Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen je partnerem pořadu Parta maraton

10.05.2016

Volkswagen je partnerem nového televizního pořadu Parta maraton. Osmidílný dokumentární seriál zachycuje příběhy šesti lidí, kteří chtějí běháním změnit svůj život. Pomyslnou metou a vrcholem jejich životní proměny byl květnový Volkswagen Maraton Praha. Televizní pořad Parta maraton odstartuje ve středu 11. května ve 21:45 na ČT1.

"Běh je nejoblíbenějším sportem v České republice a nový pořad Parta maraton dokazuje, že do běhání se může pustit opravdu každý," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Volkswagen proto jako dlouholetý partner vytrvalostních běhů v České republice podpořil také televizní seriál Parta maraton, jehož hrdinové se rozhodli překonat sami sebe a změnit svůj život. Zároveň bych se rád ještě jednou ohlédl za Volkswagen Maratonským víkendem 2016, který se v Praze uskutečnil uplynulý víkend a byl velmi úspěšný jak pro profesionální běžce, tak pro širokou veřejnost."

Na start Volkswagen Maratonu Praha 2016 se totiž postavili také hrdinové nového osmidílného dokumentárního seriálu Parta maraton, kteří se na tuto životní výzvu připravovali osm měsíců pod vedením Miloše Škorpila - ultramaratonce a propagátora běžeckého sportu. Jak si se svou fyzičkou, dlouhodobým tréninkem a i samotným maratonským závodem nakonec poradili spisovatel Josef Formánek, nezaměstnaná Magda, šéfkuchař David, policejní pár z Mostu Kateřina a Zdeněk a loňská maturantka z Karlových Varů Katka se diváci dozvědí od středy 11. května ve 21:45 na ČT1.

Tradiční Volkswagen Maratonský víkend 2016, jehož hlavním závodem se stal Volkswagen Maraton Praha, se uskutečnil uplynulý víkend 7. až 8. května 2016. Jeden z nejkrásnějších maratonů na světě přilákal na start více než 10 000 běžců 79 národností. Dvaadvacátý ročník prestižní běžecké akce nesl jako pečeť kvality zlatou známku IAAF. Volkswagen Maraton Praha je s rekordem závodu 2:05:39 h nejrychlejším květnovým maratonem všech dob.

Volkswagen je partnerem pořadu Parta maraton