Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Technické inovace pro nový Touareg – 6. díl: Vždy připojen – s eSIM v digitálním rychlém pruhu

17.07.2018

Nový Touareg1 je "vždy připojen". SUV vyšší třídy má totiž již v sériové výbavě kartu eSIM (karta SIM, která je pevnou součástí vozidla). Tím se mění vše. Protože Touareg zjišťuje na internetu intenzitu a plynulost dopravy; protože internetové rozhlasové stanice přinášejí nezávisle na lokalitě informace, podcasty a hudbu z internetu; protože navigační mapy jsou udržovány v aktuálním stavu díky internetovým aktualizacím; protože budovy na digitálním panelu přístrojů jsou zobrazovány ve 3D, a vytvářejí tak zcela nové zážitky s navigací; a protože se všichni cestující mohou připojit k internetu prostřednictvím hotspotu WLAN.

 

Satelitní mapa na digitálním panelu přístrojů
Touareg je „vždy připojen“ i bez mobilního telefonu

Jedním z rozhraní v tomto síťově propojeném světě je soubor služeb "Guide & Inform Premium" z nabídky programu "Volkswagen Car-Net". SUV je automaticky připraveno na používání mobilních internetových služeb ve spojení se sériově dodávaným informačním a zábavním systémem "Discover Pro" (9,2" displej) nebo na přání nabízenou přístrojovou deskou "Innovision Cockpit" (digitální přístroje na 12" displeji plus informační a zábavní systém "Discover Premium" s 15" displejem). V Touaregu nalézá uplatnění prémiová verze služeb "Guide & Inform" s exkluzivními, novými funkcemi. Jednou z nich je "hybridní rádio", které kombinuje příjem pozemního rozhlasového vysílání (analogového i digitálního) s "webovým rádiem". Tím je zajištěn příjem v nejvyšší možné kvalitě nezávisle na způsobu přenosu signálu. Navíc lze z internetu získávat průvodní informace, jako jsou texty nebo fotografie k právě přehrávaným skladbám, dokonce i při příjmu analogového vysílání rozhlasových stanic v pásmu VKV. A nejen to. Prostřednictvím "webového rádia" mohou uživatelé například i doma pokračovat v poslechu své oblíbené rozhlasové stanice z dovolené nebo v nejlepší kvalitě poslouchat vysílání rozhlasových stanic z jiných zemí, případně podcasty. Služba "Online-Gracenote" může také z internetu stahovat přebaly alb.

Volkswagen posunul na novou úroveň rovněž navigaci. Poprvé lze zobrazovat detailně a věrně zpracované náhledy měst ve formátu 3D, které značně usnadňují orientaci v cizím prostředí. Kromě prostorových modelů měst jsou stejně jako dosud k dispozici také klasické mapové podklady i satelitní mapa. Cestující mohou v modelu Touareg cestovat v ještě větší pohodě i díky nově zavedené službě "Výpočet trasy online". Do navigace jsou přitom zahrnovány nejaktuálnější údaje o stavu dopravy z internetu a zároveň probíhá na internetovém serveru optimalizovaný výpočet trasy s využitím předvídavých modelů (mj. zohlednění profilů tras, topografie a opakujících se dopravních situací během dopravních špiček), která dovede řidiče k cíli rychleji a s menším stresem.

"Guide & Inform" kromě toho zdokonaluje navigaci pomocí služeb, mezi něž patří "Internetové vyhledávání speciálních cílů" (rovněž s hlasovým zadáváním), "Importování cílů a tras z internetu", "Aktualizace map z internetu" nebo internetové informace o "Čerpacích stanicích" (poloha a ceny paliv) a "Parkovacích místech" (poloha, ceny a dostupnost). Náklady na data pro většinu služeb "Guide & Inform Premium" nese Volkswagen. Přímo prostřednictvím informačního a zábavního systému si lze navíc objednat datové balíčky pro používání služeb "Webové rádio", "Hybridní rádio" a hotspotu WLAN. Poskytovatelem datových balíčků je partner značky Volkswagen pro bezdrátové telefonní sítě, inovativní technologický start-up Cubic Telekom z Dublinu.

Kromě služeb "Guide & Inform Premium" lze v Touaregu využívat rovněž balíček služeb "Security & Service". Na chytrém telefonu je možné ovládat funkce, jako je "Nezávislé topení online" nebo "Zamknout & odemknout". Uživatel si navíc může pomocí chytrého telefonu zjistit například "Polohu zaparkovaného vozidla", "Zprávu o stavu vozidla" nebo "Údaje palubního počítače" (spotřeba paliva, dojezd, atd.). Ještě vyšší úroveň bezpečnosti nabízí "Volání v případě poruchy", "Automatické hlášení nehody" a "Služba nouzového volání". SUV značky Volkswagen je díky důslednému síťovému propojení průkopníkem nové generace automobilu, který samozřejmě a nepřetržitě využívá všechny výhody internetu pro ještě komfortnější a bezpečnější život na cestách.

SIM karta e-SIM je v současné chvíli dostupná pouze ve vybraných evropských zemích. V České republice bude do nabídky doplněna později. Pro více informací prosím kontaktujte svého autorizovaného prodejce Volkswagen.

 

1) Touareg V6 TDI 4MOTION, 210 kW / spotřeba paliva v l/100 km: město 7,7 / mimo město 5,9 / kombinovaná 6,6; emise CO2 v g/km: 173 (kombinované); třída hospodárnosti: B.