Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Představení spolupráce

Volkswagen je hlavním partnerem mužské i ženské reprezentace České republiky. Oba výběry dlouhodobě patří do užší světové špičky a na vrcholných florbalových akcích pravidelně hrají o medaile.

Neméně důležitým pilířem úspěšného partnerství Volkswagenu a Českého florbalu je Superfinále florbalu, vrchol nejvyšších ligových soutěží, který se v sezoně 2017/2018 těší na svůj sedmý ročník.

Volkswagen se rovněž podílí na vyhlašování tzv. Extraheroes a Superheroes - nejužitečnějších hráčů a hráček televizních utkání a samotného Superfinále florbalu.

Historie

Volkswagen spolupracuje s Českým florbalem od roku 2012, kdy se stal hlavním partnerem reprezentačních výběrů mužů i žen a Superfinále florbalu. Úspěšná spolupráce v oblasti reprezentace a Superfinále florbalu vstupuje již do sedmé sezony.

Od roku 2014 do roku 2016 byl Volkswagen generálním partnerem celorepublikového poháru základních škol "Think Blue Cup", do kterého bylo zapojeno více než tisíc družstev.

V nejvyšších soutěžích mužů a žen uděloval Volkswagen také "Cenu Play Blue" pro celky s dlouhodobě nejmenším počtem trestných minut, skrze niž oceňoval fair play. 

Přehled akcí

Superfinále florbalu

Superfinále florbalu je každoročně v polovině dubna vrcholem florbalové sezony v České republice. V současné době má za sebou šest ročníků v jedinečné atmosféře pražské O2 areny. Nastupují proti sobě dva nejlepší mužské a ženské florbalové týmy v České republice, aby v jediném utkání rozhodly o tom, kdo získá titul florbalových Mistrů České republiky v kategoriích mužů i žen. O superfinále je vždy mezi fanoušky velký zájem, aktuální návštěvnický rekord padl v roce 2016, kdy finále mužů sledovalo 12 144 diváků!

Zatím poslední Superfinále v roce 2017 přineslo souboj žen Herbadentu Praha 11 SJM proti 1. SC Tempish Vítkovice, ve kterém pražský tým zvítězil v poměru 6:2. V mužském finále obhájil titul FAT PIPE FLORBAL CHODOV, který porazil Technology Florbal Mladá Boleslav před více než 11 tisíci diváky 3:1.  

V pořadí sedmé Superfinále se poprvé uskuteční mimo Prahu, pro rok 2018 se stěhuje do ostravské Ostravar Arény. 

Mistrovství světa mužů a žen

Rok co rok přichází se začátkem prosince světový šampionát, sudé patří mužům, liché ženám. Zatím poslední mistrovství světa se odehrálo v prosinci 2016 v lotyšské Rize. Českému národnímu týmu mužů se bohužel nepodařilo obhájit bronz z roku 2014 a po prohře v utkání o třetí místo proti Švýcarsku bral pomyslnou bramborovou medaili. Letošní mistrovství světa žen odehraje v termínu od 1. do 9. prosince v Bratislavě.

 

V roce 2018 čeká Český florbal velká událost. Po deseti letech bude opět hostit světový šampionát mužů, tentokrát v pražské O2 areně. 

Euro Floorball Tour

Obdobně jako hokej pořádá i florbal pravidelná střetnutí 4 nejúspěšnějších národních týmů mužů a žen. Euro Floorball Tour ve složení Švédsko, Finsko, Švýcarsko a Česká republika se hraje vždy dvakrát do roka - v dubnu a poté v listopadu. U nás se vedle Prahy tento malý florbalový svátek podíval do Brna, Olomouce nebo České Lípy. Další Euro Floorball Tour mužů hostí Česká republika v dubnu 2018.

Světové hry

Český reprezentační výběr se v červenci 2017 účastnil Světových her v Polské Vratislavi. Na florbalovém turnaji, který byl součástí této "olympiády neolympijských sportů" český tým, poprvé vedený finským trenérem Petri Kettunenem, obsadil čtvrté místo.

Galerie