Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Představení projektu

Volkswagen

Volkswagen. To je neomezená mobilita pro všechny a všude. Na silnici i v terénu. Podobně jako běh, který je také pro každého. A právě proto se značka Volkswagen propojila s běžeckým sportem. Protože je symbolem pro produkty a služby, které lidi posunou dál. Stejně jako běh.

 

Volkswagen je titulárním partnerem společnosti Prague International Marathon, běžecké ligy RunCzech a tradičního květnového maratonu Volkswagen Maraton Praha, který patří mezi nejkrásnější maratony na světě. České vytrvalostní běhy, podporované značkou Volkswagen, se řadí mezi světovou špičku, což potvrzuje sedm zlatých známek IAAF Gold Label od Mezinárodní asociace atletických federací, které Volkswagen Maraton Praha dosud získal - a těmi se může pyšnit jen několik závodů po celém světě.

Historie

Běh patří mezi 3 nejrozšířenější sporty v České republice, což se odráží také v oblibě vytrvalostních běhů organizovaných s podporou značky Volkswagen. Importér značky Volkswagen již od roku 2003 podporuje aktivity společnosti Prague International Marathon. PIM na nejvyšší úrovni organizuje vytrvalostní běhy v ulicích Prahy a dalších českých měst.

 

Běžecká liga RunCzech v současnosti pořádá každý rok 7 závodů v 5 městech České republiky. Jen v roce 2013 se všech závodů RunCzech zúčastnilo celkem 61 306 běžců, o rok později to bylo již 69 807 běžců, přičemž výhledově se počítá s rozšířením seriálu běžeckých závodů RunCzech na osm podniků ročně s kapacitou pro 80 000 závodníků. Každoročním vrcholem běžecké ligy RunCzech je květnový Volkswagen Maraton Praha, největší běžecká událost v České republice, která se v roce 2016 konala již podvaadvacáté. A zatímco v roce 1995 se soutěžních běhů v rámci podniku Volkswagen Maraton Praha zúčastnilo 958 běžců, v posledních letech se toto číslo stabilně pohybuje kolem deseti tisíc účastníků…

Foto a video galerie Prohlédněte si fotografie a videa z předchozích ročníku závodů.