Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen Maratonský víkend 2016 byl mimořádně úspěšný

09.05.2016

Volkswagen Maratonský víkend 2016, který se konal uplynulý víkend, přinesl opět skvělé sportovní zážitky. Na start Volkswagen Maratonu Praha se postavilo 10 600 běžců, kteří předvedli tisícům nadšených diváků v ulicích vynikající výkony. Vítězný Keňan Lawrence Cherono si výrazně zlepšil svůj osobní rekord a jako odměnu převzal od titulárního partnera tradičního pražského maratonu vůz značky Volkswagen. České fanoušky potěšila vynikajícím výkonem Eva Vrabcová-Nývltová, která vylepšila český rekord v maratonu a kvalifikovala se na olympijské hry do Ria de Janeira.

"Napínavé souboje až do samotného cíle, nečekaná odstoupení favoritů, skvělé časy s řadou osobních rekordů navzdory relativně nepříznivým podmínkám a především famózní výkon Vrabcové-Nývltové v jejím prvním maratonu, který jí vynesl letenku na olympiádu do Ria - takový byl v kostce nedělní Volkswagen Maraton Praha, který opět potvrdil své postavení na výsluní vytrvalostních běhů v celosvětovém měřítku," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Za doprovodu automobilů značky Volkswagen protnul v neděli 8. května jako první cílovou pásku hlavního závodu Volkswagen Maraton Praha 2016 keňský běžec Lawrence Cherono v čase 2:07:24 h, což je jeho nový osobní rekord (zlepšení o více než dvě minuty). Cherono převzal na stupních vítězů symbolický klíč od vozu Volkswagen, který mu věnoval hlavní sponzor Volkswagen Maratonského víkendu 2016. Nejlepším českým maratoncem byl Petr Pechek, který obsadil s časem 2:22:14 h patnácté místo.

Mezi ženami zářila Eva Vrabcová-Nývltová, která letos vyměnila lyže za běžeckou obuv a hned ve svém prvním maratonu se stala mistryní republiky časem 2:30:10 h, jímž nejen stanovila nový český rekord, ale zároveň splnila také limit pro účast na letních olympijských hrách v Riu de Janeiru. Za vítěznou Keňankou Lucy Karimiovou (2:24:46 h) zaostala necelených šest minut a obsadila celkové šesté místo v kategorii žen. Vrabcová-Nývltová se tak stala pátým českým sportovcem v historii, který se zúčastní letních i zimních olympijských her.

Volkswagen jako dlouhodobý hlavní partner běžecké ligy RunCzech a titulární partner Volkswagen Maratonu Praha přispěl opět k bezproblémové organizaci celého podniku flotilou osobních a užitkových vozů Volkswagen. Kromě toho připravil pro návštěvníky Volkswagen Maratonského víkendu 2016 příjemné zázemí s bohatým doprovodným programem, který doplňovala prezentace nové speciální edice modelů Maraton Edition s bohatou výbavou a atraktivním zvýhodněním.

Volkswagen Maratonský víkend 2016 byl mimořádně úspěšný