktivního uhlí pro modely Golf, Golf Sportsvan, Passat, Tiguan a Touran stojí 670 Kč. Za 830 Kč je nabízena ještě účinnější vložka filtru doplněná o povrchovou polyfenolovou vrstvu s antibakteriálními a antialergickými účinky. Touto vložkou lze vybavit vybrané verze modelů Beetle, Eos, CC, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Scirocco, Sharan, Tiguan a Touran. Volkswagen Service zajistí kromě toho za výhodnou cenu také důkladnou údržbu klimatizace, včetně kontroly funkčnosti, výměny prachového a pylového filtru, vyčištění prostoru kolem filtru a měření teploty vzduchu přiváděného do interiéru.

Čistý vzduch i motorový olej potřebuje ke své bezproblémové funkci také motor. Motoristé by proto neměli zapomínat ani na pravidelnou výměnu vložek vzduchového filtru (za 660 Kč pro vybrané verze modelů Beetle, Eos, CC, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Sharan, Tiguan a Touran) a olejového filtru (za 200 Kč, resp. 290 Kč pro vybrané modely značky Volkswagen).

Pro majitele starších vozů by měla být samozřejmostí důkladná kontrola brzdové soustavy. Nové brzdové obložení v kvalitě Originálních dílů Volkswagen stojí 1825 Kč pro přední brzdy vybraných verzí modelů Beetle, CC, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Scirocco a Touran. Brzdové obložení vpředu v kvalitě Economy pro modely Beetle, CC, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Polo, Scirocco a Touran vyjde na 1600 Kč, sada obložení Economy pro zadní brzdy stojí 925 Kč.

Vzhledem k významné roli brzdové soustavy pro bezpečnost silničního provozu doporučuje Volkswagen svěřit veškeré servisní práce v této oblasti profesionálům. V rámci již zmíněného programu Volkswagen kompletní ceny vyjde výměna brzdového obložení vpředu u modelu Golf VI z roku 2010 na 2080 Kč, stejný servisní úkon u zadních brzd stojí 1730 Kč včetně materiálu a práce.

Důležitým předpokladem pro bezpečnou jízdu je také ničím nerušený výhled řidiče z vozidla za všech provozních podmínek. Ten zajistí nové originální nebo Economy stírací lišty, které lze v rámci sezonní kampaně Volkswagen Service Jaro 2018 pořídit s výhodným bonusem v podobě 1 litru originálního koncentrátu pro přípravu letní směsi do ostřikovačů zdarma. Například stírací lišty Economy pro Passat z roku 2010 stojí 860 Kč, cena aerodynamických stíracích lišt pro vybrané verze modelů Touran, resp. Passat je 855 Kč, resp. 969 Kč. Pro majitele osobních vozů Volkswagen je určena také akční nabídka rychlé a profesionální výměny originálního skla čelního okna, při níž obdrží jako bonus navíc 1 sadu originálních stíracích lišt pro přední okno za 1 Kč.

Dalším klíčovým a motoristy často podceňovaným faktorem bezpečné jízdy jsou pneumatiky, jejichž relativně malá styčná plocha zprostředkovává nezbytný kontakt vozidla s vozovkou. Při jarní údržbě vozidla by tedy mělo být samozřejmostí nejen přezutí ze zimních pneumatik na letní, ale také důkladná kontrola stavu pneumatik a případně i jejich výměna za nové, jsou-li již stávající pneumatiky příliš opotřebované či poškozené.

Při nákupu nových pneumatik se vyplácí sázka na kvalitu renomovaných značek. Odborníci z Volkswagen Pneuservisu přitom zákazníkům pomohou s výběrem nejvhodnějšího "obutí" pro jejich model z širokého sortimentu kvalitních pneumatik. Nákup nových pneumatik v autorizovaných servisech Volkswagen je spojen i s mnoha dalšími výhodami - například programem PneuGarance, což je tříletá záruka na neopravitelná poškození vzniklá při běžném provozu, včetně najetí na obrubník. V kombinaci s doživotní Zárukou mobility, poskytovanou na vozidla, která jezdí na pravidelnou údržbu a prohlídky do autorizovaných servisů Volkswagen, mohou zákazníci využít v případě defektu pneumatiky také odtah do nejbližšího autorizovaného servisu Volkswagen.

