Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Best Cars 2016: Golf pokračuje ve vítězné sérii

29.01.Fri, 29 Jan 2016 00:00:00 +0100

Čtenáři odborného časopisu auto motor und sport zvolili model Golf nejlepším vozem roku 2016 v anketě "Best Cars 2016". Bestseller tak získal jedno z nejdůležitějších automobilových ocenění letošního roku. Toto ocenění bylo předáno dnes dopoledne ve Stuttgartu Dr. Herbertu Diessovi, členovi představenstva značky Volkswagen.

Golf zvítězil počtvrté v řadě v kategorii "Kompaktní třída". Pro tento oblíbený úspěšný model to bylo zároveň třicáté ocenění v 40leté historii ankety "Best Cars" (dříve "Die besten Autos", nejlepší vozy).

Golf je a zůstává hvězdou. Kromě dnešního ocenění obdržel oblíbený všestranný model od svého uvedení na trh v roce 2013 více než 40 ocenění v Německu i zahraničí. Mezi ně patří mimo jiné "Car of the Year", "World Car of the Year", "Auto Trophy", "Auto der Vernunft", "Top Gear - All the car you'll ever need", "What Car Award", atd. Kompaktní vůz kromě toho dodnes vítězí v mnoha srovnávacích testech nejrozmanitějších motoristických časopisů. Nezávislá organizace Euro NCAP navíc udělila Golfu nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami v nárazových testech včetně čtyř ocenění za inovace.

Mezinárodní čtenářská anketa magazínu auto motor und sport slaví v tomto roce své 40leté jubileum. Kromě německého vydání se čtenářské ankety zúčastnilo v roce 2016 čtrnáct evropských a tři mimoevropské časopisy skupiny auto motor und sport. Čtenáři měli při volbě nejlepších automobilů roku 2016 na výběr více než 360 modelů.

Produktové video k vývoji designu ikonického modelu Golf naleznete na:  http://youtu.be/TDO6lfZe2x8