Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Jubileum 200 000 vozů Volkswagen R předaných zákazníkům

10.07.2018

Volkswagen R předal minulý týden 200 000. vůz řady R zákazníkovi z hrabství Cambridgeshire ve Velké Británii. V roce 2002 založená dceřiná společnost Volkswagenu vyrábí nejsportovnější a nejemocionálnější verze modelů Volkswagen pro fanoušky na celém světě.

 

Jost Capito, generální ředitel společnosti Volkswagen R, k tomu řekl: "Vyvinout a prodat 200 000 vozidel R během 15 let je skvělým výkonem. Volkswagen R je malou společností s necelými 350 odborníky. Každý z nich nese odpovědnost a má svůj podíl na tomto úspěšném produktovém jubileu. Můj dík patří celému týmu."

Společnost Volkswagen R byla založena v roce 2002 pod názvem Volkswagen Individual a na základě úspěchů modelů R byl v roce 2010 její název změněn na Volkswagen R. Písmeno "R" symbolizuje od prvního modelu, jímž byl Golf R32, "Racing", a vyjadřuje tak těsné spojení se světem motoristického sportu.

"Volkswagen R rozvíjí vášeň z motoristického sportu a přenáší ji na silnice. Naše produkty vyvolávají nadšení u zákazníků, kteří hledají výjimečnost. Naše vozidla jsou skutečnými Volkswageny, avšak s pořádnou dávkou vzrušení," říká Sven Schuler, vedoucí oddělení obchodního rozvoje a digitalizace ve společnosti Volkswagen R.

 

Schulerova slova potvrzuje také jubilejní zákazník Keith Williamson. Nový majitel má ze svého vozu Golf R s paketem Performance a výfukovou soustavou Akrapovič z nabídky výbavy na přání velkou radost: "Už jsem se nemohl dočkat, až převezmu klíčky od svého nového vozu. A radost mám samozřejmě o to větší, že se jedná o jubilejní vůz." Keith Williamson je věrným zákazníkem značky Volkswagen a ve své sbírce má již vozy Golf IV R32 a Golf V GTI. "Vždy jsem byl fanouškem vozů Volkswagen Golf, zejména sportovních verzí, které umocňují potěšení z jízdy v tomto modelu s tak všestranným charakterem."

Svým novým vozem Golf R1 si splnil další sen: "Můj Golf V GTI mi poskytuje výjimečnou radost z jízdy, ale Golf R posouvá požitek z každého ujetého kilometru na ještě vyšší úroveň. Velmi nadšený jsem z paketu Performance. Tento automobil zůstane v mé sbírce."

Výroba modelů R byla zahájena v roce 2002 a kromě čtyř generací modelu Golf R zahrnuje také modely Passat R36, Touareg R50, Scirocco R, Golf R Cabriolet a Golf R Variant2. V současnosti jsou nabízeny modely Golf R a Golf R Variant.

Více informací o společnosti Volkswagen R a jejích produktech naleznete na volkswagen-r.de.

 

1) Golf R 4MOTION, 228 kW: Spotřeba paliva v l/100 km: 8,9 - 8,6 (město), 6,2 - 5,9 (mimo město), 7,2 - 6,9 (kombinovaná), emise CO2 v g/km: 165 - 157 (kombinované); třída hospodárnosti: D.
2) Golf R Variant 4MOTION, 228 kW: Spotřeba paliva v l/100 km: 9,0 - 8,8 (město), 6,3 - 6,1 (mimo město), 7,3 - 7,1 (kombinovaná), emise CO2 v g/km: 166 - 161 (kombinované); třída hospodárnosti: D - C.