Problémům na cestách pomáhají předcházet speciální pneumatiky s technologií AirStop®. Těsnicí hmota uvnitř pneumatiky dokáže po jejím poškození zacelit otvor o průměru až 5 mm. Řidič tak může bezpečně pokračovat v jízdě až do servisu.

Komplexní služby Volkswagen Pneuservisu zahrnují kromě samotné výměny kompletů kol a pneumatik včetně jejich vyvážení, také očištění, ošetření a uskladnění pneumatik. Při výměně opotřebovaných pneumatik je samozřejmostí jejich bezplatná ekologická recyklace. V rámci aktuální servisní kampaně Volkswagen Service Jaro 2018 je navíc možné využít poukaz na služby Volkswagen Pneuservisu v hodnotě 500 Kč při zakoupení 4 kusů nových pneumatik.

Výhodnost servisních služeb autorizovaných servisů Volkswagen i pro majitele starších vozů dokládá rovněž Plus plán - knížka slevových poukazů na servisní úkony, nákup originálních dílů a příslušenství pro osobní vozy Volkswagen - a program Volkswagen STK Service, který zahrnuje důkladnou přípravu vozidla na technickou kontrolu a měření emisí, po níž je zajištění technické kontroly v nezávislé stanici STK pro zákazníka zdarma.

Volkswagen Service pamatuje také na rozmanité požadavky zákazníků ohledně individualizace jejich stávajících osobních vozů Volkswagen mimořádně širokým sortimentem Originálního příslušenství Volkswagen®, které je vyrobeno v souladu s nejpřísnějšími standardy kvality znaky Volkswagen, aby byla zaručena nejvyšší úroveň funkčnosti, bezpečnosti, odolnosti a dlouhé životnosti.

Pro cestování v jarním a letním období jsou ideální nejrůznější doplňky pro ochranu zavazadlového prostoru a interiéru i pro přepravu nákladu na střeše nebo pomocí tažného zařízení. Plastové vany do zavazadlového prostoru jsou k dispozici již od 1252 Kč, střešní nosiče a příčníky lze pořídit již od 5677 Kč. Fanoušci cyklistiky sáhnou po aerodynamických nosičích jízdních kol nebo po neméně praktickém nosiči jízdních kol na tažné zařízení Premium. O zábavu na cestách se postará zvukový systém Plug & Play s 5kanálovým zesilovačem, integrovaným procesorem Digital Sound a velmi výkonným subwooferem za ceny od 11 280 Kč. Připojení přenosných zařízení usnadní kabely Premium USB. Pro majitele chytrých telefonů iPhone 6/6S a vozidel Volkswagen s indukční nabíjecí plochou je určen kryt pro bezdrátové nabíjení za 1674 Kč. Oblast konektivity reprezentuje řada dalšího příslušenství včetně konektoru DataPlug pro Volkswagen Connect za 990 Kč, který umožňuje přenos dat z vozidla do chytrého telefonu v reálném čase.

Fanoušky značky Volkswagen bezesporu potěší také kolekce Volkswagen Lifestyle, v níž lze pořídit atraktivní zboží pro osobní využití, cestování i domácnost. Příkladem je přívěsek na klíče se srdcem s pěti kamínky Swarovski a logem VW za 276 Kč. Přesný čas ukazují nejen nástěnné hodiny se stříbrným povrchem z broušeného hliníku, jasně strukturovaným ciferníkem a nápisem Volkswagen, ale také stříbrný budík ve tvaru kostky s displejem LED, který kromě času zobrazuje rovněž teplotu vzduchu. Ideální na krátké i dlouhé cesty je termohrnek, navržený designéry značky Volkswagen, se stříbrným povrchem a laserovým gravírováním Volkswagen. Dvoustěnný hrnek s modrými ozdobnými prvky uchovává nápoje horké nebo chladné.

Nabídka Volkswagen Service Jaro 2018 pro majitele osobních vozů Volkswagen platí od března do 31. 5. 2018 u participujících autorizovaných servisních partnerů Volkswagen.