Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen loni pokračoval ve velmi dynamickém růstu

07.01.2016

Značka Volkswagen osobní vozy má za sebou další mimořádně úspěšný rok na českém trhu s velmi razantním nárůstem prodeje. Počet registrací vzrostl o 30 % na 23 754 nových osobních vozů Volkswagen. Vzhledem k tomu, že celkový trh vzrostl o pětinu, podařilo se značce Volkswagen osobní vozy meziročně zvýšit tržní podíl na 10,3 %.

"V loňském roce byla značka Volkswagen osobní vozy na českém trhu podobně úspěšná jako tým Volkswagen Motorsport s vozem Polo R WRC v mistrovství světa v rallye," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

"Jednička mezi dováženými značkami dosáhla meziročního nárůstu registrací o 30 % - to je jízda na plný plyn! Golf, Passat a Polo zůstávají našimi bestsellery, pouze modely Passat s Polem si oproti loňskému roku prohodily pořadí. Vzhledem k silnému produktovému portfoliu naší značky a silnému zázemí naší prodejní a servisní sítě věřím, že i v roce 2016 nás čeká stabilní růst."

V roce 2015 bylo v České republice registrováno 23 754 nových osobních vozů Volkswagen oproti 18 281 vozům v roce předešlém, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 29,94 %. Volkswagen osobní vozy si upevnil pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu s celkovým tržním podílem 10,3 %.