Představení projektu

Volkswagen podporuje český florbal na školní, extraligové i reprezentační úrovni. Nosným pilířem spolupráce je školský pohár "Think Blue. Cup" zaměřený na výchovu žáků základních škol v duchu myšlenky zdravého pohybu a na podporu týmové spolupráce. Volkswagen vytváří tímto programem paralelu se svou filozofií "Think Blue.", která usiluje o maximální ochranu životního prostředí.

 

Volkswagen je partnerem mužského a ženského reprezentačního týmu České republiky a podporuje Superfinále florbalu. V rámci Superfinále se podílí rovněž na vyhlašování nejužitečnějšího hráče a hráčky pod názvem Superhero. Volkswagen je také partnerem obdobného ocenění ve florbalové extralize s označením Extrahero.

Historie

Volkswagen spolupracuje s Českou florbalovou unií od roku 2012. Vzhledem k oboustranné spokojenosti bylo vzájemné partnerství od sezóny 2014/2015 významně rozšířeno. Od listopadu 2014 je Volkswagen hlavním partnerem celorepublikového florbalového poháru "Think Blue. Cup." pro žáky prvního stupně základních škol. Mimořádně úspěšného celorepublikového žákovského projektu se účastní více než 1000 družstev.

 

Od sezóny 2014/2015 uděluje Volkswagen "Cenu Play Blue." týmu v mužské i ženské části florbalové extraligové soutěže, který za celou sezonu nastřádá nejmenší počet trestných minut. I v oceňování nejčistějších týmů, které maximálně naplňují principy fair play, se odrážejí principy filozofie "Think Blue." značky Volkswagen.

Play Blue

Volkswagen komunikuje s fanoušky florbalu přes web www.playblue.cz, který poskytuje rychlý a přehledný přístup k aktuálním informacím ze světa českého florbalu, ať se jedná o extraligu, superfinále, školní pohár nebo reprezentaci. Fanoušci zde mohou také dávat hlasy hráčům v rámci soutěže o titul Extrahero nebo se aktivně zapojit do soutěží o atraktivní ceny.

Přehled závodů

Každoročně se v polovině dubna koná v pražské O2 aréně, za podpory značky Volkswagen, Superfinále mužské i ženské florbalové extraligy. Zde proti sobě nastupují dvojice nejlepších mužských a ženských florbalových týmů v České republice, aby v jediném utkání, v němž jde o všechno, rozhodly o držitelích titulů Mistr České republiky ve florbalu v kategoriích mužů i žen. O Superfinále ve florbalu je mezi fanoušky tradičně obrovský zájem - zápasy přímo v O2 arény sleduje více než 10 000 diváků.

 

Letošní Superfinále florbalu se uskutečnilo v neděli 17. dubna 2016 v pražské O2 Areně. Vůbec poprvé proti sobě nastoupily týmy žen i mužů ze stejných oddílů - 1. SC Vítkovice Oxdog a FAT PIPE Florbal Chodov. Oba napínavé zápasy skončily nejtěsnějším možným poměrem. Zatímco v kategorii žen se nakonec z titulu radoval vítkovický tým, Superfinále mužů ovládl tým z Chodova, který tak oplatil svému soupeři porážku ze Superfinále v roce 2013.

 

Ligová sezóna 2016/2017 bude zahájena 17.9.2016 a ve dnech 3. až 11.12.2016 čeká české florbalisty Mistrovství světa mužů 2016 v Rize.

Galerie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Více informací o používání cookies
Souhlasím