Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen zaznamenal v červenci na českém trhu více než 40% růst registrací

08.08.2018

Volkswagen uzavřel sedmý měsíc letošního roku velmi úspěšnou bilancí na českém trhu, a upevnil tak své postavení nejoblíbenější dovážené značky na trhu osobních vozů v České republice. Díky razantnímu meziročnímu nárůstu registrací o více než 40 % na 2495 vozidel vzrostl tržní podíl značky Volkswagen na 11,5 %. V porovnání s loňským červencem si nejvíce polepšily modely Arteon, Polo a Touareg.

 

Nové Polo překonalo loňský červencový výsledek svého předchůdce více než trojnásobně
Nový Touareg se těší velkému zájmu českých zákazníků díky své inovativní technice

"Červenec přinesl značce Volkswagen velmi razantní růst prodejů, vysoce převyšující růst celkového trhu a ten se výrazně odrazil v počtu registrací a zejména pak v tržním podílu značky Volkswagen" říká Jiří Jantač, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Vděčíme za to nejen trvale oblíbeným bestsellerům v čele s Golfem, ale také stále silnějšímu postavení v segmentech SUV. Skvěle přijaty byly českými zákazníky všechny naše loňské i letošní novinky, ať se jedná o Polo, T-Roc, Arteon nebo Touareg, skvěle si pak vede také Tiguan."

V červenci 2018 bylo v České republice registrováno 2495 nových osobních vozů Volkswagen, což představuje meziroční nárůst o 41,2 %. Vzhledem k tomu, že celkový český trh s osobními vozy vzrostl jen o 10,1 %, přinesl červenec dlouhodobě nejúspěšnější dovážené značce citelné zvýšení tržního podílu, a to o dva a půl procentního bodu na 11,5 %.

Na předních místech červencového žebříčku podle počtu registrovaných nových vozů se umístily modely Volkswagen Golf s 559 vozy (638 vozů včetně kompaktního MPV Golf Sportsvan), Tiguan (497 vozů), Passat (276 vozů) a Touran (242 vozů).

Velmi úspěšně se na českém trhu etablovaly nové generace modelů Polo (148 vozů) a Touareg (47 vozů). Oba modely stanovují nová měřítka ve svých segmentech mnoha technickými inovacemi, které zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti. Stále větší přízni českých zákazníků se těší také v loňském roce uvedený zcela nový model Arteon (101 vozů) s mimořádně atraktivním stylem a nové kompaktní SUV T-Roc (110 vozů), s nímž Volkswagen mění poměry sil v segmentu kompaktních SUV. Početné rodiny a zákazníci s aktivním životním stylem pak nedají dopustit na osvědčené kvality všestranného rodinného MPV Sharan (51 vozů).