Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Anketa „World Car of the Year 2017“: Tiguan postoupil mezi tři finalisty

12.04.Wed, 12 Apr 2017 00:00:00 +0200

Nejnovější generace modelu Tiguan, která se prodává od loňského roku, navázala na úspěchy svého předchůdce. Tiguan byl nyní zvolen mezi tři finalisty letošní ankety "World Car of the Year" - Světový vůz roku. Úspěšný model přesvědčuje nejen mezinárodní odborné novináře, ale i zákazníky. Ti si od zahájení předprodeje v roce 2016 objednali již více než 300 000 vozů Tiguan.

Tiguan, který patří mezi nejdůležitější modely značky Volkswagen, symbolizuje její úspěšnou ofenzivu v kategorii SUV. První generace modelu Tiguan byla představena v roce 2007 a rychle se stala bestsellerem. Tiguan se v současnosti vyrábí ve čtyřech zemích (Čína, Mexiko, Německo a Rusko) a prodává na celkem 170 trzích. Tiguan je po deseti letech výroby, během nichž vzniklo 3,5 milionu těchto kompaktních SUV, neodmyslitelnou součástí ulic na celém světě. Volkswagen navazuje s novou generací tohoto modelu na úspěchy předchůdce a v závislosti na zemi nabízí pro každou potřebu vhodnou verzi modelu Tiguan.

Například Tiguan Allspace je novou variantou, která rozšíří nabídku v Evropě. Předprodej o 20 centimetrů delšího modelu Tiguan bude zahájen v červnu. Tiguan Allspace poskytuje mnohem více prostoru pro zavazadla a až sedm cestujících. Kromě toho nabízí pozoruhodnou variabilitu a - v porovnání s dosavadním modelem Tiguan - rozšířenou sériovou výbavu. V Číně je tamní verze modelu Tiguan Allspace již k dispozici, v Americe bude prostornější model uveden na trh ještě v letošním roce.