Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Ženevský autosalon 2016: Volkswagen představí nový up! a překvapí i studií

23.02.2016

Expozici značky Volkswagen na letošním autosalonu v Ženevě budou dominovat dvě významné novinky. První premiérou bude modernizovaný městský vůz up!, který bude zanedlouho uveden na trh s pozoruhodnou rozmanitostí variant a vylepšenými možnostmi pro integraci chytrých telefonů. Druhou světovou premiérou bude fascinující koncepční vůz, který oživí třídu kompaktních vozů jako módní, cenově dostupné SUV.

Nový up! nenechá žádné přání nesplněno díky rozmanité nabídce variant pohonného ústrojí, mezi něž patří výkonné zážehové motory (nyní i s výkonem 66 kW/90 k*), úsporný motor na zemní plyn, nebo inovativní elektrický pohon. Nabídka zahrnuje rovněž mimořádně rozmanité možnosti individuální výbavy: několik výbavových linií, verzi cross, nové barvy karoserie, materiály pro čalounění sedadel, obložení přístrojové desky a ozdobné fólie v různých designech, které každému vozu up! propůjčí individuální charakter. Další novinkou je integrace chytrého telefonu, která umožňuje díky Volkswagen aplikaci přístup k navigační funkci, hudbě a datům vozidla. Volkswagen kromě toho nabídne speciální verzi "up! beats" s audiosystémem o výkonu 300 W od amerického specializovaného výrobce BeatsAudio™.

Lifestylová studie odstartuje širokou ofenzivu v segmentu SUV. Jejím cílem je vytvořit nový prostor pro zážitky z individuální mobility při zachování vysoké úrovně praktičnosti v každodenním provozu. Volkswagen touto studií poskytuje realistický výhled na zcela novou modelovou řadu a zároveň na budoucí sériově vyráběný model. Koncept ovládání se téměř zcela obejde bez spínačů a využívá inovativní pojetí studie BUDD-e, která nadchla mezinárodní publikum na veletrhu CES v Las Vegas.

Produktové video k novému modelu up! naleznete na:
https://www.youtube.com/watch?v=oA4uwI8Sla0

*Předběžné hodnoty spotřeby paliva nového modelu up! TSI (66 kW/90 k) v l/100 km: 4,4 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 102 (kombinované).

Ženevský autosalon 2016: Volkswagen představí nový up! a překvapí i studií