Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Nový Volkswagen T-Cross se bude vyrábět ve španělském závodě Navarra

16.07.2018

Závod Volkswagen Navarra bude vyrábět model T-Cross1, nové kompaktní SUV značky Volkswagen. Informoval o tom Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen. Závod, který od roku 1984 vyrábí model Polo, tak poprvé ve své historii rozšíří výrobu o druhý model.

 

Nový T-Cross sdílí technickou platformu s modelem Volkswagen Polo. Díky výrobě druhého modelu ve španělském závodě vzroste jeho roční výroba - v závislosti na vývoji poptávky - na 350 000 vozů ze současných 244 000 vozů (2017). Zároveň se zvýší počet zaměstnanců o cca 10 procent.

"S výrobou modelu T-Cross v závodě Navarra znovu využíváme flexibilitu a výhody naší globální výrobní sítě. Tím zvyšujeme produktivitu a zajišťujeme nejvyšší úroveň kvality pro naše zákazníky. To je možné i díky intenzivnímu zapojení výroby již do fáze vývoje automobilu," říká Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen.

Volkswagen rozšíří s novým modelem T-Cross svou nabídku v segmentu SUV, který je nejrychleji rostoucím segmentem evropského trhu. Podle průzkumů trhu se objem segmentu kompaktních SUV v nadcházejících 10 letech přibližně zdvojnásobí. Koncern Volkswagen investuje v závodě Navarra do roku 2019 přibližně jednu miliardu eur do výroby nového modelu T-Cross a modelu Polo, jehož nová generace byla uvedena na trh na konci minulého roku.

Emilio Sáenz, vedoucí závodu Navarra ve Španělsku, říká: "Máme velkou radost, že se bude v závodě Navarra vyrábět druhý model. Navíc jsme velmi hrdí na to, že můžeme našimi zkušenostmi přispět k úspěšné výrobě modelu T-Cross - SUV s moderními technologiemi z vyšších tříd, které plně uspokojí požadavky a potřeby našich zákazníků."

T-Cross, jehož zahájení výroby je plánováno na konec letošního roku, rozšíří nabídku SUV značky Volkswagen. Modely T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg představují pět formátů SUV, které bude značka Volkswagen v Evropě nabízet. Nový T-Cross navíc obohatí sortiment SUV v Číně a Jižní Americe.

 

Díky modulární platformě MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč nabízí inovativní a prostorný interiér modelu T-Cross maximální variabilitu a zákazníci budou mít k dispozici široký výběr asistenčních systémů, pocházejících z vozidel vyšších tříd. Sériová výbava zahrnuje systém detekce překážek před vozidlem Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist. T-Cross s vnější délkou 4107 mm se vyznačuje charismatickým vzhledem a nabízí funkční koncept ve spojení s nejvyšší mírou individualizace.

 

1) Vozidlo je studií ve stavu blízkém sériové výrobě.