Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen přivítá tento víkend v Praze maratonské běžce z celého světa

05.05.2016

Volkswagen Maratonský víkend je tradičně největší běžeckou akcí v České republice a tento víkend se uskuteční již jeho 22. ročník. Za vydatné podpory fanoušků vyběhne na trať jednoho z nejkrásnějších maratonů na světě více než 10 000 běžců 79 národností. Na návštěvníky prestižní sportovní i společenské události, která se uskuteční ve dnech 7. až 8. května 2016, čeká také bohatý doprovodný program připravený značkou Volkswagen, která představí v rámci maratonského expa novou speciální edici modelů Maraton Edition.

"Volkswagen je dlouholetým hlavním partnerem běžecké ligy RunCzech a titulárním partnerem květnového podniku Volkswagen Maraton Praha," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Letošní ročník, který odstartuje již tento víkend, se ponese v duchu motta 'Radost z pohybu. To je, oč tu běží.', které dokonale vystihuje podstatu nejen nadcházejícího svátku všech vytrvalostních běžců, ale i našich nových modelů Maraton Edition, s nimiž se budou moci návštěvníci Volkswagen Maratonského víkendu 2016 podrobně seznámit přímo v centru veškerého dění."

Hlavní závod běžeckého víkendu, Volkswagen Maraton Praha, odstartuje v neděli 8. května 2016 v 9 hodin ze Staroměstského náměstí. Na závodní trať vedoucí malebnými pražskými čtvrtěmi i po břehu Vltavy vyrazí podle očekávání pořadatelů více než 10 000 vytrvalostních běžců z celého světa. První závodníci budou v cíli na Staroměstském náměstí očekáváni po jedenácté hodině. Na start Volkswagen Maratonu Praha 2016 se postaví také šest hrdinů nového osmidílného dokumentárního seriálu Parta maraton, kteří se na tuto životní výzvu připravovali osm měsíců pod vedením Miloše Škorpila, ultramaratonce a propagátora běžeckého sportu.

Volkswagen jako obvykle podpoří pořadatele Volkswagen Maratonského víkendu v zákulisí i přímo na závodní trati osobními a užitkovými vozy Volkswagen. Návštěvníci prestižní společenské a sportovní akce naleznou zázemí k odpočinku i zábavě v areálu Volkswagen Maraton Expo, v němž budou mimo jiné vystaveny speciální modely Volkswagen Maraton Edition nabízené za výhodných podmínek.

Volkswagen nabízí na českém trhu novou edici Volkswagen Maraton Edition na základě modelů up!, Polo, Golf, Golf Variant a Golf Sportsvan. Společným jmenovatelem všech verzí je bohatá výbava s atraktivním zvýhodněním až 88 700 Kč a s výjimkou modelu up! také 5letá záruka s omezením na 100 000 kilometrů. Modely z maratonské edice lze pořídit rovněž prostřednictvím výhodného financování od společnosti Volkswagen Financial Services. Více informací o modelech Maraton Edition nabízených za zvýhodněných podmínek naleznete na www.maratonedition.cz.

Děti i dospělí se mohou v maratonském expu značky Volkswagen zúčastnit nejrůznějších soutěží a zábavních i sportovních aktivit. Aktuální tělesnou kondici prověří stanice běžecké kontroly . kde zájemci mohou podstoupit také vyšetření plic, které Volkswagen připravil ve spolupráci s Českou pneumologickou společností. o zábavu se postarají 3D brýle Samsung Oculus s virtuální realitou. Pozvaní hosté budou moci sledovat průběh závodu v příjemném prostředí nového salonku Volkswagen Maraton edition lounge v rámci "guest zony".